Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 

despartire

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
dadadadada

dadadadada

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.07.2009
ce parere aveti daca prietenul ti-ar spune intr-o zi.....plec! si pleaca...????? :mellow:

#2
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,296
  • Înscris: 21.04.2004
"life sucks, da macar nu am cancer"

intrebarea este ce faci daca chiar atunci suna telefonul. e doctorul si iti spune ca ai cancer

#3
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,256
  • Înscris: 28.06.2005

 dadadadada, on 3rd August 2009, 14:10, said:

ce parere aveti daca prietenul ti-ar spune intr-o zi.....plec! si pleaca...????? :mellow:
Îi urezi cale bătută.

#4
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,840
  • Înscris: 13.01.2005
Bine ca nu era intr-o noapte.

#5
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

 dadadadada, on 3rd August 2009, 15:10, said:

ce parere aveti daca prietenul ti-ar spune intr-o zi.....plec! si pleaca...????? :mellow:

as avea o parere foarte buna. m-as apuca sa fac curat dupa el, ca sa fie lumina pentru urmatorul.
sa te paraseasca prietenul nu e o tragedie. tragedie este sa fii bolnav, sa ai pe cineva pe care-l iubesti bolnav, sa-ti moara o persoana pe care o iubesti. sa te paraseasca prietenul e de cele mai multe ori cel mai bun lucru care ti se poate intampla.

#6
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 darkangelo, on 3rd August 2009, 15:22, said:

as avea o parere foarte buna. m-as apuca sa fac curat dupa el, ca sa fie lumina pentru urmatorul.
sa te paraseasca prietenul nu e o tragedie. tragedie este sa fii bolnav, sa ai pe cineva pe care-l iubesti bolnav, sa-ti moara o persoana pe care o iubesti. sa te paraseasca prietenul e de cele mai multe ori cel mai bun lucru care ti se poate intampla.
Precis. :rolleyes:

Dupa ce ai stat 4 ani de zile cu el nu poti sa fi asa de indiferenta...
Da esti inseamna ca nu ai tinut cu adevarat la el. <_<

Edited by stokarit_s, 03 August 2009 - 14:33.


#7
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,296
  • Înscris: 21.04.2004
ca sa nu mai zic ca daca era prieten nu pleca. e mai degraba inamic

#8
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

 stokarit_s, on 3rd August 2009, 15:32, said:

Precis. :rolleyes:

Dupa ce ai stat 4 ani de zile cu el nu poti sa fi asa de indiferenta...
Da esti inseamna ca nu ai tinut cu adevarat la el. <_<
nu e vorba de indiferenta.  prietenul/prietena nu pleaca din senin, ci pentru ca undeva e o buba. ori are pe altcineva si in situatia asta e cel mai cinstit lucru pe care il poate face. pentru mine este o dovada de respect sa plece in loc sa stea si sa isi bata joc de mine cu minciuni si aberatii.  
ori daca nu are inseamna ca nu ma mai iubeste, sau ca nu ne mai intelegem, inseamna ca s-a lasat cu certuri si cu taceri cu mult inainte de despartirea propriu-zisa.
ce este incapatanarea asta de a trage cu dintii de un om care nu te mai vrea? dupa patru ani, dupa 10 ani?
pe mine nu m-a parasit nimeni, dar am parasit eu si imi amintesc inca mila si sila pe care le simteam vis-a vis de incercarile lui de impacare, de lacrimile lui, de scrisorile lui, de toate eforturile pe care le-a facut sa ma aduca inapoi. cat a scazut in ochii mei umilindu-se sau dimpotriva fiind rau si meschin.

#9
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 darkangelo, on 3rd August 2009, 16:02, said:

nu e vorba de indiferenta.  prietenul/prietena nu pleaca din senin, ci pentru ca undeva e o buba. ori are pe altcineva si in situatia asta e cel mai cinstit lucru pe care il poate face. pentru mine este o dovada de respect sa plece in loc sa stea si sa isi bata joc de mine cu minciuni si aberatii.  
ori daca nu are inseamna ca nu ma mai iubeste, sau ca nu ne mai intelegem, inseamna ca s-a lasat cu certuri si cu taceri cu mult inainte de despartirea propriu-zisa.
ce este incapatanarea asta de a trage cu dintii de un om care nu te mai vrea? dupa patru ani, dupa 10 ani?
pe mine nu m-a parasit nimeni, dar am parasit eu si imi amintesc inca mila si sila pe care le simteam vis-a vis de incercarile lui de impacare, de lacrimile lui, de scrisorile lui, de toate eforturile pe care le-a facut sa ma aduca inapoi. cat a scazut in ochii mei umilindu-se sau dimpotriva fiind rau si meschin.
Pai e clar ca o ''buba'' s-a creat si ca s-au si certat inainte.

#10
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007

 dadadadada, on 3rd August 2009, 15:10, said:

ce parere aveti daca prietenul ti-ar spune intr-o zi.....plec! si pleaca...????? :mellow:

Ai trait cu un porc mincinos. Un barbat am vrut sa zic. Daca il intrebi pe el, sigur o sa ti spuna ca esti cu**a

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate