Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare soundbar pentru telev...

Salariile romanilor urca la cer

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...

Dimensionare putere centrala / ca...

Impamantare suplimentara
 Scartiei frana fata bicicleta noua

Instalare aer conditionat in apar...

Telefoane prietenoase cu vederea?

Alegere teava pentru incalzire pr...
 Opinia publica despre medici/ asi...

Senzor Temp PMOD-TMP3 cu TCN75A

Amazing Race

Recomandare fosa ecologica
 

Discuții despre Orange Sport 1-4 (ex-Telekom Sport).

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
12613 replies to this topic

#11863
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017
Meciurile din Cupa Germaniei transmise de Telekom astăzi:

16:30 SV Sandhausen - RB Leipzig (0 - 4)
19:30 FC Magdeburg - FC St. Pauli
21:45 SV Wehen Wiesbaden - Borussia Dortmund

#11864
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017
Meciurile din Cupa Germaniei transmise de Telekom astăzi:

16:30 Mannheim - E. Frankfurt
19:30 Braunschweig - Hamburger SV

#11865
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,602
  • Înscris: 30.07.2018
observ că în programul Telekom sport apar meciuri în direct din la liga în acest weekend și Am mai observat o chestie Telekom nu mai vine cu acel comunicat anunț oficial detaliat despre drepturi pur și simplu fac un articol despre etapa respectivă sau ziua respectivă sau un live video text pe site și jos anunță că meciul este transmis și de Telekom sport 1 2 sau 3 sau 4

#11866
robert90bh

robert90bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 17.02.2008
Asadar Telekom Sport a pierdut Bundesliga dar a ramas cu La Liga.

#11867
VMNicolae

VMNicolae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 27.08.2016
Bundesliga rămâne la Telekom Sport, plus UCL,EL, La Liga si Serie A!!

Se da meciul lui Bayern de diseara! ;)

#11868
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,593
  • Înscris: 20.08.2014

View Postrobert90bh, on 13 august 2021 - 13:31, said:

Asadar Telekom Sport a pierdut Bundesliga dar a ramas cu La Liga.
Mai conteaza, cand oricum se va inchide peste cateva luni?

#11869
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 12.11.2014
Nu cred ca se pune problema de a se inchide pentru ca au fost preluate de Orange. Din contră, vor fi mai puternici.

#11870
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017

View Posttoto_riina, on 13 august 2021 - 19:10, said:


Mai conteaza, cand oricum se va inchide peste cateva luni?
Nu cred ca se mai închide, eu cred ca Orange vrea și ea o bucata din plăcintă. Rămâne de văzut ce strategie va avea, ar fi interesant sa încerce sa ia Premier League la anul alături de Digi și Look.

#11871
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,593
  • Înscris: 20.08.2014
Daca se vor redenumi in Orange Sport atunci practic vor trebui sa renegocieze din nou toate drepturile de televizare, asa cred...oricum unele campionate pe care le aveau expirau in 2021...

#11872
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009

View Postcodrutn, on 13 august 2021 - 20:12, said:

(...) Din contră, vor fi mai puternici.
Îmi place optimismul tău, dar vezi să nu ramîi dezamăgit...:)

#11873
robert90bh

robert90bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 17.02.2008

View PostVMNicolae, on 13 august 2021 - 18:52, said:

Bundesliga rămâne la Telekom Sport, plus UCL,EL, La Liga si Serie A!!

Se da meciul lui Bayern de diseara! ;)

Nu, nu se dă. De ce dezinformezi?

#11874
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 12.11.2014
Da, cred ca aceste programe tv ,cum se vor numi vor fi mai puternice. Daca Orange nu ar fi avut ganduri de investiții, nu le mai cumpăra, punea Look in grila lor si gata, rezolva problema cu sportul.

Sa nu uitam ca Orange e leader pe partea de telefonie mobilă, sa nu uitam ca au preluat un numar bun de abonati pe televiziune, internet fix si telefonie fixa (cat o mai dura ea).

Ca au de dus o lupta serioasă cu Digi si Vodafone e adevarat, da, asta e concurența.

#11875
wolfsburg

wolfsburg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 26.11.2010
Din informatiile mele, Telekom Sport nu va deveni niciodata Orange Sport. Cei de la Orange au preluat licentele pentru ca erau obligati prin contract, dar nu le vor valorifica pentru posturile de sport. Motivul e simplu. Orange are contract cu Look pe 10 ani pentru a le difuza posturile, deci nu ar avea sens sa investeasca si ei in acelasi content.

#11876
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 12.11.2014
Wow, asta dă peste cap ideea mea, dar, totuși, vad ca de curand Telekom Sport a inceput sa fie activ pe piață, inteleg ca transmit si ei Primera Division, Liga a doua , nu stiu de Bundesliga. De ce au cumparat din nou daca nu vor folosi licențele/programele de sport ?! Ori, probabil vorbim despre o intelegere cu Look, de a transmite si pe TS competiții,  dat fiind ca si Look opereaza TS.

Bun, au contract pe 10 ani cu Look. Chiar nu vad de ce ar mai pastra in viață programele Telekom Sport. Si inca o ciudățenie, programele Look sunt free la Orange.

Inca ceva, sper sa vina si ziua in care un abonat al unui operator de televiziune sa poată avea acces la programe ale altor operatori. Exemplu, programe TS in reteaua Digi etc.

Edited by codrutn, 13 August 2021 - 21:43.


#11877
rzv74

rzv74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 30.09.2014

View Postwolfsburg, on 13 august 2021 - 21:03, said:

Din informatiile mele, Telekom Sport nu va deveni niciodata Orange Sport. Cei de la Orange au preluat licentele pentru ca erau obligati prin contract, dar nu le vor valorifica pentru posturile de sport. Motivul e simplu. Orange are contract cu Look pe 10 ani pentru a le difuza posturile, deci nu ar avea sens sa investeasca si ei in acelasi content.
Poate vor sa le facă ppv! Cam tot sportul în vest este asa! Cat sa mai tina și la noi mocangeala?

#11878
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017
Momentan se pare ca încă mai merge asa. De multe ori ne plângem ca avem preturi ca în Vest dar salariile mult mai mici, dar acum nu ne convine beneficiul de a primi sport gratis :) Cine sa ne mai înțeleagă?

Faptul ca Orange a preluat canalele Telekom Sport datorita contractului de preluare a fost și primul meu gând, e o teorie care are sens. Eu ma întreb însă dacă au mai plătit pentru UCL și La Liga sau le au primit de la Look deoarece Look le administrează.

#11879
Ovidiu333

Ovidiu333

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 06.09.2010

View Postwolfsburg, on 13 august 2021 - 21:03, said:

Orange are contract cu Look pe 10 ani pentru a le difuza posturile, deci nu ar avea sens sa investeasca si ei in acelasi content.

Adică Look sunt obligați să emită cel puțin 10 ani de acum încolo? Cine le garantează lui Orange că mai rămân pe piață încă 10 ani. La cât de incompetenți sunt, ăștia pot să închidă prăvălia oricând. Și emisiunile de analiză sunt foarte slabe și ca prezentatori și ca invitați.

#11880
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,602
  • Înscris: 30.07.2018
din ce știu și eu încă de pe vremea lui arpad paszkany când au luat Liga 1 contractele se fac pe 5 ani și din ce știu  eu de la cineva de la Telekom încă actualul management Orange care va suferi modificări se pare după finalizarea tranzacției  nu a discutat cu nimeni de la Telekom sport Vlad enăchescu sau Alexandru Sabău sau cine mai este responsabilă probabil discută doar cu cel care este responsabil de aceste subcontractării din ultima vreme

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate