Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata
 

Sa o ajutam, impreuna, pe dsoara psiholog Cristina Kulcsar, sa ramana in viata!

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Ayank

Ayank

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.10.2009
Buna ziua,

Dan Kulcsar este numele meu, sunt realizator de programe in cadrul Mix Media Grup la postul Radio Brasov si va scriu intrun scop umanitar. Din nefericire, de data aceasta scopul umanitar este foarte personal. Daca pana acum desfasuram si sustineam la postul de radio unde lucrez numeroase campanii de strangere de fonduri pentru foarte multi oameni cu probleme grave de sanatate, de data aceasta chiar sora mea are nevoie de bani pentru a avea o sansa la supravietuire.

Numele ei este Cristina Kulcsar, este psiholog de profesie, are 33 de ani si recent a fost descoperita cu cancer gastric. Interventia chirurgicala care-i poate salva viata se poate face din pacate numai la o clinica specializata din Viena , Austria . Eu si familia mea nu dispunem de costurile necesare investigatiilor medicale si interventiei chirurgicale motiv pentru care, cu inima stransa, apelez la ajutorul dumneavoastra.

Avem deja acordul Prof. Dr. Thomas Gruenberger (HB Service, Dept General Surgery, Medical University Vienna, Waehringer Guertel 18-20, 1090 Vienna, Austria, Tel: +43 1 40400 5621,

email: thomas.gruenberger@ meduniwien. ac.at) pentru a merge la Viena. Forma de carcinom depistata este foarte agresiva si nu mai avem decat foarte putin timp la dispozitie pentru a o putea ajuta. Daca reusim insa sa strangem banii si sa ajungem acolo sansele de recuperare sunt de 100%.

Tariful pentru 1 zi de spitalizare la Viena este de aproximativ 700 de euro iar in prima faza prof. Grunberger estimeaza ca ar avea nevoie de aproximativ 10 zile de spitalizare. Costul interventiei chirurgicale se ridica la aproximativ 15.000 de euro. Din salariul meu si din pensiile parintilor mei nu am putea strange niciodata acesti bani daramite in timp atat de scurt.

In fisier atasat, va trimit buletinul de analiza patologica eliberat de medicii de la spitalul de urgenta Dr Agrippa Ionescu din Bucuresti care au depistat boala. In dreptul Diagnosticului Histopatologic puteti vedea exact denumirea medicala. Daca aveti nevoie de orice alte documente medicale justificative va rog mult sa imi dati de veste si le voi trimite in cel mai scurt timp.

Iata conturile in care se pot face donatiile oricat de mici ar fi acestea:

Cont in LEI:

Raiffeissen Bank: RO24 RZBR 00000 6000 87 87 870 pe numele Cristina Kulcsar.

Banca Transilvania: Cont RO72BTRL00801213G95 740XX pe numele Dan Kulcsar.

Cont in EURO: urmeaza sa-l deschidem si sa vi-l comunicam in cel mai scurt timp.

Va multumim din suflet si multa sanatate dumneavoastra si celor dragi!


Cu stima,

Dan KULCSAR

Phone: +40722.360.913

Fax: +40268.546.185

#2
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009
Un paypal ai? Pt ca as putea dona ceva via paypal...
PS: ai uitat atasamentul ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate