Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri Kadjar sau alternative

Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...
 Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...
 Hard disk extern SSD, A92

Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...
 Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...
 

protectie swf

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
xlvasi

xlvasi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 30.03.2005
salutare!

am si eu o intrebare, desi e posibil sa se mai fi pus.
sunt convins ca exista, toata lumea vorbeste despre ... dar nimeni nu iti spune unde pot gasi si eu un programel care sa imi protejeze swf=urile
sau ma rog, o metoda de a exporta un flash. e valabila si partea cu "zoom in" care la o protectie ...nu iti mai apare atunci cand dai clik dreapta pe o animatie, fie ea banner sau orice altceva

multumesc!

#2
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

xlvasi, on Jun 6 2005, 14:25, said:

salutare!

am si eu o intrebare, desi e posibil sa se mai fi pus.
sunt convins ca exista, toata lumea vorbeste despre ... dar nimeni nu iti spune unde pot gasi si eu un programel care sa imi protejeze swf=urile
sau ma rog, o metoda de a exporta un flash. e valabila si partea cu "zoom in" care la o protectie ...nu iti mai apare atunci cand dai clik dreapta pe o animatie, fie ea banner sau orice altceva

multumesc!

<{POST_SNAPBACK}>

eu am nevoie de un programel care sa scoata protectia la swf-uri. evident e vorba de un swf de al meu. i-am pierdut sursa si am uitat parola. PM me please daca aveti asa ceva.

#3
xlvasi

xlvasi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 30.03.2005

zahei, on Jun 6 2005, 16:04, said:

eu am nevoie de un programel care sa scoata protectia la swf-uri. evident e vorba de un swf de al meu. i-am pierdut sursa si am uitat parola. PM me please daca aveti asa ceva.

<{POST_SNAPBACK}>




pai fa-ma si pe mine sa inteleg..atata timp cat ai parolat o swf inseamna ca ai macar idee cum ai facut-o. cu ce program?

#4
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002
e neimportant. am uitat. mie imi trebuie programul despre care vorbeam.

#5
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
xlvals,  eu   inteleg o gramada de chestii cand spui protectie.  daca ii  scoti click dreapta nu  inseamna ca e protejat.    ca saa  scoti click dreapta trebuie doar saa scrii in  codul   html menu="false" sau cam asa ceva, te uiti prin alte surse care au. ca sa parolezi swf-ul folosesti  maacromedia, dai acolo la export si parola. eu  dau ctrl+enter pt preview si  nu ajung niciodata la optiunile alea. eu zic sa nu  te  chhinui aiurea cu parola pt ca domnu zaahei o va scoate   sau ori nu o sa aibe nimeni nevoie de swf-ul tau,, ori va fi la fel de destept ca zahei.

zahei, http://buraks.com/swifty/ si sunt free.banuiesc  ca  vei sa mai recuperezi niste elemente din flash  ca altceva....

#6
xlvasi

xlvasi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 30.03.2005
[quote name='.ral:cr' date='Jun 7 2005, 05:23']
xlvals,  eu   inteleg o gramada de chestii cand spui protectie.  daca ii  scoti click dreapta nu  inseamna ca e protejat.    ca saa  scoti click dreapta trebuie doar saa scrii in  codul   html menu="false" sau cam asa ceva, te uiti prin alte surse care au. ca sa parolezi swf-ul folosesti  maacromedia, dai acolo la export si parola. eu  dau ctrl+enter pt preview si  nu ajung niciodata la optiunile alea. eu zic sa nu  te  chhinui aiurea cu parola pt ca domnu zaahei o va scoate   sau ori nu o sa aibe nimeni nevoie de swf-ul tau,,

multumesc oricum
eu ma refeream la protectie in sensul literal.

ce protectii mai stii?

#7
Evil's Toy

Evil's Toy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 10.09.2004
nu se pot proteja swf-urile

#8
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
mai poti sa-l protejezi impotriva decompilarii cu sothink sau imperator.

cei de la imperator au softul lor pentru protejare respectiv decompilare, si mai sunt alte softuri care in general le protejeaza impotriva oricarei decompilari da n-am incercat si nici nu stiu momentan cum se numesc. o sa revin.

Edited by .ral:cr, 07 June 2005 - 13:39.


#9
xlvasi

xlvasi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 30.03.2005

.ral:cr, on Jun 7 2005, 13:37, said:

mai poti sa-l protejezi impotriva decompilarii cu sothink sau imperator.

cei de la imperator au softul lor pentru protejare respectiv decompilare, si mai sunt alte softuri care in general le protejeaza impotriva oricarei decompilari da n-am incercat si nici nu stiu momentan cum se numesc. o sa revin.

<{POST_SNAPBACK}>




asta voiam sa aud, un nume de program
de softhink auzisem dar din ce stiam eu credeam ca se pot doar decompila swf-uri cu el.

multumesc inca odata

#10
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

.ral:cr, on Jun 7 2005, 06:23, said:

zahei, http://buraks.com/swifty/ si sunt free.banuiesc  ca  vei sa mai recuperezi niste elemente din flash  ca altceva....

<{POST_SNAPBACK}>

multumesc, este exact ce imi trebuia. si impreuna cu sothink am reusit sa refac 100% fla-ul original. pe care desigur il pierdusem.

Edited by zahei, 07 June 2005 - 16:08.


#11
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
ai avut noroc ca era simplist facut, eu nu reusesc sa refac niciodata fla-uri ca lumea

#12
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002
norocul incepatorului, banuiesc  :D

#13
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
http://www.flashincr...com/product.htm
asta se pare ca protejeaza as-ul, iar fara as nu faci nimic. dar ca orice lucru care se respecta, e pe bani.  :cursing:

Edited by .ral:cr, 10 June 2005 - 21:11.


#14
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
si asta mai lamureste lucrurile. http://www.gotoandpl...fProtection.php

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate