Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @xperia_ray!

Circular Makita de negasit in RO

FightBox ar merita transformat ...

Statii cu baterii
 [TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera
 Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...
 Camping Franta - Chamonix

Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.
 

Portal de cazare ieftina

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
cristian.ceobanu

cristian.ceobanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 05.06.2007
Salut,
Caut sa plec in octombrie la paris si imi caut singur cazare. Am nevoie de ajutor. Pana acum am gasit cazare pe booking.com si pe hotels.com. Pe cel din urma am gasit preturi mai mici . Vreau sa stiu daca mai exista si alte portaluri cu care sa pot compara, sa gasesc ca mai buna oferta. Merci Anticipat.

Merci anticipat.

#2
MorningGlory

MorningGlory

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 10.06.2006

 cristian.ceobanu, on 29th August 2009, 20:16, said:

Salut,
Caut sa plec in octombrie la paris si imi caut singur cazare. Am nevoie de ajutor. Pana acum am gasit cazare pe booking.com si pe hotels.com. Pe cel din urma am gasit preturi mai mici . Vreau sa stiu daca mai exista si alte portaluri cu care sa pot compara, sa gasesc ca mai buna oferta. Merci Anticipat.

Merci anticipat.
Foloseste asta http://www.hotelinfo.com.ro/. Vei gasi indexate toate marile site-uri de booking. Si noi urmeaza sa mergem la Paris, la jumatatea lui septembrie, dar am preferat sa inchiriez o garsoniera, in Montmarte (480 euro 13 zile). Daca te tenteaza o garsoniera sau un apartament (ai mult mai mult confort decat la hotel), incearca aceste site-uri: http://www.abritel.fr/ si http://www.homelidays.co.uk/. Daca o sa intri pe topicul despre Paris, o sa poti citi si parerile celor care deja au stat in apartamente inchiriate sau o sa vezi la ce hoteluri au mai rezervat cei care deja au fost. Spor la cautat.

#3
gabriel05

gabriel05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.02.2007
Foarte buna ideea cu deschiderea acestui topic. Poate se vor posta si site-uri cu oferte Last minute.

#4
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

 cristian.ceobanu, on 29th August 2009, 20:16, said:

Salut,
Caut sa plec in octombrie la paris si imi caut singur cazare. Am nevoie de ajutor. Pana acum am gasit cazare pe booking.com si pe hotels.com. Pe cel din urma am gasit preturi mai mici . Vreau sa stiu daca mai exista si alte portaluri cu care sa pot compara, sa gasesc ca mai buna oferta. Merci Anticipat.

Merci anticipat.

Incearca si pe www.holiday-rentals.co sau pe site-ul www.pierreetvacances.com.

#5
JoAnneVanHeff

JoAnneVanHeff

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 07.08.2008
Aici puteti gasi persoane din intreaga lume, dispuse sa ofere gazduire gratis:
http://www.couchsurfing.org/

#6
bijubuju

bijubuju

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 24.01.2007

 cristian.ceobanu, on 29th August 2009, 20:16, said:

Salut,
Caut sa plec in octombrie la paris si imi caut singur cazare. Am nevoie de ajutor. Pana acum am gasit cazare pe booking.com si pe hotels.com. Pe cel din urma am gasit preturi mai mici . Vreau sa stiu daca mai exista si alte portaluri cu care sa pot compara, sa gasesc ca mai buna oferta. Merci Anticipat.

Merci anticipat.

Am stat in august la Bry sur Marne, la complexul City Residence, cu rezervare prin booking.com. Am fost un grup de 6 familii. Am avut 2 apartamente de 7 persoane (au 2 bai) la 99 euro/zi si 2 studiouri pt. 2-4 persoane la 65 euro/zi. Conditiile sunt f.bune, ai o bucatarie la dispozitie (microunde, frigider, aragaz electric, hota, vesela), televizor, etc. Am gasit chiar si o retea wireless free, undeva in zona receptiei. Ai statia de RER la 200 metri (atentie, e o conditie determinanta sa ai statia de metrou/RER aproape) asa ca e foarte bine, iar pana in centru ai vreo 4-6 statii. Am mai fost acum 2 si 4 ani la Paris si am stat la 2 hoteluri Campanille, unde camerele erau f. mici ! In general, la hoteluri camerele sunt mici. Si in plus in Bry sur Marne e mai multa liniste, fata de agitatia din Paris. E pe linia RER care duce la Disneyland, asa ca iata alt avantaj ! Pt. amanunte suplimentare: [email protected]. Succes !

#7
gabriel05

gabriel05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.02.2007

 JoAnneVanHeff, on 29th August 2009, 22:34, said:

Aici puteti gasi persoane din intreaga lume, dispuse sa ofere gazduire gratis:
http://www.couchsurfing.org/

Suna destul de dubios. Nu m-as baga la asa ceva.

#8
longlaif

longlaif

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.05.2008

 gabriel05, on 30th August 2009, 12:47, said:

Suna destul de dubios. Nu m-as baga la asa ceva.
ai face bine sa intri sa vezi despre ce este vorba pentru ca ti-ai facut o impresie gresita :nonobad:  .intra si citeste profilele catorva persoane din germania,polonia,spania,italia si comment-uri ale altor persoane care au fost acasa la persoanele respective si ai sa vezi cat de bine s-au simtit unii la altii :kisstogether:  .am vazut si un roman acolo :thumbup:

#9
dcr

dcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,032
  • Înscris: 01.05.2004
http://www.hostels.com/

#10
gabriel05

gabriel05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.02.2007

 longlaif, on 30th August 2009, 13:38, said:

ai face bine sa intri sa vezi despre ce este vorba pentru ca ti-ai facut o impresie gresita :nonobad:  .intra si citeste profilele catorva persoane din germania,polonia,spania,italia si comment-uri ale altor persoane care au fost acasa la persoanele respective si ai sa vezi cat de bine s-au simtit unii la altii :kisstogether:  .am vazut si un roman acolo :thumbup:
Am intrat inainte de a posta. Pare un site tip sentimente.ro. pentru inalniri si aventura.  Nu neg ca ar fi si persoane de buna credinta pe acolo dar, mai bine as dormi in gara invelit cu ziare decat sa innoptez pe la cineva de pe accest site. Psihopatia nu are granite, sex sau religie. Mai bine cautam ceva ieftin dar sigur decat sa avem cosmaruri toata viata! GRATIS NU EXISTA!

#11
cristian.ceobanu

cristian.ceobanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 05.06.2007
Multumesc.
O sa ma apuc sa le studiez. :)

#12
MorningGlory

MorningGlory

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 10.06.2006

 gabriel05, on 30th August 2009, 16:15, said:

Am intrat inainte de a posta. Pare un site tip sentimente.ro. pentru inalniri si aventura.  Nu neg ca ar fi si persoane de buna credinta pe acolo dar, mai bine as dormi in gara invelit cu ziare decat sa innoptez pe la cineva de pe accest site. Psihopatia nu are granite, sex sau religie. Mai bine cautam ceva ieftin dar sigur decat sa avem cosmaruri toata viata! GRATIS NU EXISTA!

Couchsurfing (si alte tipuri de site-uri de acest gen, caci mai exista) este una din cele mai frumoase si mai generoase initiative ale timpului nostru. Cei care ofera gazduire sunt verificati, au referinte. Numai in Romania poate cineva gandi in acest mod. Nu toata lumea vrea sa profite, sa fure, sa omoare samd. Dar, fiecare gandeste cum vrea. Si dam voie sa-ti spun ca da, exista si lucruri gratis.

#13
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

 MorningGlory, on 30th August 2009, 20:21, said:

Couchsurfing (si alte tipuri de site-uri de acest gen, caci mai exista) este una din cele mai frumoase si mai generoase initiative ale timpului nostru. Cei care ofera gazduire sunt verificati, au referinte. Numai in Romania poate cineva gandi in acest mod. Nu toata lumea vrea sa profite, sa fure, sa omoare samd. Dar, fiecare gandeste cum vrea. Si dam voie sa-ti spun ca da, exista si lucruri gratis.


De acord. La fel exista si http://www.hospitalityclub.org/ si altele asemanatoare :)

#14
gabriel05

gabriel05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.02.2007
Aveti dreptate! Nu toata lumea vrea sa profite, sa fure, sa omoare... asa este, dar o parte din lume, da.  Va spun, in cunostinta de cauza, ca in spatele multor site-uri de genul acesta se ascund psihopati, perversi, gay, lesbiene, cei care fac prozelitism religios si chiar pedofili. Cat despre referinte, si le dau unii altora, fiti linistiti. Este parerea mea pe care o sustin in cunostinta de cauza, repet. Va respect parerile! Nu neg faptul ca initiatorii acestori site-uri au avut o idee laudabila.  Nu incercati sa ma lapidati!

#15
kyky97

kyky97

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.08.2009
http://www.villarenters.com/

#16
gabriel05

gabriel05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.02.2007
http://ro.summertrex.com/

#17
Iuliux

Iuliux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 13.03.2005
www.hostelworld.com

#18
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 28.06.2007

 cristian.ceobanu, on 29th August 2009, 20:16, said:

Salut,
Caut sa plec in octombrie la paris si imi caut singur cazare. Am nevoie de ajutor. Pana acum am gasit cazare pe booking.com si pe hotels.com. Pe cel din urma am gasit preturi mai mici . Vreau sa stiu daca mai exista si alte portaluri cu care sa pot compara, sa gasesc ca mai buna oferta. Merci Anticipat.

Merci anticipat.


Foarte buna luna octombrie!

Cauta o garsoniera/un apartament.
Sunt si la "km zero", sunt si la margine. Ti s-au recomandat abritel si homelidays. Eu adaug lodgis. Este bine, le-am testat pe toate pe pielea noastra si vom continua sa le folosim.

Tu iei decizia hotel sau garsoniera. Dar daca stai mai mult de o saptamana, cred ca balanta se inclina spre varianta 2. Ia in seama ca la un pret mai mic "la margine" se adauga transportul si, mai ales, timpul consumat.

Exemplu pentru Paris: acum cativa ani, tot in octombrie, intr-o zi de luni cautam cazare si sambata eram in Paris. Nu am gasit nici un hotel cu un raport amplasare/pret convenabil pentru noi sau disponibil pentru 10 zile, asa ca marti discutam cu un proprietar de garsoniera, care a renuntat si la avansul clasic, iar sambata la pranz preluam garsoniera, plateam garantia. Predatul nu a mai avut loc - "lasati cheile pe masa si trageti usa". Garantia ne-a fost returnata joi, in conditiile in care noi plecam duminica.

Istoria s-a repetat pe Loire - fara avans, fara garantie. In Sevilla - cu avans, fara garantie s.a.m.d.

Repet: decizia este a ta si consider ca ai timp suficient sa analizezi toate ofertele.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate