Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Promotie UPC ...3 luni cadou pentru orice serviciu nou

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006
http://www.upc.ro/te...gitala/preturi/

De la UPC primesti un cadou din prima zi: primele 3 luni gratis pentru orice serviciu nou ales, televiziune, internet si/sau telefonie.

Faci economii mari cu UPC: ai cea mai bogata gama de programe TV, peste 100 de canale digitale, viteza mare cu pret mic la net si abonamentele telefonice la preturi foarte mici! In plus, daca vii din alta retea iti poti pastra gratuit numarul de telefon actual.

Edited by lafayette, 02 November 2009 - 13:34.


#2
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,052
  • Înscris: 08.08.2002
N-am inteles de ce fac eu mari economii ca UPC are peste 100 de programe pe digital ? Economii o sa fac eventual cand veti da macar 2 STB-uri free sau stiu eu inchiriezi 2 sau 3 si ai inca unu gratis.

Viteza mare cu pret mic ... sa fim seriosi e o gluma sper, ati copiat reclama de la RDS ? La UPC e viteza mica (cea mai mica ca si RTC ofera 30Mbps) la pret mare !


Pacat ca cei de la marketing nu vin o oferta mai buna pentru atragerea abonatilor pe triple play. Ceva se misca vad dar destul de tarziu si destul de greu.

#3
pesurse

pesurse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 31.10.2009
cu ce sa vina cei de marketing daca le lipseste suportul tehnic? le lipseste fibra? cel putin in bucuresti. nu stiu cum sta treaba in cluj sau la nivel national.

#4
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,052
  • Înscris: 08.08.2002
6 luni macar reducere. 3 luni e destul de putin.
Oferte se pot face si pe tv am sugerat si eu mai sus ceva cu STB-urile insa oricine are habar iti spune sa nu cumva sa-ti pui net de la UPC ca e scump si merge jalnic. Si uite asa s-a dus tri play-ul ...
Telefonul merge dar nu e tocmai ieftin si e doar fix iar oferta cu portabilitatea free e si la altii.

Edited by MD, 02 November 2009 - 14:21.


#5
705

705

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 29.10.2009
Am dat comanda online de un serviciu inainte de a aparea treaba asta cu 3 luni gratuit. Precontractul e facut telefonic si sunt curios daca prind si eu promotia. La cat costa ab la HD as face o economie de aproape 300 lei astfel...

#6
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Faci mai intai scandal.. renunti la precomanda.. si te abonezi din nou direct la caserie cu promotia asta :D

Edited by Blackhawk, 02 November 2009 - 16:00.


#7
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,435
  • Înscris: 05.09.2005
Operatorul de comunicații UPC România oferă, cliențiilor noi și celor existenți, trei luni cadou pentru orice abonament nou.

Clienții vechi ce dețin deja un abonament de cablu și doresc să achiziționeze servicii de telefonie sau/și Internet (în oricare din pachetele 2 Play sau 3 Play), primesc noul serviciu gratuit în primele trei luni. Abonații ce doresc să treacă de la televiziunea analog la televiziunea digitală primesc primele trei luni cadou la plata noului abonament.


„Aceasta este o ofertă excepțională creată special pentru a permite clienților să economisească bani, mai ales în aceste vremuri dificile. UPC dorește să deschidă lumea digitală pentru fiecare”  a declarat Jack Mikaloff, CEO UPC România.

UPC România înregistra la jumătatea anului 1,24 milioane clienți TV

http://www.capital.ro/articol/upc-ofera-tr...nou-127414.html

#8
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View PostMD, on 2nd November 2009, 13:55, said:

La UPC e viteza mica (cea mai mica ca si RTC ofera 30Mbps) la pret mare !

unde are 30Mbps Romtelecom?

Edited by ciuly, 04 November 2009 - 00:03.


#9
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,052
  • Înscris: 08.08.2002
unde are si UPC 24Mbps ...

#10
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View PostMD, on 3rd November 2009, 13:27, said:

unde are si UPC 24Mbps ...
Aici gresesti putin. UPC ofera 24Mbps in cu mult mai multe localitati decat RTC VDSL. Problema e ca UPC ofera aceste viteze, cei drept, doar pe speedtes. In marea majoritate a situatilor nu vei prinde 24Mbps pe torenti sau Dc.
De fapt UPC nici nu incurajeaza potentialii clienti in abonarea la acest serviciu (Large). Nu se acorda nici o facilitate, nu fac referire lacele financiare ci la cele legate de limitarile practicate de UPC. UPC nu aplica o relaxare a limitarilor, clientilor la abonamentele Large.

#11
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006
farell ia fa si tu un speedtest recent..

#12
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007
cat despre cei 30 M ai RT pot sa spun ca voi jucati la grupa mica ...e suficient sa citesti/compari cele doua arii dedicate celor doi operatori si comentariile nu isi mai au sensul .

Edited by ciuly, 04 November 2009 - 00:04.
offtopic


#13
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,465
  • Înscris: 19.04.2007
in curand va ploua cu deconectari din cauza downloadului ilegal si voi va plangeti de limitarile de pe dc si torrent. ... la mine nu cred ca sunt limitari fiindca nu intampin probleme pe torrent .... am aceeasi viteza ca si pe http si ftp

Edited by Florin64x, 04 November 2009 - 14:43.


#14
705

705

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 29.10.2009
Eu nu inteleg cum unii pot lauda un serviciu cu limitari si in acelasi timp ii si incurajeaza pe altii sa il aleaga. Ce imi scapa? De ce sa platesc mai mult pe mai prost?

#15
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
E foarte greu de inteles ce e la mijloc ;)

View PostFlorin64x, on 4th November 2009, 14:43, said:

in curand va ploua cu deconectari din cauza downloadului ilegal si voi va plangeti de limitarile de pe dc si torrent. ...
E chitesenta clientului sa se planga cand e nemultumit :P Cat despre "in curand", probabil veti defila cu sperietoarea asta mult timp.

Edited by Blackhawk, 04 November 2009 - 14:58.


#16
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View PostFlorin64x, on 4th November 2009, 14:43, said:

in curand va ploua cu deconectari din cauza downloadului ilegal si voi va plangeti de limitarile de pe dc si torrent. ...
Pe rationamentul asta in curand isi vor vinde (semi)internetul sub sloganul "upc, singurul isp care va fereste de belele cu organizatiile antipiraterie"  :lol:

#17
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View Postlafayette, on 3rd November 2009, 23:44, said:

farell ia fa si tu un speedtest recent..
Da, sa traiti!
Eu as spune in loc de speedtest, uTorrentest.  :lol:  Parerea mea e ca ca speedtestul nu are relevanta cand vorbim de conexiunea oferita de UPC sau poate nu are o asa importantat. Testul care defineste si caracterizeaza conexiunea la internet oferita pe abonamentele UPC este oferit de clientul de torent si DC.
Sunt topicuri si sute, poate mii de pagini pe acest forum cu posturi in care userii se plang de limitarile UPC. Asta-i traditie deja.

View Post705, on 4th November 2009, 14:48, said:

Eu nu inteleg cum unii pot lauda un serviciu cu limitari si in acelasi timp ii si incurajeaza pe altii sa il aleaga. Ce imi scapa? De ce sa platesc mai mult pe mai prost?
Superb !  :roflmaofast:

#18
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,177
  • Înscris: 02.04.2007
In loc sa-mi dea 3 luni gratis daca ma bate gandul sa trec pe DVR, spre exemplu, as prefera sa mai umble nitel la preturile serviciilor lor ca-s nitel cam mari fata de ale concurentei.
M-am uitat pe site la ei si m-am cam speriat: TV Large cu DVR si HD e 90 lei fara TVA.  :eek: Cum poate fi oare justificat un asemenea pret in conditiile in care HD sunt doar 5 canale HD, dintre care doar la ProTv si TVR1 ma mai uit uneori?

Edited by jay333, 04 November 2009 - 15:10.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate