Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Puteeee de MORI !!!!!!!

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,725
  • Înscris: 26.11.2001
Exista anumite nopti in care dupa o zi mai calduroasa, vantul adie foarte usor, iar in zona mea de bastina Bucuresti - Balta Alba simti ca mori din cauza mirosului de... ICARISAJ
Azi am mers pe jos de la Titan la Dristor (ora 23.00) si alarma contra imputiciunii a luat foc in creierul meu.

Se pare ca mirosul vine de la abatoarele Glina. Este insuportabil !!! :@ :mad:

Un miros de putregai si amoniac, cu tenta acida :vomiton:  

Imi aduc aminte ca este exact acelasi miros ca pe timpul in care in zona Vacaresti era ICARISAJUL !!! ;(

#2
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Mai ai par    in nas de la emanatiile alea "acide"? :cool:  :cya:

#3
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,725
  • Înscris: 26.11.2001
Da.
Am par rezistent :P... in nas :)

Problema este ca atunci cand detectez mirosul respectiv ma apuca pandaliile, ma tin de nas pana ma inverzesc si apoi mor in convulsii spectaculoase :drac:

#4
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Nu te mai tot plinge, ca in Timisoara (cel putin pina prin '88, cind am plecat de acolo) aveau obiceiul sa dea drumul la un asemenea "iz"  :drac: cel putin de 2 ori pe saptamina... :eek: Macar asa vezi si tu cum se traieste prin provincie... :drac:  :D

Daca ai fi locuit acolo, acum erai... imun :drac:  :D

#5
Stalker

Stalker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 30.11.2001
Ba, ala era "aer cu vitamine", vorba lui Sven Hassel ... :D

#6
razor

razor

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 69
  • Înscris: 26.07.2002
mahh este cam naasol !
dar fa si tu reclamatii!

#7
Maxymus

Maxymus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.08.2002
eu sunt cam nou pe aici si vreau sa va salut in primul rand!dar in legatura cu asta am si eu o problema:sa veniti in "Timpuri Noi" sa vedeti aici imputiciune!nu numai ca fac bale tiganii dar sunt gunoaie de n-ai vazur in viata ta!

#8
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
[ http://www.softnews.ro/forum/avatar.php?userid=2&dateline=1006811305 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Cam asa a facut COURAGE cand a simtit mirosul !

#9
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,725
  • Înscris: 26.11.2001
Welcome in our sweet and smelly town :) !

#10
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
si eu tot in Balta-Alba stau.... (Courage..suntem vecini?)... si tin sa va zic ca este chiar gretos bine de tot mirosu` asta...ma simt aiurea..o data am si "dat afara" de la asa ceva.......... este chair insuportabil..Protectia Mediului nu zice nimik?Sau OPC? asu ceva de al primaria sect.3? oh..am uitat..suntem in Bucuresti..Romania.... in caz ca nus tiati..asa miroase tara asta..... incercati sa va feriti..

#11
Antaris

Antaris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 04.01.2002
Acu aporoape o luna am fost la munte.Cind m-am intors am simtit candeala din oras inca de la METRO militari.Tot orasul asta este o imputiciune.

#12
Nemesys

Nemesys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 03.06.2002
io stau in Vitan   ...  :jeez:

si p-aici apare mirosul ala teribil... dar destul de rar (10x GOD)  cand bate vantu din partea ceea ...

#13
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
intelegeti oameni buni ca asta e mirosu` tarii noastre...asta e unu din raspunsurile date celor ce zic ca in Romania ai avantaje si ca "de ce sa pleci?"... :)

#14
angus

angus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 10.12.2001
eu stau pe langa fabrica de medicamente biofarm. nu stiu din ce fac aia medicamente dar sunt cateodata neste mirosuri de nu mai stii pe unde sa te ascunzi. degeaba inchizi toate geamurile si usile ca "perversul" intra ... e jale mare... :droll:

toate cele bune !!

#15
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,725
  • Înscris: 26.11.2001
E incredibil !


Putoarea revine si cu forte inzecite, adica nu este o adiere, ci un val de parfum de iti dispare orice pofta dee mancare

Nu mai pot respira in sufragerie..

E incredibil !!!

Plec la scoala pt. ca nu pot sta acasa :@

#16
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002

Quote

Originally posted by Pittick
intelegeti oameni buni ca asta e mirosu` tarii noastre...asta e unu din raspunsurile date celor ce zic ca in Romania ai avantaje si ca "de ce sa pleci?"... :)

Hai sa nu generalizam... in Brasov, de exemplu e aer respirabil...  :oK:

Bucurestiul pute, asta e clar. De cate ori vizitez Bucurestiul vara, simt acest miros.

Ar trebui luata atitudine, sau macar mai multa atentie din 4 in 4 ani, la sportul cu stampila ...  :ciocan:

#17
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002
Eu de 4 ani stau in suceava si de 2 ori pe saptamana (aproape) vine din celalalt capat al orasului un parfum de oua stricate cu aroma de putregai si alte chestii neidentificate de la fabrica de celuloza. Si asta mai ales seara, cand tot omul da drumul la geam sa se mai aeriseasca... sau dimineatza... cel mai fain e dupa ploaie, cand vrei sa deschizi geamul sa simti miros de "proaspat"... si atunci... (pauza psihologica, deget ridicat retoric in sus)... surprizaaaaa: miros de burdujeni  :eek:
Si cand ma gandesc ca acum 4 ani locuiam in Piatra-Neamt :(

#18
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Sa puta din afara orasului de la o fabrica sau abator...mai e de inteles  nu neaparat si de acceptat, dar sa puta piata Obor de iti pica nasu cu tot cu par? Asa ceva chiar este innaceptabil! :ciocan:

:cya:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate