Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche
 RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez
 Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online
 AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...
 

Caut un loc de munca.

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
topmag

topmag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 17.12.2009
Buna, am 13 ani. Am foarte multi prieteni de prin alte tari de varsta mea care tot imi spun ca au un loc de munca si primesc 7-10 euro pe ore (alea alea) pot gasi si eu un asa loc de munca aici in romania?

#2
flyingspur

flyingspur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 12.04.2009
Da , fetele isi gasesc usor de lucru in strainatate. 7-10 euro pe ora , hmm , depinde de client , daca e multumit poate fi si mai generos.
Tu , baiat la 13 ani , poate la impartit pliante. ;)

#3
turkkkkku

turkkkkku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.12.2008

View Postflyingspur, on 30th December 2009, 00:27, said:

Da , fetele isi gasesc usor de lucru in strainatate. 7-10 euro pe ora , hmm , depinde de client , daca e multumit poate fi si mai generos.
Tu , baiat la 13 ani , poate la impartit pliante. ;)
nici acolo ca locurile sunt ocupate de someri, veziti de copilarie si lasa munca o sa te saturi toata viata acum da fetele pe spate

#4
vali38

vali38

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 16.10.2005

View Posttopmag, on 30th December 2009, 00:15, said:

Buna, am 13 ani. Am foarte multi prieteni de prin alte tari de varsta mea care tot imi spun ca au un loc de munca si primesc 7-10 euro pe ore (alea alea) pot gasi si eu un asa loc de munca aici in romania?
sicner nu cred. cu contract nu poti fi angajat decat de la 16 ani in sus si la negru o sa isi bata joc de tine
eu am 18 ani si pana acum nu am reusit sa lucrez pe nicaieri in timpul liber asa ca m-am decis sa o iau pe cont propriu si a fost mult mai bine. am lucrat ca programator web la nivel de incepator si intr-o saptamana mi-am scos destui bani de cheltuiala

View Postturkkkkku, on 30th December 2009, 00:32, said:

nici acolo ca locurile sunt ocupate de someri, veziti de copilarie si lasa munca o sa te saturi toata viata acum da fetele pe spate
nu e chiar asa. ai nevoie de bani. parintii nu iti dau cat vrei si cand vrei asa ca e bine sa ai de-o parte. insa nici multi nu e bine sa ai :D

#5
turkkkkku

turkkkkku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.12.2008
eu la 13 ani faceam combinatii cu telefoane ant stufff.. Castigasem vreo 300 lei destul de usor pe care i-am pierdut cand mi-a dat unu teapa cu un telefon pe okazii .Daca imi iesea si combinatia aia ajungeam la 400 .Deci ai putea sa te apuci de asa ceva , dar ai grija la tepe

#6
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,522
  • Înscris: 05.06.2002

View Posttopmag, on 30th December 2009, 00:15, said:

Buna, am 13 ani. Am foarte multi prieteni de prin alte tari de varsta mea care tot imi spun ca au un loc de munca si primesc 7-10 euro pe ore (alea alea) pot gasi si eu un asa loc de munca aici in romania?
parintii prietenilor tai cat castiga? dar parintii tai? acuma folosind regula de 3 simpla poti afla cam la cat poti sa speri tu ca ai sa castigi in romania.

#7
danyelsan

danyelsan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 24.02.2006

View Posttopmag, on 30th December 2009, 00:15, said:

Buna, am 13 ani. Am foarte multi prieteni de prin alte tari de varsta mea care tot imi spun ca au un loc de munca si primesc 7-10 euro pe ore (alea alea) pot gasi si eu un asa loc de munca aici in romania?
Ai spus Romania? La 13 ani cred ca nu ai cum sa te poti muta oriunde in tara deci rezulta ca in momentul asta cauti de munca pe net sau in orasul/localitatea natala! Pune mana pe niste tutoriale de pe net de orice fel ce te atrage si poate gasesti ceva pe net !
"Pe teren" ar fi pliante dar depinde de unde esti si chestionare insa conteaza si astea de care ca daca sunt complicate nu cred ca iti vor da tie sa faci asa ceva la 13 ani.
Ai putea sa inveti sa confectionezi ceva acasa ,gen martisoare si fel de chestii!
Insa mai bine vezi de copilaria ta si lasa i pe cei din afara romaniei sa lucreze pe unde zic ei (si tu ii crezi)!

#8
vali38

vali38

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 16.10.2005

View Postdanyelsan, on 30th December 2009, 01:22, said:

Ai spus Romania? La 13 ani cred ca nu ai cum sa te poti muta oriunde in tara deci rezulta ca in momentul asta cauti de munca pe net sau in orasul/localitatea natala! Pune mana pe niste tutoriale de pe net de orice fel ce te atrage si poate gasesti ceva pe net !
"Pe teren" ar fi pliante dar depinde de unde esti si chestionare insa conteaza si astea de care ca daca sunt complicate nu cred ca iti vor da tie sa faci asa ceva la 13 ani.
Ai putea sa inveti sa confectionezi ceva acasa ,gen martisoare si fel de chestii!
Insa mai bine vezi de copilaria ta si lasa i pe cei din afara romaniei sa lucreze pe unde zic ei (si tu ii crezi)!
are cea mai mare dreptate denyelsan. eu deja ii duc dorul. nu mai am nici un pic de timp liber si ce frumos era pe atunci cand veneau toate pe tava :rolleyes:
in combinatii nu recomand sa te bagi mai ales daca nu ai ceva sustinere ca, pe langa bani pierduti/furati, te poti alege si cu ochii umflati (o mica rima :P)
lasa banii ca nu de ei ai nevoie la 13 ani. iesi mai bine cu prietenii/prietenele si distreaza-te cat poti, socializeaza cat mai mult ca o sa iti prinda bine (nu ca mine ca m-am apucat de programare din clasa a 6a si toata lumea era afara si eu stateam cu Cul si HTMLul in casa)

#9
iv3sTaR

iv3sTaR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 18.11.2009

View Postflyingspur, on 30th December 2009, 00:27, said:

Da , fetele isi gasesc usor de lucru in strainatate. 7-10 euro pe ora , hmm , depinde de client , daca e multumit poate fi si mai generos.
Tu , baiat la 13 ani , poate la impartit pliante. ;)

Nu gasesti alt job ... la oras cel putin caci la tara mai te duci la sapa la taiat de vie la arat ! Si ajuti dar la oras ... poti imparti pliante ... este prea tanar !

#10
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Cunosc ingineri in strainatate care castiga 10 euro pe ora.

#11
topmag

topmag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 17.12.2009
Fratilor, eu nu fac asta din lipsa de bani sau alte chestii, ba chiar dinpotriva eu duc un trai linistit. Am zis si eu asa ca sa mai string bani ca daca vreau un telefon nou nu imi ia parintele peste noapte  ^_^ .

#12
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,234
  • Înscris: 25.06.2007

View PostSPF, on 30th December 2009, 10:07, said:

Cunosc ingineri in strainatate care castiga 10 euro pe ora.
Cam nasol, parerea mea.
In mod normal ar trebui sa ia cel putin dublu.
Intr-adevar, depinde si de tara, si de firma, si de ce stiu sa faca...

#13
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
Eu la varsta ta aveam admin pe un server de CS si le luam cate 10lei sa le scot BAN-ul

#14
iv3sTaR

iv3sTaR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 18.11.2009
Intradevar poti face bani din Counter stiu eu :) fati un server la host (comunitate) admine cu bani ... si facu intr-o luna cat faci intr-o vara :)

#15
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,522
  • Înscris: 05.06.2002
se pot gasi job-uri, dar 7-10 euro sa nu-ti inchipui ca-ti da cineva pe munca necalificata in romania. de fapt cati dintre cunoscutii tai castiga banii astia in ro?

Edited by Fane, 30 December 2009 - 14:21.


#16
iv3sTaR

iv3sTaR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 18.11.2009
Cauta-ti job aici dar nu cred ca gasesti pentru varsta ta de numai 13 ani ! !

Edited by iv3sTaR, 30 December 2009 - 14:23.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate