Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...
 ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...

Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?
 Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 

dozator tip coca-cola

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Sirchris

Sirchris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.10.2009
Salutare!Revin cu o alta intrebare,deoarece la prima nu am primit nici o sugestie!(aia cu unde se mai gasesc dozatoare din acelea de pe vremea copilariei)!Deci,cine produce dozatoare tip coca-cola,sau unde se gasesc?(din acelea cu tancuri pt concentra,butelie de co2 si racord pt apa,ca sa fie clar la cere ma refer).Multam anticipat!

#2
ma-ta

ma-ta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 18.10.2009
vrei sa-ti faci sifonarie?

#3
Sirchris

Sirchris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.10.2009

 ma-ta, on 29th October 2009, 16:15, said:

vrei sa-ti faci sifonarie?
nu,am alta treaba cu ele

#4
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
  Pai inca dau astia de la Cola/Pepsi la agentii economici care vand suc la butoi de aluminiu de la ei. 

  Cum au McShit si Kfc. Am vazut o groaza de anunturi de la destia care au dat faliment si vand dozatoare. 

Edited by mihai!, 29 October 2009 - 16:49.


#5
Sirchris

Sirchris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.10.2009

 mihai!, on 29th October 2009, 16:35, said:

  Pai inca dau astia de la Cola/Pepsi la agentii economici care vand suc la butoi de aluminiu de la ei. 

  Cum au McShit si Kfc. Am vazut o groaza de anunturi de la destia care au dat faliment si vand dozatoare. 
Eu stiu ca se dau in custodie,deci nu au cum sa le vanda!Eu vreau sa fac rost de unu si sa-l folosesc cu siropul meu.

#6
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

 Sirchris, on 29th October 2009, 18:24, said:

Eu stiu ca se dau in custodie,deci nu au cum sa le vanda!Eu vreau sa fac rost de unu si sa-l folosesc cu siropul meu.

 In custodie se dau ,normal .Dar astia dupa ce inchid pravaliile cine dracu sa mai recupereze dozatoarele de la ei. 


 Arunca macar un ochi pe site-urile de anunturi sau gugaleste si tu putin. 

#7
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,297
  • Înscris: 05.04.2006

 mihai!, on 29th October 2009, 16:35, said:

  Pai inca dau astia de la Cola/Pepsi la agentii economici care vand suc la butoi de aluminiu de la ei. 

  Cum au McShit si Kfc. Am vazut o groaza de anunturi de la destia care au dat faliment si vand dozatoare. 
Suc la butoi de aluminiu? Poate bere...

#8
Sirchris

Sirchris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.10.2009

 inside_spy, on 30th October 2009, 10:53, said:

Suc la butoi de aluminiu? Poate bere...
Are dreptate,sunt tancuri de aluminiu

#9
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,297
  • Înscris: 05.04.2006
Ce tip de suc e ăla? :wave:

#10
Sirchris

Sirchris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.10.2009

 inside_spy, on 31st October 2009, 17:47, said:

Ce tip de suc e ăla? :wave:
Pentru dozatoarele de cola se foloseste concentrat (ca un sirop) care se amesteca cu apa si co2,acu te-ai prins?

#11
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009

 Sirchris, on 29th October 2009, 16:02, said:

Salutare!Revin cu o alta intrebare,deoarece la prima nu am primit nici o sugestie!(aia cu unde se mai gasesc dozatoare din acelea de pe vremea copilariei)!Deci,cine produce dozatoare tip coca-cola,sau unde se gasesc?(din acelea cu tancuri pt concentra,butelie de co2 si racord pt apa,ca sa fie clar la cere ma refer).Multam anticipat!
dealer dozatoare AICI!

atentie: are sunet!

#12
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,297
  • Înscris: 05.04.2006

 Sirchris, on 1st November 2009, 12:27, said:

Pentru dozatoarele de cola se foloseste concentrat (ca un sirop) care se amesteca cu apa si co2,acu te-ai prins?
Eu știu asta, nu trebuia să-mi spui. :D Ai mei dețin un fast food unde se procedează așa, adică se produce Coca-Cola din sirop și sifon.

Ideea e că @mihai! vorbea de butoaie de aluminiu pline cu Cola și asta m-a dus cu gândul la bere.

#13
Sirchris

Sirchris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.10.2009

 inside_spy, on 1st November 2009, 13:13, said:

Eu știu asta, nu trebuia să-mi spui. :D Ai mei dețin un fast food unde se procedează așa, adică se produce Coca-Cola din sirop și sifon.

Ideea e că @mihai! vorbea de butoaie de aluminiu pline cu Cola și asta m-a dus cu gândul la bere.
ok,acu devine interesant!daca esti in domeniu,spune-mi daca ar fi consumatorii interesati si de o bautura racoritoare obtinuta din sirop natural,fara chimicale?

#14
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,297
  • Înscris: 05.04.2006
Sorry, dar nu sunt chiar din domeniu. :blush: Sunt sigură însă că s-ar găsi potențiali clienți pentru băutura răcoritoare obținută din sirop natural. Propuneri? :D

#15
Sirchris

Sirchris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.10.2009

 inside_spy, on 1st November 2009, 13:59, said:

Sorry, dar nu sunt chiar din domeniu. :blush: Sunt sigură însă că s-ar găsi potențiali clienți pentru băutura răcoritoare obținută din sirop natural. Propuneri? :D
Why not!?mie la asta imi trebuie aparatul,sa fac o proba,eu cred ca ar merge f bine(s-a cam saturat lumea de E-uri)!Plus ca am materia prima(siropul) 100 natural.Cine e interesat sa dea un semn!

#16
yoo28

yoo28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.05.2010
am eu un dozator coca cola, daca esti interesat da un semn!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate