Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

cariera militara?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
robertos0

robertos0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 29.01.2008
Salut. E careva de printre voi absolvent al http://www.academiad...cpmp/index.html ? Sau a altei facultati si lucreaza ca pompier militar? Cam cat e salariul (da, stiu ca e confidential, dar poate fi dezvaluit)? Cate ore de munca sunt? Dupa ce termini facultatea ca ce te poti angaja?

Cam ce salarii au baietii de se joaca prin politie/armata?
Sii.. se merita in Romania o cariera militara?

Scuzati-ma daca sunt cam.. cum sunt. Sunt in clasa a 11-a si inca nu m-am hotarat unde sa dau, in licee nu se face orientare deloc. Sunt debusolat. Ma poate ajuta careva va rog?

#2
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Daca urmezi Facultatea de Pompieri, vei fii incadrat direct la una din unitatile de pompieri militari din tara(sau de pe raza judetului unde locuiesti) cu gradul de sublocotenent.

#3
robertos0

robertos0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 29.01.2008
mhmm, si cam cat e un salariu a unui sublocotenent?

#4
wegviLVGAsdf

wegviLVGAsdf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 21.03.2009
in jur de 2000 lei

#5
robertos0

robertos0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 29.01.2008

 GlobalMods, on 7th January 2010, 23:15, said:

Daca urmezi Facultatea de Pompieri, vei fii incadrat direct la una din unitatile de pompieri militari din tara(sau de pe raza judetului unde locuiesti) cu gradul de sublocotenent.


 wegviLVGAsdf, on 7th January 2010, 23:24, said:

in jur de 2000 lei

mhmm, sporuri ceva? dar un ofiter? te pot intreba de unde stii? trebuie sa merg la sigur, scuza-mi stangaciile..
ce salarii mai au astia de la pompieri militari?

#6
stifflerr

stifflerr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,368
  • Înscris: 16.07.2008
dacă te interesează mai poți trage cu ochiul și aici http://forum.softped...p;#entry7622446

#7
robertos0

robertos0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 29.01.2008

 stifflerr, on 8th January 2010, 20:23, said:

dacă te interesează mai poți trage cu ochiul și aici http://forum.softped...p;#entry7622446

salut. mersi mult.

bump

#8
tiberiu_s

tiberiu_s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 29.10.2008
Un ofiter la inceput de cariera are aproximativ 1.700 de RON.

Asta in ceea ce priveste salariul.
In ceea ce priveste modul de munca, e mai aiurea.
Lucrezi ore suplimetare neplatite de iti sar capacele.
Daca , Doamne fereste, nimeresti in subordinea unui bou, ti-a pus Dumnezeu mana in cap.

Parerea mea este ca nu mai e la fel de ok sa lucrezi in MAI cum era odata. De la un an la altul situatia se impute tot mai tare.

NOTA: Stiu perfect ce spun ( am terminat academia si am lucrat in sistem din 96 pana in 2009 ).

Bafta.

#9
robertos0

robertos0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 29.01.2008

 tiberiu_s, on 10th January 2010, 18:39, said:

Un ofiter la inceput de cariera are aproximativ 1.700 de RON.

Asta in ceea ce priveste salariul.
In ceea ce priveste modul de munca, e mai aiurea.
Lucrezi ore suplimetare neplatite de iti sar capacele.
Daca , Doamne fereste, nimeresti in subordinea unui bou, ti-a pus Dumnezeu mana in cap.

Parerea mea este ca nu mai e la fel de ok sa lucrezi in MAI cum era odata. De la un an la altul situatia se impute tot mai tare.

NOTA: Stiu perfect ce spun ( am terminat academia si am lucrat in sistem din 96 pana in 2009 ).

Bafta.

deci situatia nu e asa roz precum pare..

#10
loc_jeca

loc_jeca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 31.03.2009
Situatia de fapt bate spre roz si stiu ce spun, salariile de inceput sunt cum sa mai spus intre 18 si 20 de mil dar cresc si ele rrepede in plus ai foarte multe avantaje pe care le dezvolti cu timpu. Cariera in politie ca ofiter merita! Ca pompier dar ofiter la fel merita, ca subofiter...nu prea, Salariul e aproape acelasi in fiecare oras, fie el Bucuresti fie el un oras mic. Daca acum in Minister e greu e adevarat dar isi revine el cu timpul. Am terminat Academia in 2005, era bine pe atunci, acuma e mai greu.

Quote

Lucrezi ore suplimetare neplatite de iti sar capacele.
Daca , Doamne fereste, nimeresti in subordinea unui bou, ti-a pus Dumnezeu mana in cap.
De ore suplimentare nu prea am auzit, colegii mei pleaca la ora 4 si atat! Mai rar cand se retine, la jandarmi e mai nasol acolo e munca cu orre suplimentare si etc. Si cum sa mai spus depinde si ce sef ai!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate