Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?

Valeriu Nicolae
 Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi
 Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei

Samsung Galaxy S23 Plus
 Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa
 

quark xpress 8 problema cu copy paste si exportarea in versiuni mai vechi

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
hadesik

hadesik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.02.2010
am un sistem de operare Windows 7 pe 64 de biti, si folosesc un Quark express 8.01.
problema consta in faptul ca atunci cand vreau sa copiez un frame (texte frame) si sa ii dau paste in alta pagina, mi se blocheaza programul, adica un freeze de toata frumusetea.
o alta problema o am cu exportarea in Quark 7. Exportez documentul pt Quark 7, iar cand incerc sa il deschid cu programul respectiv, imi zice ca tebuie sa il repare, dupa care incearca sa faca repararea, dar iese din el.

i need help big time.

#2
floriniaru

floriniaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 11.04.2005

View Posthadesik, on 19th February 2010, 13:47, said:

am un sistem de operare Windows 7 pe 64 de biti, si folosesc un Quark express 8.01.
problema consta in faptul ca atunci cand vreau sa copiez un frame (texte frame) si sa ii dau paste in alta pagina, mi se blocheaza programul, adica un freeze de toata frumusetea.
o alta problema o am cu exportarea in Quark 7. Exportez documentul pt Quark 7, iar cand incerc sa il deschid cu programul respectiv, imi zice ca tebuie sa il repare, dupa care incearca sa faca repararea, dar iese din el.

i need help big time.
Păi... Hm, Quarku' lu' matale dă semne grele de bătrînețe prematură. Versiunile stabile și mai bug-free sînt 8.12 sau 8.15. Asta-i cu W7.

#3
hadesik

hadesik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.02.2010
sarut mana  :peacefingers:

#4
hadesik

hadesik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.02.2010
frate mersi dar am incercat cu 8.12 si imi da aceleasi erori; iar versiunea 15 nu am gasit-o.
any other advice? :deadtongue: :confuzzled:

#5
floriniaru

floriniaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 11.04.2005
Hm, eu sînt pe mac. 8.15 e updatat pentru că - cică - dădea erori pe SnowLeopard. De asemenea, pe mac poți rula programe pe 32 sau 64 de biți în același timp. Îl doare pe sistem undeva. Poate că tu ai o problemă cu W7. E vorba de o trecere a unui clipping prin sistem. Poate că există o setare a copierii: formatată sau nu. Nu știu. N-am pățit-o. Ce nu puteam copia era de la Quark7 la Quark6.
Și da, m-am uitat la versiune. 8.15 e exclusiv de mac.

Edited by floriniaru, 24 February 2010 - 22:50.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate