Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amazing Race

La multi ani @LouisCyphre!

Vinieta Bulgaria Online

Investitie imobiliara in strainat...
 Plita inducție gorenje IC340...

info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie

Importul de cod extern avantaje v...
 Alegere sistem usi glisante\...

Am primit credit in avans desi op...

Restituire prima casco dupa instr...

3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?
 Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle

o masina legendara, Moskvitch 408

Problema Service - Preturi diferite
 

Debitmetru aer Mercedes - urgent

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.08.2004
ti-au bagat-o pe garantie fara sa dea vina pe motorina, ca sa scape ?....
ai iesit bine :D

#20
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,959
  • Înscris: 09.12.2004
egr se cocleste din cauza de mers subturat
si au inlocuit cu adevarat egr-ul ??

#21
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Da, doar ca e bec in bord, si nu desen pe display. In mod normal, toate mesajele apar pe display cu un text personalizat in functie de gravitate.
Numai engine, ABS si ESP cu portocaliu, si SRS cu rosu sunt becuri clasice.

Asta doar ca o paranteza. Parca consuma mai putin, ori fac eu exces de zel si conduc si mai lejer, ori mi se pare, ori e real.


Noroc

#22
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Am scos aseara piesa si am suflat-o cu un spray de curatat de baza de alcool. Dupa aceea am suflat-o cu aer comprimat. Astazi se cumporta fara nicio diferenta.

Astazi ma duc si cumpar acool isopropilic, am vazut ca spray-urile respective au si un tub ingust de patruns in spatii inguste, am sa incerc sa ii dau exact in nas, poate poate.

Cum arata piesa: este o bucata din conducta de admisie, plasata imediat dupa filtrul de aer, iar in interior are doua guri de aer, pe fiecare parte. Spre filtrul de aer, de unde vine aerul, si spre motor, unde se duce. Pe partea dinspre motor la baza gurii de aer respective exista doua varfuri mici, placute metalice foarte inguste. Una sta in dreptul gurii, ferita din calea aerului, cealalta sta separat, in dreptul fluxului de aer.
Asta este tot ce se vede.

#23
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,959
  • Înscris: 09.12.2004
de obicei nu tine curatarea si e necesar unul nou; poate ai bafta si scapi doar cu curatarea asta :D

#24
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Nicio schimbare, l-am trecut bine prin izopropilic, apoi l-am lasat la uscat preventiv vreo doua zile si l-am montat pe masina. Merge similar.

L-am lasat totusi pe masina pentru ca nu pot merge fara (este o bucata din conducta de admisie), dar i-am scos mufa si masina merge normal, cu un bec aprins in bord.

Am sa cumpar alta piesa, iar pe viitor alta marca de masina - mai ieftina si mai reliable (ce paradox), cu mai putine pretentii.  :)



Edit: va multumesc pentru opinii&sfaturi.

Edited by StGermain, 10 August 2009 - 11:41.


#25
Sorin07261982

Sorin07261982

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.08.2015
buna am si eu un Mercedes e 220 cdi din 2001 numai se tureaza peste 3000 cateo data se tureaza pana in 5000 dar de regula pana pe la 3000 va rog ajutatima cu un reultat ce sa fie am scos mufa de la debitmetru si merge mai rau  ce sa fie

#26
sneaker

sneaker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 04.04.2004
S-a zis mai sus, schimbă-i daimlerul cu unul Toyota.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate