Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa ii pui botnita un...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

U.P.C. ignoră contractele și crește tarifele.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
77 răspunsuri în acest subiect

#55
zamfe

zamfe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 236
  • Înscris: 29.01.2008
Mda....ce spune radufl este 100% adevarat....din pacate!
Aceleasi probleme de comunicare le-am avut si eu cu upc. In special probleme tehnice, urmate incepand de anul trecut si problema receptiei canalului gsptv.
Spun ca le-am avut pentru ca am reziliat pana la urma cu ei (aveam UPC 3 Play Large + MaxPack si plateam 115 lei/luna). Problemele tehnice le aveam cu internetul si telefonia. Bravii angajati upc nu au putut rezolva problemele tehnice, asa ca dupa 1 an si jumatate de chinuri (de ambele parti :)  ) am facut afacerea anului, pentru care ma felicit: am renuntat la 3Play si am ramas doar cu cablu analog upc. Trebuie sa recunosc ca pe analog nu sunt probleme iar calitatea este destul de buna, avand in vedere ca vizionarea se face la LCD-uri de 82....
Iar pentru rezolvarea problemei cu gsptv si digisport mi-am instalat un 'lighean" de la digi, in custodie, obtand pentru pachetul cu toate canalele discovery si tv 1000.
Cat platesc acum? 28 lei digi + 23 lei upc, adica 51 lei/luna.
Cat plateam inainte? 115 lei/luna, in conditiile in care serviciile de internet si telefonie SUNT VARZA LA UPC.
Asa ca le recomand celor in situatii similare SA RENUNTE LA UPC FARA SA SE MAI UITE INAPOI SI FARA SA TINA CONT DE SFATURILE "IMPARTIALILOR" DE PE AICI....se stiu ei care sunt, nu trebuie sa-i numesc eu....

#56
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.045
  • Înscris: 08.08.2002
ok, ai ramas sa inteleg fara fix ... dar si fara internet ?
Pentru ca daca nu e asa textul cu plateam 115 lei si acum doar 51 lei nu are nici un sens.
La RDS e mai ieftin nu e nici un secret, de cand e UPC si RDS in tara asta tot timpul asa a fost !

#57
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.629
  • Înscris: 30.04.2005

View Postrichelieu, on 28th July 2009, 08:38, said:

3.Am mai explicat ca, la faza cu acele canale sportive, cei care merita injurati sunt exclusiv cei de la RCS.
Pe mine ca si telespectator anonim care vrea sa urmareasca o competitie sportiva, canal tv, whatever nu ma intereseaza / incalzeste cu nimic ca trebuie sa injur pe unul sau pe celalalt eu vreau sa vad programul x, iar daca operatorul curent nu vrea sau nu poate sa imi ofere posibilitatea de a viziona respectivele programe aleg operatorul care mi le ofera, simplu. Faptul ca upc declara ca vrea dar nu poate, in nici un caz nu va face nici un doritor de gsptv / digi sport sa ramana in continuare abonatul lor.

Quote

Eu nu va contest motivele si motivatiile...dar majoritatea dintre voi nu stiti situatiile reale cu care se confrunta un operator de cablu, in consecinta nu aveti cum  sa..."injurati corect :lol:"
Din punct de vedere al abonatului / telespectatorului, nici nu ne intereseaza, vezi mai sus :)

Quote

4. Iteligent....e un cuvant foarte relativ cand e vorba de a alege unul dintre cei doi provideri.
Cand e vorba de ales intre cei doi si vorbim de pachetul intreg de servicii alegerea inteligenta (din orice punct de vedere) e evidenta.  :rolleyes:

#58
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.562
  • Înscris: 04.05.2006
Pai eu ce-am zis? Nu ai alta solutie: schimba providerul. Dar daca stai si injuri UPC-ul, cu ce te incalzeste?  Prin a "injura corect" ma refeream la faptul ca, degeaba stai si ceri ca UPC sa iti aduca GSP-ul in grila, ca nu-l vei vedea ever.  Asa ca, solutia e sa te muti la RCS

Quote

Cand e vorba de ales intre cei doi si vorbim de pachetul intreg de servicii alegerea inteligenta (din orice punct de vedere) e evidenta. rolleyes.gif

Cand e vorba de pachetul intreg de servicii, poate RCS-ul sta mai bine, dar dpdv al pretului, pentru ca tehnic.....e relativ. Alegerea inteligenta e direct proportionala cu multi factori. Mie RCS-ul nu-mi poate oferi momentan ce vreau de la televiziune. UPC-ul poate. Pentru mine, UPC este alegerea inteligenta prin prisma calitatii, de departe cea mai buna, pe care o practica la CATV digital.

#59
anonimus001

anonimus001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 204
  • Înscris: 28.01.2007
Drept, nedrept, eu privesc partea goala a paharului.
pe langa faptul ca a umblat la grila de programe la abonamentele vechi (analogice), si ne pune sa cautam posturi tv zilnic, si ba chiar sa le pierdem (asa cum am patit)
La pachetul nou (cel digital) la pachetul de baza de ex e foarte scump tinand cont ca nu sunt si canale HD (cel putin nu acum),macar de ar da detali .

#60
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.734
  • Înscris: 28.06.2005
Desi prin act aditional la contract s-a stabilit ca pe o perioada de 2 ani (adica pana in mai 2010) pretul ramane nemodificat iata ca de luna aceasta in loc de 57 RON am de platit 58.8 RON (cablu analogic + internet).

#61
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.449
  • Înscris: 17.05.2006

View Postchatnoir401, on 5th August 2009, 05:58, said:

Desi prin act aditional la contract s-a stabilit ca pe o perioada de 2 ani (adica pana in mai 2010) pretul ramane nemodificat iata ca de luna aceasta in loc de 57 RON am de platit 58.8 RON (cablu analogic + internet).

Si ce putem face?  <_<

#62
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.562
  • Înscris: 04.05.2006

View Postchatnoir401, on 5th August 2009, 07:58, said:

Desi prin act aditional la contract s-a stabilit ca pe o perioada de 2 ani (adica pana in mai 2010) pretul ramane nemodificat iata ca de luna aceasta in loc de 57 RON am de platit 58.8 RON (cablu analogic + internet).

Ma indoiesc, ca prin contractul ala, UPC nu s-a asigurat asupra unor potentiale cresteri de tarife. Undeva acolo...trebe sa fie o clauza de crestere a abonamentului. Dar daca nu a facut-o, e motiv de denuntare unilaterala a contractului.

#63
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.734
  • Înscris: 28.06.2005
Tocmai ca prin acest act s-a angajat sa nu creasca tariul la abonamentul de cablu analogic pe o perioada de 2 ani.

#64
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.562
  • Înscris: 04.05.2006
Pai daca nu apare ceva de genul " Totusi abonamentul poate fi modificat in urmatoarele conditi............" ti-am zis, poti denunta unilateral contractul pentru nerespectarea unei prevederi din contract.

#65
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.734
  • Înscris: 28.06.2005
Cand ma duc sa achit abonamentul discut si problema asta.

#66
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.785
  • Înscris: 04.11.2005
Contractele nu se discuta, ori e, ori nu! ;)
Angajatii din frontline la orice companie o sa faca cele mai nebunesti afirmatii "verbale" ca sa te intimideze/pacaleasca. Ambele tabere trebuie sa vina inarmate cu ceva.

Editat de Blackhawk, 06 august 2009 - 00:53.


#67
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.734
  • Înscris: 28.06.2005
Trebuie ei sa gaseasca o "portita" ca sa poata justifica aceasta crestere.

#68
soreen20

soreen20

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 556
  • Înscris: 17.09.2005

View Postchatnoir401, on 6th August 2009, 13:34, said:

Trebuie ei sa gaseasca o "portita" ca sa poata justifica aceasta crestere.

mda....practic abonamentul nu a crescut....a fost introdusa o taxa de fidelizare.asa apre pe factura UPC.

#69
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.734
  • Înscris: 28.06.2005
Mie azi mi s-a spus ca e vorba de taxa pentru drepturile de autor ce a fost introdusa incepand cu luna iulie.

#70
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.464
  • Înscris: 19.04.2007

View Postchatnoir401, on 6th August 2009, 20:57, said:

Mie azi mi s-a spus ca e vorba de taxa pentru drepturile de autor ce a fost introdusa incepand cu luna iulie.
taxa asta + alte taxe... http://migrari.upc.ro/noutati.pdf

#71
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.785
  • Înscris: 04.11.2005
Operatorul e taxat nu abonatul :lol:. Daca pretul era fixat in contract chiar nu conteaza de ce, mereu e un de ce.

#72
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.734
  • Înscris: 28.06.2005
Nu e cine stie ce, doar 1.80 RON in plus, am inteles ca in viitorul apropiat (cel putin) nu vor mai surveni modificari.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate