Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Amenajare interior bar

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
jipianu

jipianu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.06.2008
de vre-o doi ani am un bar intr-o comuna din vrancea... si deja m-am plictisit cum arata in interior ma refer le pereti, tavan, lumini... etc si as vrea sa schimb putin aspectul vizual ma gandesc la niste postere, tablouri mari pe pereti (ca sunt cam goi), pe tavan fiind din casetate ma gandesc la niste drapele cu diferite tari....  si alte idei mai astept din partea voastra. o sa ervin si cu niste poze ca sa va faceti o ideee despre cum arata

aaa as mai dori si sa ii pun  intr-un final un nume ... astept si aici exemple

#2
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

View Postjipianu, on 8th August 2009, 17:05, said:

de vre-o doi ani am un bar intr-o comuna din vrancea... si deja m-am plictisit cum arata in interior ma refer le pereti, tavan, lumini... etc si as vrea sa schimb putin aspectul vizual ma gandesc la niste postere, tablouri mari pe pereti (ca sunt cam goi), pe tavan fiind din casetate ma gandesc la niste drapele cu diferite tari....  si alte idei mai astept din partea voastra. o sa ervin si cu niste poze ca sa va faceti o ideee despre cum arata

aaa as mai dori si sa ii pun  intr-un final un nume ... astept si aici exemple
Daca tot ati amintit de drapele, faceti o chestie gen "Ocolul pamintului". Cu tablouri, postere cu imagini de peste tot, bauturi din diferite regiuni, muzica la fel...
Acum depinde si cit de mare e. Daca n-aveti chef sa va plimbati pe glob, luati de exemplu New York-ul. Sint pe la Ikea si alte magazine de genul asta tablouri/poster cu o gramada de imagini din NY (am un prieten care si-a umplut casa). Bagati un tonomat, mici-mari rahaturi care definesc NY-ul, cocktailuri cu nume corespunzatoare, Sinatra pe fundal si cu asta basta.
Ma rog... asta daca nu aveti clientela ascultatoare de interpreti cu nume de mezeluri, caz in care ideea asta cam cade.

#3
jipianu

jipianu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.06.2008
chiar daca este o comuna cu vre-o 6000 de locuitori in acest bar se asculta foarte rar spre mai deloc "interpreti cu nume de mezeluri" ce se mai pune cate o data la cate un chef ceva e muzica de petrecere
spatiu am destul in jur de 190mp total

atasez o schita facuta rapid ca sa vedeti cam cum e spatiul

Attached Files



#4
lor3nzzo

lor3nzzo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 31.07.2009
recunosc ca nu ma asteptam sa gasesc un astfel de topic pe un forum dar mi se pare ingenioasa ideea ta de a afla parerile mai multor oameni ... nu ma pricep eu prea bine la design sau alte chestii dinastea dar daca as fi in locul tau as face un tavan fals cu spoturi (exista spoturi ambientale cu leduri de diferite culori, de exemplu la mien in oras este un local plin cu spoturi de genu asta in zona barului si arata bestial), cat despre ideea cu drapelurile am vaztu acum vreo 2-3 ani la o colega de clasa o chestie simpatica: a desenat harta europei, a delimitat fiecare tara si a colorat'o in culorile nationale ... ai putea face si u o treaba de genu asta pentru intreaga lume iar pe pereti ai putea pune tablouri cu natura sau notiuni abstracte ... de altfel si vazele decorative dau bine intr'un local ...
cum am mai spus nu ma pricep la chestii dinastea legate de design dar am incercat si eu ... poate vei gasi makr ceva bun in postul meu :D

#5
jipianu

jipianu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.06.2008
ok multumesc pentru sfat lor3nzzo
astept cat mai multe pareri maine o sa revin cu pozele sa va aratr cum arata in momentul de fata incaperea

#6
jipianu

jipianu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.06.2008
cam asa arata in momentul de fata
astept parerile vostre, sfaturile si eventual Un Nume... tinand cont ca pe pereti ma agndesc cat mai mult sa pun poze din diferite colturi ale lumii iar pe tavan Drapelele mai multor tari

Attached Files



#7
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 22.01.2007
Uite un nume:La Jipianu. :P

#8
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009
Vrancea? este simplu: nume- La Cutremuru' SRL; tablouri- cu poze din orase lovite de cutremure (si ceva cadavre in putrefactie)...

#9
lor3nzzo

lor3nzzo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 31.07.2009

View Postcar-man, on 10th August 2009, 12:02, said:

Vrancea? este simplu: nume- La Cutremuru' SRL; tablouri- cu poze din orase lovite de cutremure (si ceva cadavre in putrefactie)...
hey man omu a intrat aici pt a cere o parere nu crek era nevoie s razi d el ;)  
jipianu m'am uitat la pzoe si localu arata ok eu ash pune niste tablouri mai mari ... chiar foarte mari kt jumate de perete ar arata destul bine ... ma gandeam ca ai putea pune pe fiekre perete un tablou din diferite colturi ale lumii ... d ex pe un perete pui cv din asia p altu din europa p altu din afrik, amerik etc ... sh ink o chestie in ultimele 2 poze ferestrele alea nu'mi plac deloc ... nu stiu dc da park umbresc locul aiurea ... eventual da jos ce este pe ele sau acopera'le d tot :D

#10
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009

View Postlor3nzzo, on 10th August 2009, 12:24, said:

hey man omu a intrat aici pt a cere o parere nu crek era nevoie s razi d el ;)  
jipianu m'am uitat la pzoe si localu arata ok eu ash pune niste tablouri mai mari ... chiar foarte mari kt jumate de perete ar arata destul bine ... ma gandeam ca ai putea pune pe fiekre perete un tablou din diferite colturi ale lumii ... d ex pe un perete pui cv din asia p altu din europa p altu din afrik, amerik etc ... sh ink o chestie in ultimele 2 poze ferestrele alea nu'mi plac deloc ... nu stiu dc da park umbresc locul aiurea ... eventual da jos ce este pe ele sau acopera'le d tot :D
eu as pune pe pereti toata "colectia" LIMBA SI LITERATURA ROMANA (cls. V-VIII)...

#11
jipianu

jipianu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.06.2008
ok lor3nzzo o sa tin cont de sfaturile tale

#12
jipianu

jipianu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.06.2008
chiar nici o idee in +...apropo pana la urma m-am gandit pe tavan o sa vin cu steagurile tarilor din europa

#13
danlascar

danlascar

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.02.2016
as avea nevoie de niste sfaturi ...ma sfatuti sa cumpar de pe www.fabricadetablouri.ro ? a mai luat cineva ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate