Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri Kadjar sau alternative

Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...
 Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...
 Hard disk extern SSD, A92

Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...
 Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...
 

Samsung C3050

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
doru_1991

doru_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 04.01.2008
am luat acum pe fidelizare de la orange un samsung c3050

este codat pe orange.


in cutie ..nu mi-au dat decat incarcator si handsfree


am facut rost de cablu de date (de la un fost j700-acum bucatele prin birou) dar numai ca nu gasesc pcsuite sau macar driveru.


teme se pot pune pe telefon ?
am incercat sa pun ceva joculete(java) dar nu merg nici jar nici jad.



dar deocamdata imi trebuie macar pc-suite sau driveru.

#2
seniordady

seniordady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 23.11.2006

 doru_1991, on 9th September 2009, 16:42, said:

am luat acum pe fidelizare de la orange un samsung c3050

este codat pe orange.


in cutie ..nu mi-au dat decat incarcator si handsfree


am facut rost de cablu de date (de la un fost j700-acum bucatele prin birou) dar numai ca nu gasesc pcsuite sau macar driveru.


teme se pot pune pe telefon ?
am incercat sa pun ceva joculete(java) dar nu merg nici jar nici jad.



dar deocamdata imi trebuie macar pc-suite sau driveru.

Este destul de simplu ,dai un search pe google si gata...
http://www.samsung.c...l_name=SGH-A707


Apropo,am si eu un samsung C3010 asemanator cu C3050,stie cineva daca se pot schimba temele la el?

#3
jsk

jsk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.06.2009
Buna ziua am o mica problema cu jocurile java.Am un Samsung C3050 cu card de 2GB si nu stiu daca pot instala jocurile si pe card deoarece in memoria telefonului nu incap decat 40 de jocuri.

Astept sa imi spuna cineva daca pot instala si pe cardul de memorie jocurile sau daca pot mari capacitatea telefonului pentru a instala mai mult de 40 de jocuri pentru ca mi se par foarte putine.Multumesc!

#4
lotsofspikes

lotsofspikes

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.09.2009
Pe acest telefon nu cred ca se pot pune teme deoarece si eu am unul identic si am cautat pe o gramada de site-uri si nu am gasit nimic.
In legatura cu jocurile...
Cred ca 40 de jocuri nu sunt putine si nu incap mai multe.
Oricum nu le puteai juca pe toate. Daca vrei sa adaugi un joc trebuie sa stergi altul. Simplu  :D
Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine.
Am acest telefon de doua saptamani.
Mi-am cumparat cablu de date si un card de 2GB.
Cablul avea un CD cu un soft. Am instalat softul am introdus cardul in telefon, am conectat telefonul la PC si apoi miam descarcat pe telefon cateva melodii.
A doua zi am conectat din nou telefonul si am descarcat si niste poze.
Am cautat pe niste site-uri niste teme si am gasit cateva de la alte telefoane.
Am conectat din nou telefonul la calculator si surpriza, nu mi-l mai recunostea.
Am incercat sa reinstalez softul dar ... nimic.
De fiecare data cand il conectam imi aparea un text in partea dreapta a ecranului in care imi zicea ca nu mi-l recunoaste. Am apasat butonul troubleshot am urmat sfaturile de acolo dar tot nu am rezolvat nimic.
Am reinstalat windows-ul pentru ca atunci cand am instalat driver-ul windowsul era proaspat instalat din cauza undei alte probleme.
Dupa ce am reinstalat windows-ul nu am rezolvat nimic am incercat alt windows dar tot degeaba.
Telefonu nu pare a avea vreo problema...
Vam spus il am abia de doua saptamani.
Multumesc anticipat.

#5
doru_1991

doru_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 04.01.2008
am un card de 2 giga in el .. cu joacele am rezolvat..bag jocu in card in other jocul sa fie ceva de genu

"tetris.jad"
"tetris.jar"


acum daca vreti sa instalati jocuri pe telefon care au decat extensia .jar, folositi acest PROGRAM ca sa faceti si fisier jad...pe care le bagati impreuna pe card.



instalezi .jad-ul si apoi poti juca :)

Pana acum aveam probleme cu mp3-urile ...bagam foarte multe dar nu-mi citea decat cateva...apoi am citit pe undeva ca fisierul (melodia) nu trebuie sa depaseasca un anumit numar de caractere. se rezolva stergand titlul lung al melodiei (ex "eminem - criminal by www.sitedemuzica.org.mp3" stergi situ ...sa ramana decat titlul melodiei si cine il canta..acum cum vreti ..dar sa nu depaseasca un anumit numar de caractere..nu stiu exact cat)


alta problema: nu gasesc softul pt windows(driverul) care nici nu exista http://ro.samsungmob..._model=GT-C3050 (dovada)

s-o nimeri driverul altui telefon asemanator?


teme ..deocamdata nu se pot pune :(

#6
doru_1991

doru_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 04.01.2008
nu reusesc sa dau edit


vad ca au pus in sfarsit driver sau ce e ..acum descarc la el

http://downloadcente...elName=GT-C3050

#7
yo_marta95

yo_marta95

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.10.2009

 doru_1991, on 14th September 2009, 19:33, said:

am un card de 2 giga in el .. cu joacele am rezolvat..bag jocu in card in other jocul sa fie ceva de genu

"tetris.jad"
"tetris.jar"


acum daca vreti sa instalati jocuri pe telefon care au decat extensia .jar, folositi acest PROGRAM ca sa faceti si fisier jad...pe care le bagati impreuna pe card.



instalezi .jad-ul si apoi poti juca :)

Pana acum aveam probleme cu mp3-urile ...bagam foarte multe dar nu-mi citea decat cateva...apoi am citit pe undeva ca fisierul (melodia) nu trebuie sa depaseasca un anumit numar de caractere. se rezolva stergand titlul lung al melodiei (ex "eminem - criminal by www.sitedemuzica.org.mp3" stergi situ ...sa ramana decat titlul melodiei si cine il canta..acum cum vreti ..dar sa nu depaseasca un anumit numar de caractere..nu stiu exact cat)


alta problema: nu gasesc softul pt windows(driverul) care nici nu exista http://ro.samsungmob..._model=GT-C3050 (dovada)

s-o nimeri driverul altui telefon asemanator?


teme ..deocamdata nu se pot pune :(

si eu am un samsung c3050....sh am incercat sa pun un jok ...jar si jad...si tot nu mi-a mers....cand incerc sa deschid joku...ma duce la optiuni.....sa redenumesc sa il sterg,etc...

P.S. inka nu am card la el...o fi asta problema....?trebuie sa le pun pe card?....astept raspuns...

#8
doru_1991

doru_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 04.01.2008
incearca sa faci rost de un card si sa bagi pe el jocu' (si jar si jad) apoi intri in card _other  si incerci sa instalezi ..mie mi-a mers din prima ...

#9
yo_marta95

yo_marta95

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.10.2009

 doru_1991, on 24th October 2009, 21:36, said:

incearca sa faci rost de un card si sa bagi pe el jocu' (si jar si jad) apoi intri in card _other  si incerci sa instalezi ..mie mi-a mers din prima ...
mie numi merge:(...am intrat in card,other si kand sa intru am otiunile astea:
-trimitere prin->
-mutare in->
-copiere in->
-stergere
-redenumire
-creare fisier
-protectie activata
-detalii

...nu stiu ce sa mai fac...am sa incerc sa-l duk la un service....

#10
doru_1991

doru_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 04.01.2008
ce sa-ti faca la service? sa-ti ia 10 lei ca se uita la el si sa zica ca nu-i de ei ?


tu cand bagi un joc...ex race07 .... baga-l sa fie de doua ori ..o data cu extensia .jar si o data cu extensia .jad, amandoua in acelas folder.

#11
NellyUSA

NellyUSA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.10.2005
Salutare am si eu o intrebare. Se poate mari memoria de mesaje ?? in telefon incap doar 200 + vreo 15-20 in memoria SIM
Am card la telefon..

Credeti ca se poate face ceva, vreo setare sa poata memora mai mult de 200 de mesaje text ?

#12
doru_1991

doru_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 04.01.2008
vad ca pe site-u lor zice ca primeste 500 sms-uri http://www.samsungmo...0-specification

#13
xtreitx

xtreitx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.07.2009

 lotsofspikes, on 12th September 2009, 22:59, said:

Pe acest telefon nu cred ca se pot pune teme deoarece si eu am unul identic si am cautat pe o gramada de site-uri si nu am gasit nimic.
In legatura cu jocurile...
Cred ca 40 de jocuri nu sunt putine si nu incap mai multe.
Oricum nu le puteai juca pe toate. Daca vrei sa adaugi un joc trebuie sa stergi altul. Simplu  :D
Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine.
Am acest telefon de doua saptamani.
Mi-am cumparat cablu de date si un card de 2GB.
Cablul avea un CD cu un soft. Am instalat softul am introdus cardul in telefon, am conectat telefonul la PC si apoi miam descarcat pe telefon cateva melodii.
A doua zi am conectat din nou telefonul si am descarcat si niste poze.
Am cautat pe niste site-uri niste teme si am gasit cateva de la alte telefoane.
Am conectat din nou telefonul la calculator si surpriza, nu mi-l mai recunostea.
Am incercat sa reinstalez softul dar ... nimic.
De fiecare data cand il conectam imi aparea un text in partea dreapta a ecranului in care imi zicea ca nu mi-l recunoaste. Am apasat butonul troubleshot am urmat sfaturile de acolo dar tot nu am rezolvat nimic.
Am reinstalat windows-ul pentru ca atunci cand am instalat driver-ul windowsul era proaspat instalat din cauza undei alte probleme.
Dupa ce am reinstalat windows-ul nu am rezolvat nimic am incercat alt windows dar tot degeaba.
Telefonu nu pare a avea vreo problema...
Vam spus il am abia de doua saptamani.
Multumesc anticipat.

Sall auzi Eu am sters java din telefon ce e de facut pt ca atunci cand dau sa instalez un jok se blocheaza 5 sec si se inchide inainte de a sterge java imi merea sa le instalez dar cum am sters java nu m ai mere cine stie  ce e de facut dati va rog add la id : istreitx    :rolleyes: A si am uitat sa v a zik am un samsung c3010

Edited by xtreitx, 29 November 2009 - 10:33.


#14
K01_melinda

K01_melinda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.12.2009

 doru_1991, on 14th September 2009, 19:33, said:

am un card de 2 giga in el .. cu joacele am rezolvat..bag jocu in card in other jocul sa fie ceva de genu

"tetris.jad"
"tetris.jar"


acum daca vreti sa instalati jocuri pe telefon care au decat extensia .jar, folositi acest PROGRAM ca sa faceti si fisier jad...pe care le bagati impreuna pe card.



instalezi .jad-ul si apoi poti juca :)

Pana acum aveam probleme cu mp3-urile ...bagam foarte multe dar nu-mi citea decat cateva...apoi am citit pe undeva ca fisierul (melodia) nu trebuie sa depaseasca un anumit numar de caractere. se rezolva stergand titlul lung al melodiei (ex "eminem - criminal by www.sitedemuzica.org.mp3" stergi situ ...sa ramana decat titlul melodiei si cine il canta..acum cum vreti ..dar sa nu depaseasca un anumit numar de caractere..nu stiu exact cat)


alta problema: nu gasesc softul pt windows(driverul) care nici nu exista http://ro.samsungmob..._model=GT-C3050 (dovada)

s-o nimeri driverul altui telefon asemanator?


teme ..deocamdata nu se pot pune :(



am si eu un samsung c3050 cu card de  1 Gb, am incercat sa fac la jocuri asa cum spui tu si tot nu imi merge...imi da eroare: "Eroare Java. Argument ilegal". Ma puteti ajuta si pe mine va rog frumos? :D

#15
maioradrian

maioradrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.12.2009
Salut.

Am si eu un telefon Samsung c3050. Am incercat sa pun jocuri java pe el. Cand incerc sa instalez fisierul .jad imi zice "Eroare Java. Format incorect". Jocurile le-am pus pe card. Am incercat sa le transfer si in telefon dar nimic. Am gasit pe un alt forum urmatoarele:

"Instalare aplicatii Java pe Samsung



1. Transferati fisierele JAD si JAR in folderul "Other files" al telefonului
2. Tastati codul *#9998*4678255# (*#9998*INSTALL#)
3. Va duceti pe fisierul JAD al jocului si dati "Optiuni"
4. Veti fi intrebat daca doriti sa instalati jocul, raspundeti cu "DA"
5. Pentru dezactivare folositi acelasi cod *#9998*4678255# (*#9998*INSTALL#)"

Am incercat si chestia asta dar degeaba.
Ajutor Plss......

#16
doru_1991

doru_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 04.01.2008
care aveti samsung bagati fisierul acesta in card in other sau ce folder vreti voi


(dezarhivati-l mai intai)

Attached Files


Edited by doru_1991, 07 January 2010 - 23:52.


#17
expertu1

expertu1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.01.2010
Ce face fisierul asta?C3050-ul meu se blocheaza pe wap,apoi se restarteaza,uneori dupa cateva secunde,alteori numai daca ii scot bateria.Ce ar putea fi?Ma poate ajuta cineva?Va rog?

#18
mcv

mcv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 10.01.2007
Salutare!
Se poate pune pe unsamsung c3050 un acumulator cu un amperaj mai mare(ex 1000mah) fara a-l influenta in mod negativ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate