Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

AJUUUUUTOR - Cum pot pune

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
calincatalin

calincatalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 22.05.2005
Sal!
Acum cateva luni am cumparat un domeniu de la rnc si l-am gazduit pe 3x.ro :death:
( an cumparat un pachet de gazduire fara banner publicitar )
toate bune si frumoase pana acum cateva zile cand pe langa pagina mea in format html am deci sa instalez si un forum ( phpbb ) .
L-am instalat prima data sub forma  www.NumeleMeu.ro/forum dar facea figuri  ( cred ca de la serverul celor de la 3x.ro ) asa ca l-am insatalat direct in root si merge fara probleme singura problema e ca e accesibil la adresa www.NumeleMeu.ro/index.php iar cand accesez www.numeleMeu.ro i-mi apare pagina in format html. Pana la urma am rezolvat partial problema  facand o redirectionare de pe www.NumeleMeu.ro/forum catre www.NumeleMeu.ro/index.php dar ce ma intereseaza de fapt in mod special este cum pot sa fac forumul accesibil de la adresa forum.NumeleMeu.ro sau sa pot sa pun adesa de genul   CeVreauEu.NumeleMeu.ro
:puke:  :puke:  :puke:  :puke:  :puke:

Sa nu i-mi spuneti ca trebuie sa i-mi iau alt domeniu sau sa il mut ca deja am ramas fara buget pe urmatorii 3 ani :death:

#2
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

calincatalin, on May 29 2005, 03:12, said:

Sa nu i-mi spuneti ca trebuie sa i-mi iau alt domeniu sau sa il mut ca deja am ramas fara buget pe urmatorii 3 ani :death:

<{POST_SNAPBACK}>

aici depinzi de cei de la 3x.ro, caci banuiesc ca nu iti hosteaza numai saitul web, ci si serverul dns. subdomeniile, caci asa se numesc, pot fi sau nu gratuite, depinde de contractul pe care l-ai semnat cu ei. subdomeniile nu implica plati suplimentare catre rnc sau alta autoritate. daca domeniul pe care l-ai cumparat ar fi fost hostat pe computerul tau, tot ce trebuia sa faci era sa editezi un fisier si sa adaugi un subdomeniu la domeniul tau. de fapt asta vor face si ei, ramane doar de vazut daca vor bani pentru asta. daca vei plati, vei plati prestatia unui serviciu, atata tot. ia legatura cu 3x.ro si spune-le ca doresti un subdomeniu de forma forum.domeniultau.ro care sa puncteze catre /root-ul_tau/forum sau cum se numeste directorul in care te hotarasti sa pui forumul.

Edited by zahei, 29 May 2005 - 05:07.


#3
calincatalin

calincatalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 22.05.2005
10x  :D
sa vad ce zica cei de la 3x.ro

#4
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
nu ai un control panel sau ceva ?

#5
dexterstat

dexterstat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.05.2005
Din cate stiu eu astia de la 3x nu ofera asa ceva! dar s-ar putea sa ma insel ca am folosit serviciilor de mult!!!!!!!!

si poate lucrurile s-au schimbat!

#6
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
el zicea ceva de un cont mai special , platit , cu domeniu ... ma gandesc ca au ceva
admin tool , altfel sunt slabi !

#7
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
Care este limita de marime pentru un fisier la 3x.ro ?

#8
calincatalin

calincatalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 22.05.2005

aolex, on May 29 2005, 19:26, said:

nu ai un control panel sau ceva ?

<{POST_SNAPBACK}>

Mda ar fi sectiunea membri unde am urmatoarele :confuzzled:

OPTIUNI:
------------------------------------------------

NOU! Doriti sa creati un forum?

- Datele POP3
- Adauga casuta de email de 1 GIGA

- Datele FTP

- Datele MySQL
- Administrare MySQL


- Domeniu asociat:
- Modificare parola


- PROMOVARE SITE

-------------------------------------------------
Da nimic special sau ceva de genul asta! :deadtongue:


aolex, on May 30 2005, 22:19, said:

el zicea ceva de un cont mai special , platit , cu domeniu ... ma gandesc ca au ceva
admin tool , altfel sunt slabi !

<{POST_SNAPBACK}>


Nu! nu e nimic special. Am facut asociere de domeniu. Am platit ( cu carte de credit online )  pentru gazduire pe serverul lor timp de 1 an fara banner publicitar. Nu am semnat nici un contract. Ma gandeam ca poate primesc si ceva asistenta dar m-am inselat. Am trimis la mailurii da nimic.  

FireEyes, on May 30 2005, 23:16, said:

Care este limita de marime pentru un fisier la 3x.ro ?

<{POST_SNAPBACK}>

FAQ
  Care este marimea maxima a fisierelor?
2MB Atentie! Stocarea de aplicatii, filme, poze sau muzica fara licenta
va atrage de la sine inchiderea contului fara preaviz.

---------------------------------------------
Am 300 mb spatiu de gazduire pe server da ce sa pun pe el?
Ca nu ma lasa cu aplicatii ( cu filme nu am incercat )..
Oricum am renuntat pana la urma. Atata bataie de cap pentru asa putin! :confuzzled:  
Am ramas la solutia www.NumeleMeu.ro/forum

Ar mai si ceva in legatura cu 3x.ro-ul.
Un prieten de al meu ma rugat sa îii fac o pagina web. Am luoat un domeniu si am facut si un cont gratuit pe 3x.ro unde am asociat domeniul. Acum daca accesez situl la adresa unde e contul gratuit de genul   blablabal.3x.ro  apare un banner de toata frumusetea  in schimb la   blablabla.ro   banerul nu mai e. Ah daca a-si fi avut si eu norocul lui.  Gazduire Web gratuita - 150MB spatiu fara banner publicitar. :cursing:

#9
teodorul

teodorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 06.10.2004
eu zic sa folositi un serviciu profesional in viitor pentru a inlatura din problemele ce vor aparea pe parcurs.

Preturile sunt la fel si oferta e foarte bogata.

#10
razera21

razera21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.04.2007
Daca vei cauta in Google dupa cuvantul "hosting sau "gazduire gratuita" o sa gasesti foarte multe firme care ofera spatiu de gazduire pe un server.
In schimb cred ca aceasta informatie ar putea fi folositoare pentru cei care cauta o gazduire gratuita.
Daca intentionezi sa iti faci un website sau ai deja unul pe care doresti sa-l gazduiesti gratuit iti
recomand spam.abureala gazduire fara reclame fortate iar spatiul si traficul este rezonabil.
Ai la dispozitie 1500MB pentru gazduirea gratuita, 100GB trafic, PHP si MySQL fara restrictii, acces la panou de administrare cPanel .

Edited by darkangelbv, 21 January 2009 - 15:40.


#11
nrares

nrares

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 13.10.2003
Nu e locul indicat dar e in legatura cu postul de de-asupra. Am incercat sa-mi creez un cont la XXXXXXXXX si dupa cum cer ei

Quote

Before your account can be activated, you need to confirm your computer IP address. It's easy - just download ip_confim.exe to your computer and run (execute) it. You will get 6 digit confirmation code, which you will have to enter below.
trebuie sa dau jos si sa rulez un executabil. Avira Premium Security care-l am instalat pe PC imi raporteaza ceva de genul:

Quote

Warning: A virus or unwanted program has been found in the HTTP Data.

Requested URL: http://goff*****inn.com/ip_confirm.php
Information: Is the TR/Crypt.UPKM.Gen Trojan

Intrebarea este: e o alerta falsa sau trebuie s-o iau in seama ca atare?

Edited by darkangelbv, 21 January 2009 - 15:40.


#12
razera21

razera21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.04.2007
eu am nod32 si tot asa mi-a zis, e alerta falsa.
executabilul ala nu face decat sa iti citeasca ip-ul de la care faci inregistrarea si iti va genera un activation code.


Dupa ce activezi, iti schimbi namerserverele de la rotld cu nameserverele spam.abureala si in aproximativ 3 ore domeniul tau e live.
La mine atat a durat propagarea schimbarilor de NameServer.
Intre timp iti poti deja incarca paginile prin FTP utilizand adresa de IP a serverului.
.


Pentru a face ca domeniul tau web sa fie rezolvat catre noua gazduire gratuita trebuie sa schimbi Name Serverul de la rotld.ro.
Poti face asta online daca esti administratorul domeniului .ro  de aici :https://domadmin.rot...ex.html?lang=ro

Edited by darkangelbv, 21 January 2009 - 15:42.


#13
puya4ever

puya4ever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,987
  • Înscris: 21.12.2006
eu iti recomand sa schimbi hostul...
eu am site-ul hostat la livehosting si sunt foarte multumit, paginile se incarca repede + mai multe facilitati si la pretz mic...-.-

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate