Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche
 RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez
 Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online
 AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...
 

Intrebare legata de un colet din Germania

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
avy31

avy31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 18.07.2005
Buna ziua
La multi ani !
Stie cineva prin ce ajunge in Romania un colet trimis din Germania ca german post/DHL?
Si cam in cit timp?
Mentionez ca nu sunt din Bucuresti

Multumesc.

#2
chupachups

chupachups

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 16.02.2008
sunt doua posibilitati.........by road adica cu camion sau by air (cu avionul). oricum termenul ar fi 24-48 ore.

#3
avy31

avy31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 18.07.2005

View Postchupachups, on 3rd January 2010, 11:16, said:

sunt doua posibilitati.........by road adica cu camion sau by air (cu avionul). oricum termenul ar fi 24-48 ore.

Multumesc ptr raspuns.
Ajunge prin posta sau prin curier?Coletul este de la un magazin online din Germania. Si inca nu a ajuns pina in data de azi.

#4
cristiantr

cristiantr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 27.05.2008

View Postavy31, on 3rd January 2010, 11:33, said:

Multumesc ptr raspuns.
Ajunge prin posta sau prin curier?Coletul este de la un magazin online din Germania. Si inca nu a ajuns pina in data de azi.

Salut,

Cam aceeasi problema am avut-o si eu cu un colet de pe Amazon care a venit de la depozitul din Germania. Problema sta ca asa:

Acum ceva timp DHL  a preluat posta germana, care acum face parte din grup. Daca ai de primit prin posta germana aceasta are corespondent in Romania posta romana, si dureaza mai mult. Poti sa iti verifici traseul coletului asa:


http://www.dhl.de/en.html aici, la shipmet tracking introduci numarul coletului primit de pe online. Mai departe, din ce retin eu se va schimba codul de colet. Oricum dupe ce pleaca din Germania intri aici:  http://www.posta-romana.ro/ si la track&trace introduci noul cod. Poti sa iei legatura cu ei la 021 9393 sa iti spuna la ce oficiu ajunge si va trebui sa te duci sa il ridici.

Eu am facut greseala sa dau adresa de la birou, credeam ca va fi livrat de ei, si a trebuit sa ma duc sa il ridic cu pasaportul...

Succes

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate