Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Cabinet Dr. Radu Naghiu

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
Salutare!

Intentionez sa merg cu pitixu' meu la cabinetul d-lui Dr. Radu Naghiu ( homeopatie, psihiatrie pediatrica ) si as vrea sa stiu daca sunt p-aici parinti care i-au calcat deja pragul. Pana acum am cules numai pareri "extraordinare" dar din auzite (incat a devenit chiar dubios :D), insa n-ar fi prima oara cand ma duc ca o oaie dupa recomandari si  rezist eroic in a nu/-mi smulge frumoasa podoaba capilara.

Nu vreau informatii de pe net, linkuri, ci experiente.

Multumesc!

Edited by lelali, 15 February 2010 - 16:43.


#2
grihor

grihor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 16.12.2008
Personal, nu am avut tangențe, dar o fostă colegă și-a dus fetița cu întârzâiere mentală, nu vorbea la 3 anișori, suspectă de autism, etc.

Precizez că ambii părinți sunt medici, au consultat diverse opinii până să ajungă la dr. Naghiu. Important este ca fetița a avut parte de o revenire spectaculoasă (nu imediată), dar e cu siguranță mult mai aproape de normalul vârstei acum (s-a integrat la grădi, etc).

#3
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
suspecta = note de autism?

la noi e un pic mai simplu, in sensul ca primii pasi (scoaterea copilului din lumea lui, practic) au fost facuti cu succes, recuperam cu vorbitul.  
mai nasol e ca oricat de multa rabdare as avea, cu mine se comporta diferit. sincer, un medic chiar mi-a recomandat sa ies din educatia lui.

si al meu e innebunit dupa gradi. dupa ce am calcat pragul, deja nu mai prezint interes ... ba chiar are si gajica. stiu si cum o cheama :D

#4
grihor

grihor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 16.12.2008

 lelali, on 18th February 2010, 19:42, said:

suspecta = note de autism?

la noi e un pic mai simplu, in sensul ca primii pasi (scoaterea copilului din lumea lui, practic) au fost facuti cu succes, recuperam cu vorbitul.  
mai nasol e ca oricat de multa rabdare as avea, cu mine se comporta diferit. sincer, un medic chiar mi-a recomandat sa ies din educatia lui.

si al meu e innebunit dupa gradi. dupa ce am calcat pragul, deja nu mai prezint interes ... ba chiar are si gajica. stiu si cum o cheama :D

Suspiciunea de autism s-a făcut pe baza simptomatologiei, respectiv fetița comunica & relaționa limitat cu cei din jur.
Ca părinți (unii dintre noi) tindem să atribuim copilului diverse manifestări patologice închipuite. De aceea era nevoie de păreri avizate, care s-au solicitat dintr-o droaie de părți.

La urma urmei, ceea ce contează este că fetița este ok, iar părinții (care au suferit enorm) s-au liniștit.
Nu cred că problemele voastre sunt la fel de grave, dar eu zic că merită să vizitați cabinetul în cauză.

#5
divinohumano

divinohumano

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.12.2007
Unde are dl. dr. Naghiu cabinet?... n-am reusit sa gasesc pe net.
N-as vrea sa-l vizitez intr-un spital, unde sunt aglomerati si grabiti ci la un cabinet privat.
Multumesc!

#6
elisado

elisado

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 21.11.2006
nu stiu unde are cab dr acesta, dar pt copii e o clinica buna la sp obregia (bucuresti).

#7
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

 divinohumano, on 4th October 2010, 03:16, said:

Unde are dl. dr. Naghiu cabinet?... n-am reusit sa gasesc pe net.
N-as vrea sa-l vizitez intr-un spital, unde sunt aglomerati si grabiti ci la un cabinet privat.
Multumesc!
ai un PM. :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate