Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Preaviz loc de munca

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
monomusique

monomusique

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 03.11.2009
salut, m-am angajat acum o luna ( mai exact pe 2.11.2009 ) intr-un magazin ca lucrator comercial pe perioada nedeterminata ( n-am primit nici acum copie dupa contract, n-ar fi trebuit ? ). azi am anuntat ca nu vreau sa ma mai duc, n-am facut nimic insa referitor la asta. aveam de gand sa ma duc maine sa-mi dau demisia, dar am aflat ca seful meu vrea sa stau in preaviz. eu nu vreau asta sub nici o forma, am aflat ca nu e obligatoriu sa stau in preaviz, ca depinde de mine. asa e? pot sa-mi faca ceva sefii mei etc ? in contract nu stiu ce scrie despre asta, am fost destul de idiot incat sa nu citesc cand am semnat partea asta.

#2
Dobybest

Dobybest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,260
  • Înscris: 28.08.2007
daca scrie in contract si sigur scrie! trbuie sa stai in preaviz ... daca nu te arde la salar ...

#3
monomusique

monomusique

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 03.11.2009

View PostDobybest, on 3rd December 2009, 19:11, said:

daca scrie in contract si sigur scrie! trbuie sa stai in preaviz ... daca nu te arde la salar ...
maine iau salariul, tot maine ma duc sa-mi dau demisia la resurse umane. banii ii baga pe card pe la orele 17:00 eu ar trebui sa ma duc la munca la ora 22:00. iau banii si bonurile maine si la revedere. e ok ? in rest, ce pot sa-mi faca?

#4
rudy87

rudy87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 02.11.2008
Ai incercat sa vorbesti cu sefu tau ? poate e deacord sa-ti dai demisia si fara sa stai in preaviz.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate