Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

puteri paranormale...cred

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
druwfi

druwfi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 14.11.2009
bun, sa incepem cu inceputul.vi sa intamplat vreodata sa simtiti un cutremur cu vreo saptamana inainte de a se produce?cand a fost cutremurul din august anul acesta, cu vreo saptamana inainte ma gandeam mai mereu la cutremure,mai exact ce sar intampla daca sar produce un cutremur , iar in ziua in care sa produs cutremurul, aveam mintea golita, nu stiu cum sa va explic , nu mai aveam nici o grija, stateam la calculator, si parca asteptam sa se petreaca ceva, apoi a inceput cutremurul.iam zis mamei mele ca toata saptamana ma gandisem la chestii dastea si asa mai departe dar nu ma crezut (e destul de sceptica in ce priveste paranormalul),iar tatei nu iam zis, el e mult mai sceptic ca mama.lafel mi sa intamplat si ieri 30.11( de ziua mea k ma cheama andrei). la 5 fusese un cutremur de 4,5 grade pe scara rihter in marea nearga (lam simtit pt ca stau in constanta, in restul tarii sa simtit foarte putin).ii zisesem mamei mele ca am simtit cu vreo 2 zile in urma ca o sa fie un cutremur, da nu ma crezut.pe urma , tot in dimineata aceea a mai fost o replica pe la ora 8 si jumatate care a durat doar o secunda.cu vro 5 minute inaintea replicii iam spus mamei ca iar simt ceva si sa fie atenta , sa vada daca va simti ceva, apoi sa produs replica si ma crezut insfarsit ca pot oarecum presimtii cutremurele.alte intamplari ciudate : vara trecuta am stat pe afara mai tot timpul cu un coleg din clasa mea pe care il stiu de la gradinita(am fost in aceeasi grupa). pe la jumatea verii puteam simti cand vroia sa ma sune fara sa auta paraitul acela de la televizor sau calculator care apare atunci cand suna un telefon mobil.odata trebuia sa iesim afara , iar el ma sunat sami zica ca nu mai poate iesi afara.cum am deschis clapa telefonului na apucat sa zica nimic si am simtit tot ce vroia sa spuna.lam intrebat," vroiai sami spui ca nu mai poti sa iesi afara cumva?". si a zis ca da, nu mai poate sa iasa fiindca trebuie sa se duca la ziua unui unchi. ma intrebat de unde stiam ce vrea sa zica si iam spus ca am simtit inainte sa raspund la telefon, dar nu a crezut. voua vi sau intamplat chestii de genul asta?si daca da postatile aici

#2
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
cati ani ai ?

#3
klwdyu

klwdyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 21.10.2007
Nu te speria, nu ai puteri paranormale.

Edited by klwdyu, 01 December 2009 - 15:46.


#4
k1vlad

k1vlad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 05.05.2008
Preziceri la bursa nu ai ? :lol:

#5
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008
Numerele la lotto de duminica nu le stii ? Ca sigur va castiga cineva duminica asta de alegeri.

 Stapanul_clonelelor, on 1st December 2009, 16:22, said:

Ca sigur va castiga cineva duminica asta de alegeri.
Wow, ia uite ca deja si eu am puteri prezicatoare.

Edited by Stapanul_clonelelor, 01 December 2009 - 16:23.


#6
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009
Bullshit...

#7
iv3sTaR

iv3sTaR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 18.11.2009
O intuitie mai dezvoltata .... Stai linistit nu ai puteri paranormale ....  ;) si eu mai simt lucruri .... cum ar fi ... daca cineva incearca sa ma loveasca eu simt ... nu mint !!!!!!!  Instinct de aparare ... ! Nu altceva ... nu simt cutremure inca dar daca voi simti .... voi face repede un topic  <_<

#8
furculita_cu_luneta

furculita_cu_luneta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 24.07.2009
eu as zice ca e mai mult telepatie... dar nu stiu daca inseamna paranormal.

#9
mali3

mali3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 18.12.2009
Sunt si eu de acord cu Iv3star. Nu e nimic altceva decat o intuitia putin mai dezvoltata,

#10
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Pentru cei "sceptici", sa stiti ca chiar si cu 1-2 saptamani inainte de un cutremur, au loc variatii puternice in intensitatea si gama de frecvente a campului geomagnetic. La noi acest fenomen a fost masurat stiintific la Muntele Rosu, unde inainte de fiecare cutremur au fost observate fluctuatii in ceea ce priveste campul geomagnetic. Este vorba despre unde electro-magnetice, in gama de frecvente intre 0,1 - 10 Hz, care variaza extrem de puternic in intensitate si frecventa inainte de un cutremur. Tot stiintific vorbind, a fost dovedita influenta undelor radio de joasa frecventa asupra creierului uman, in nenumarate randuri. Nu este nici o minune, nici nu este vorba de paranormal. Parerea mea personala este ca unii dintre noi pot fi mai sensibili la aceste unde decat altii. Chiar matusa mea, in seara zilei de 27 octombrie 2004, cand a avut loc cutremurul de 6 grade de acum 5 ani, povestea cum ca nu se simtea tocmai OK acasa, motiv pentru care ne-a vizitat, in urmatoarele minute urmand acel cutremur care a speriat multa lume :lol:

Cautati pe net, exista persoane carora li s-au indus senzatiile de moarte clinica prin aplicarea unor campuri electromagnetice de joasa frecventa in zona creierului.

Edited by SINEKT, 24 December 2009 - 02:34.


#11
sorescu_angelo

sorescu_angelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 01.08.2009
Poate chiar ai puteri paranormale? Mai stii?

#12
iv3sTaR

iv3sTaR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 18.11.2009

 SINEKT, on 24th December 2009, 02:31, said:

Pentru cei "sceptici", sa stiti ca chiar si cu 1-2 saptamani inainte de un cutremur, au loc variatii puternice in intensitatea si gama de frecvente a campului geomagnetic. La noi acest fenomen a fost masurat stiintific la Muntele Rosu, unde inainte de fiecare cutremur au fost observate fluctuatii in ceea ce priveste campul geomagnetic. Este vorba despre unde electro-magnetice, in gama de frecvente intre 0,1 - 10 Hz, care variaza extrem de puternic in intensitate si frecventa inainte de un cutremur. Tot stiintific vorbind, a fost dovedita influenta undelor radio de joasa frecventa asupra creierului uman, in nenumarate randuri. Nu este nici o minune, nici nu este vorba de paranormal. Parerea mea personala este ca unii dintre noi pot fi mai sensibili la aceste unde decat altii. Chiar matusa mea, in seara zilei de 27 octombrie 2004, cand a avut loc cutremurul de 6 grade de acum 5 ani, povestea cum ca nu se simtea tocmai OK acasa, motiv pentru care ne-a vizitat, in urmatoarele minute urmand acel cutremur care a speriat multa lume :lol:

Cautati pe net, exista persoane carora li s-au indus senzatiile de moarte clinica prin aplicarea unor campuri electromagnetice de joasa frecventa in zona creierului.


 sorescu_angelo, on 24th December 2009, 13:40, said:

Poate chiar ai puteri paranormale? Mai stii?

@ SINEKT : Intradevar ai spus un adevar dar stii pe cineva sa fi avut aceste puteri ? Este doar o teorie mai sunt nebuni pe la televiziune care sunt asa zisi prezicatori si toti romanii cred aceste prostii ! Intradevar exista oameni cu puteri "supranaturale " ca sa ma exprim asa !  Sunt prea putini oamenii care au asemenea "puteri" ! Nu poti spune ca gata am simtit ceva bizar intru repede pe Softpedia si fac un topic !!!!! Iar cutremurele nu le poate simti decat Dumnezeu si aparatele seismice ! Eu sincer nu cred in asemenea lucruri !!!!

@ sorescu_angelo : Ai vreo dovada ? Este foarte greu ... adica trebuie sa fii foarte credul .... deoarece nu se pot dovedi lucrurile aceste ! Nu exista aparate , teste ... etc .

#13
ultimo

ultimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 20.01.2007

 iv3sTaR, on 23rd December 2009, 21:56, said:

O intuitie mai dezvoltata .... Stai linistit nu ai puteri paranormale ....  ;) si eu mai simt lucruri .... cum ar fi ... daca cineva incearca sa ma loveasca eu simt ... nu mint !!!!!!!  Instinct de aparare ... ! Nu altceva ... nu simt cutremure inca dar daca voi simti .... voi face repede un topic  <_<

Si cine te va crede daca ne vei spune ca in ziua x va fi cutremur?
Daca senzorii tai sunt de calitate proasta?

Cat despre initiatorul topic-ului, nu-i pot spune decat:

1. Faptul ca stiai ca vi fi cutremur, reprezinta marirea capacitatii tale senzoriale a anumitor simturi. Vezi tu, nici pana in ziua de azi oamenii de stiinta nu putut elucida cum de pasarile stiu de cutremur sau cum de sobolanii isi parasesc vizuina, inaintea unui cutremur ce se va anunta catastrofal.

2. Faptul ca stiai ce raspuns va urma sa primesti de la amicul tau, nu reprezinta decat o usoara forma de telepatie. De aceasta forma toti ne lovim de cateva ori in viata.

3. Incearca sa vezi daca mai ai parte de asemenea premonitii.

#14
balto

balto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 28.02.2009
Eu nu am presimtit cutremure dar va spun o faza:Intr-o dimineata pe la 5-6 ma trezesc si ma duc la bucatarie sa beau apa,ma intorc ma pun inapoi cu capul pe perna si deodata cutremur;am avut noroc ca a fost d-ala mic dar totul s-a intamplat in mai putin de 1 min.
Acum eu cred in paranormal dar nu cred ca am eu asemenea puteri  :huh: .Cred totusi ca setea m-a trezit insa nu sunt 100% sigur  :thumbup: .

#15
iv3sTaR

iv3sTaR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 18.11.2009

 ultimo, on 25th December 2009, 02:28, said:

Si cine te va crede daca ne vei spune ca in ziua x va fi cutremur?
Daca senzorii tai sunt de calitate proasta?

Cat despre initiatorul topic-ului, nu-i pot spune decat:

1. Faptul ca stiai ca vi fi cutremur, reprezinta marirea capacitatii tale senzoriale a anumitor simturi. Vezi tu, nici pana in ziua de azi oamenii de stiinta nu putut elucida cum de pasarile stiu de cutremur sau cum de sobolanii isi parasesc vizuina, inaintea unui cutremur ce se va anunta catastrofal.

2. Faptul ca stiai ce raspuns va urma sa primesti de la amicul tau, nu reprezinta decat o usoara forma de telepatie. De aceasta forma toti ne lovim de cateva ori in viata.

3. Incearca sa vezi daca mai ai parte de asemenea premonitii.


 balto, on 25th December 2009, 04:42, said:

Eu nu am presimtit cutremure dar va spun o faza:Intr-o dimineata pe la 5-6 ma trezesc si ma duc la bucatarie sa beau apa,ma intorc ma pun inapoi cu capul pe perna si deodata cutremur;am avut noroc ca a fost d-ala mic dar totul s-a intamplat in mai putin de 1 min.
Acum eu cred in paranormal dar nu cred ca am eu asemenea puteri  :huh: .Cred totusi ca setea m-a trezit insa nu sunt 100% sigur  :thumbup: .

Nu cred in asemenea puteri ! ! ! ! ! Nu am ... iar la televizor nu voi crede asa ceva niciodata !

Si balto ... crezi in paranormal deoarece te-a trezit setea ? Nu are legatura !!!

#16
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Nu este vorba despre nici o "putere" in ceea ce am zis eu. Doar ca o parte din energia emisa de roci inainte de un cutremur poate fi captata intr-un fel sau altul de catre organismul uman. Si asta este cat se poate de corect din punct de vedere al legilor fizicii, cel putin cele cunoscute pana acum. Asta nu inseamna ca ti se ridica acul si indici ora exacta a cutremurului, ca la aparat :lol:, ci doar ca ar putea exista persoane care simt "ceva" inainte. Ceea ce nu mi s-ar parea prea ciudat, avand in vedere ca in placile tectonice se acumuleaza cantitati de energie inimaginabil de mari. Ar fi chiar logic ca energia sa mai "scape" si sa fie indusa si in alte corpuri sub diverse alte forme ale ei, termenul tehnic fiind de "pierderi". De ex. un transformator electric nu are eficienta de 100%, parte din energie se pierde prin caldura, chiar si miscare (vibratiile tolelor).

#17
iv3sTaR

iv3sTaR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 18.11.2009
Intradevar sunt emisii puternice dar ... nu poti spune ca ai puteri paranormale ... doar ca simti aceste emisii ! ! Ai simturi nu puteri !

#18
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Si eu am puteri paranormale, cand sunt la cate un sprit cu prietenii si imi suna telefonul, de obicei dupa 12 noaptea : este nevasta-mea si stiu asta dinainte sa bag mana in buzunar sa scot telefonul  :thumbup:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate