Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

A auzit cineva de Deacon Electronics?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007
Acum 2 saptamani primesc un mail de la o anume Deacon Electronics cum ca isi cere scuze pt intarziere... in acest mail avea atasat mai multe documente printre care un contract, o fisa a postului, deasemenea informatii cu privire la salarizare si o lista cu documentele pe care trebuie sa le trimit (certificate si atestate). Este drept ca in ultimele 3 luni eu am tot aplicat pe diverse site-uri de specialitate dar totusi nu imi amintesc de o oarecare Deacon. Oricum am trimis acele documente. Acum 3 zile primesc si un formular de acceptare pe care l-am trimis cu o intarziere de doua zile fata de data limita. Insa se pare ca nu a contat intarzierea caci ieri ma pomenesc cu un alt mail cu un pdf atasat prin care mi se explica ca mi se va da un control panel (dispozitiv indispensabil activitatii mele) dar dupa ce voi depune 70 de euro prin Wester Union Money Transfer, ca gaj in schimbul acestui dispozitiv. Banii mi se vor restitui dupa prima saptamana de salariu.

Deschid acest topic pentru ca nu stiu ce sa mai cred: ori este o oportunitate pentru mine ori este o "teapa". Pe site spune ca societatea este prezenta pe 3 teritorii: Emirate, Germania si Italia. Ba chiar la cariere este prezent si postul pentru care am aplicat si anume Data Entry (home based).

Voi ce credeti sau ce ma sfatuiti?

#2
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
in primul rand, cand in loc sa-ti dea bani, iti cere,  e ceva dubios la mijloc.  de beacon eletronics am auzit, e o firma americana, dar de deacon, nu.... trebuia sa te uiti mai atent,de pe ce adresa de mail, ce IP a venit "oferta". banuiesc ca din nigeria, de pe un cont de yahoo sau hotmail. orice firma cat de cat serioasa, are un site, mailul vine de pe aceiasi site. adica ar trebui sa fie ceva de genul @deacon.com.... apoi, asemenea plati, chiar daca se fac, se fac prin paypal sau ceva similar, care are utilizatori verificati, iti returneaza banii daca produsul n-ajunge la tine, si nu prin W.U. sau, exista posibilitatea de a plati ramburs, dupa ce ai primit si desfacut coletul. stiu ca suma nu e mare, dar tocmai asta-i smecheria, bani putini, de la foarte multi....   deci, eu zic ca 120% e TZEAPA!

#3
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007
Pai mailul a venit de la adresa [email protected] iar site-ul lor este www.deacon-inc.com.

#4
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006

View Postmu_zz_i, on 6th December 2009, 01:08, said:

Pai mailul a venit de la adresa [email protected] iar site-ul lor este www.deacon-inc.com.

Domeniul este cumparat acum 3 saptamani http://www.whois.net.../deacon-inc.com de un tip din Canada. Asta ca idee.

Oricum, o companie "cu expunere internationala, operatiuni in trei tari" lucreaza prin conturi bancare, nu W.U.

#5
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,134
  • Înscris: 24.02.2006
http://www.complaint...nc-c285718.html

#6
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007
Si cand te gandesti ca am fost aproape sa ma pacaleasca. Chestia e ca site-ul pare destul de real, mai ales sectiunea cariere insa faptul ca iti cere bani pentru un dispozitiv de-al lor da de banuit. Acum vad ca incearca alte nume.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate