Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O femeie sustine ca este propriet...

Damsel (2024)

Cum schimb parola la un ZTE F6605R?

5 mituri comuniste demontate
 Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux

Sfaturi amplificator + bose
 Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...

Cer autorizatie, modific fara aut...
 Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024

Ventilatorul centralei nu se opre...
 

CARPATICA

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
anthynidiany

anthynidiany

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 02.01.2009
FUGITI CAT VA TIN PICIOARELE

Daca se intampla sa aveti de a face cu ei, inarmativa cu multi nervi si aveti mare grija.
Nu va doresc sa ajungeti la ei, sunt incompetenti din toate punctele de vedere.

#2
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007
Da cateva exemple. ;)

#3
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Am lucrat la Carpatica , dar nu la asigurari, la o sucursala din Bucuresti, sunt cei mai jegosi cand vine vorba de despagubiri, asa ca fugiti de ei cat puteti de mult.
Daca nu stiati patron este mafiotul de Carabulea din Sibiu.

#4
Taddy

Taddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 21.01.2009
Salut,
Din pacate pana in acest moment inclin sa iti dau dreptate. Carpatica e de rahat.
Am avut un mic accident... din fericire nu din vina mea... din pacate domnul care m-a accidentat avea asigurare la Carpatica. La naiba:)
Am focut o constatare amiabila, m-am dus la ei au verificat ce si cum si evaluarea preliminara 18000 ron.
Imi fac si eu niste calcule, vorbisem cu niste prieteni si... in 20000 ma incadram. Imi zic ca nu e rau si ca, asta e, 200 pun eu.
Vine, dupa doua saptamani, dosarul. Suma... mai putin de 1000 ron.
WTF?!!!
Am incercat sa aflu ce si cum... cum s-a ajuns de la 18000 la mai putin de 1000 dar... nimic.
Toata lumea imi zice sa stau linistit si sa platesc eu diferenta mai ales ca de la Carpatica nu mai scot nimic.
Ce ma sfatuiti sa fac?
A mai avut cineva ghinionul meu?
Va multumesc si va astept sugestiile.

#5
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,915
  • Înscris: 12.03.2009
Discuti cu ei........ la modul dur(eventual).......?.....Presiuni.....telefoane.....martori....avocati.....
CSA.....?
,,Justitia romaneasca"?....

#6
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,383
  • Înscris: 14.06.2006

View Postcristian0007, on 31st July 2009, 16:49, said:

Da cateva exemple. ;)
Hai ca va dau eu subiect de lectura:

1. "Încă o nemțeancă s-a lovit de "amabilitatea" celor de la SC Carpatica Asigurări, după ce, anul trecut, a fost implicat într-un eveniment rutier. Persoana în cauză, este din Piatra Neamț și, de mai bine de un an, se chinuie să-și recupereze de la firma de asigurări contravaloarea daunelor care i-au fost pricinuite. Disperată, Claudia Văideanu a apelat și la ajutorul nostru, în speranța că ceva se va schimba și că experții de la "carpatica" î-i vor da, într-un final, drepturile bănești care i se cuvin. Femeia ne-a povestit că, în ziua de 28 august 2008, a fost implicată într-o tamponare, car5e s-a petrecut în municipiul Roman: "Mașina mea a fost lovită, în partea din spate, de un autoturism marca Logan, condus de preotul Tătaru, din județul Bacău, care avea asigurarea obligatorie la «Carpatica». După întocmirea dosarului, «detectivii» de la Carpatica au dedus că... Loganul nu avea cum să producă avariile constatate tot de un inspector de-al lor; cu toate că șoferul a recunoscut că a lovit Skoda mea.. Concluzia este că la carpatica nu se plătesc daunele. Atunci, cine ar trebui să le plătească, dacă nu asiguratorul? Ce să ne facem?"... În aceeași situație se află zeci de nemțeni care, nemulțumiți de faptul că firma de asigurări își bate joc de ei, și-i poartă pe drumuri, au ales calea justiției. Vom vedea dacă, în cele din urmă, managerii de la "carpatica Asigurări" vor înțelege că trebuie să dea dovadă de corectitudine, profesionalism și transparență. Spunem "și transparență" pentru că am încercat și ieri, așa cum am făcut de fiecare dată, să luăm un punct de vedere de la reprezentanții acestei firme, în legătură cu fiecare din reclamațiile primite."SURSA

2.[....]accidentul a avut loc în ziua de 7 iunie, pe strada Bucegi, din municipiul Focșani. Bărbatul s-a ales cu motocicleta "varză", iar vinovat de producerea accidentului a fost găsit șoferul, din Prahova. "Pe 11 iunie am contactat societatea de asigurări  unde mi s-a deschis dosarul de daună și apoi am depus documentele care probau avariile pe care le-am avut la motocicletă și faptul că nu eram vinovat. Față de toate acestea, societatea de asigurări a întreprins următoarele ilegalități: a tăiat, intenționat, abuziv și fără argumente tehnice, doar din considerente financiare, repere din devizul de reparație, subevaluând valoarea daunei. Nu a ținut cont că prezentasem un deviz estimativ de reparație, nu a recunoscut modalitatea de calcul a valorii bunului la data accidentului și a refuzat despăgubirea integrală a echipamentului de protecție. De asemenea, inspectorul de daună al sucursalei a făcut un abuz în serviciu, deoarece nu a dorit să îmi demonstreze modalitatea de calcul a despăgubirii în valoare de 2.947 de lei, stabilită unilateral  de societatea de asigurare", a precizat Stan.SURSA

3.Indolența de care dau dovadă cei de la SC "Carpatica Asigurări" SA a făcut încă o victimă. După numeroasele cazuri prezentate de noi, spețe în care mai mulți nemțeni trebuia să fie despăgubiți de respectiva firmă de asigurări, ecourile dezvăluirilor noastre nu s-au lăsat mult așteptate. Un cetățean german, care a avut necazuri cu aceeași firmă de asigurări, ne-a trimis la redacție povestea celor petrecute și și-a exprimat revolta față de nesimțirea cu care a fost tratat de inspectorii de asigurări. Pe scurt, după ce mașina i-a fost implicată într-un carambol auto, omul s-a dus la "Carpatica", și-a făcut dosarul de daune însă acesta i-a fost respins. Motivul: cică avariile pe care le are la mașină au fost produse în cu totul alte împrejurări. Aceasta în condițiile în care Poliția Rutieră a stabilit clar, prin procesul verbal întocmit, toate condițiile în care s-a petrecut incidentul precum și a cui este vinovăția.SURSA

4. un pietrean a fost obligat să facă o procură notarială prin care arăta că i-a dat mașina în folosință fiului său * mașina lui Constantin Târșu fusese implicată într-o tamponare cu un autoturism al unui este cetățean asigurat la "Carpatica" * coliziunea s-a soldat cu îndoirea unei bare și stricarea haionului * inspectorii de la asigurări refuză, de aproape o lună și jumătate, să înlocuiască una din piesele stricate * dacă ați avut neplăceri cu firmele de asigurări auto, scrieți-ne pe adresa de e-mail realitatea@ ambra.roSURSA

Aici aveti vreo trei pagini de titluri din presa locala a judetului Neamt in care este vorba de cei de la Carpatica.

#7
jao

jao

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.03.2013
oameni buni fugiti cit puteti de carpatica  
NU CARPATICA
SA NE FEREASCA DUMNEZEU SA FIM LOVITI DE RCA CARPATICA

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate