Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu subwoofer?

Recomandare laptop sub 1500 lei

emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...
 Rafturile ca la dedeman

Probleme internet

Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro
 Facultatea de geologie - ingineri...

Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...
 Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...
 

abonamente R.A.T.C.

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Altair_dsc

Altair_dsc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 21.08.2008
Am o mică nelămurire și sper să mă poată ajuta cineva. Am vrut să-mi fac un abonament R.A.T.C. și, cum era sfârșit de săptămână, am vrut să-l fac de luni ca să nu mai pierd 2 zile degeaba, dar am avut "plăcerea" de a fi refuzat de doamnele care se ocupau cu așa ceva, pe motiv că nu se pot elibera abonamente pentru mai mult de 1-2 zile avans. Ce credeți? Este legal așa ceva? Părerea mea este că "venerabilele" doamne nu vor să-și păteze degetele sau cămașa cu tuș de la ștampilă, întorcând prea multe cifre la ea, dar asta este doar părerea mea. Este oare vreun text de lege în care este stipulat așa ceva? Nu sunt singurul în această situație, am mai mulți prieteni care au primit același răspuns...
Aș vrea dacă știe cineva regulamentul de organizare și funcționare al R.A.T.C.-ului, având în vedere că este o regie autonomă, regulamentul ar trebuie să fie public, doar oamenii aceia au statutul unor funcționari publici. Doar nu au nimic de ascuns, nu?

#2
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
In Bucuresti la RATB mi-a dat cand am cumparat vineri pentru luni.

Site-ul RATC e praf.

#3
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009
Abonamentul este normal ? - elev/student/pensionar/insotitor/ETC... , R.A.T.C. = Craiova ?

#4
Altair_dsc

Altair_dsc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 21.08.2008
Da, este normal, deși nu înțeleg ce relevanță are... În Constanța, de unde sunt, nu mai dau abonamente cu reducere pentru studenți  :(

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate