Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ce acte sunt necesare la inregist...

stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...
 Ce se poate face intr-o balta de ...

Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024
 Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta
 Cine poate lamuri extra-judiciar ...

Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...
 

Options International,Atlantic Promotions SRL. Excrocherie!

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
HerculesF

HerculesF

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.07.2009
Atenție! Mafia Țigănească atacă din nou.

Prin anul 2000, societatea „Condominiums International SRL” propunea bucureștenilor (cel puțin!), „Programul Casa de Vacanță” sau „Vila de Vacanță”, etc. În ce consta acest sau aceste „Programe”?
Folosind titluri de genul „...companie de marketing a Blooming Capital UK LTD” și o pseudosiglă „ RCI ” (societate multinațională ce se ocupă cu turismul, exploatarea resurselor hoteliere din lumea întreagă, societate care neagă orice relație cu „Condominium...”), ofereau contra unei sume de bani, posibilitatea:
„de a dobîndi în patrimoniu sau un drept de folosință pe timp de 1 week (o săptămînă) pe an, asupra unui apartament (vilă), în perioada de vacanță red(roșu)...”!
Contactul se făcea telefonic, erai invitat la o conferință și pentru răbdarea de a asculta promoția lor timp de 90 min, ți se oferea o vacanță gratuită de 7 nopți în sezonul blue, la alegere. Condiția era să anunți opțiunea cu 90 de zile înainte. Sună cunoscut?
După 2 ani un ziarist, probabil păgubit, sau mai mulți au început să facă vîlvă prin ziare.
„Condominiums” nu a mai avut clienți de păcălit.Cîteva procese au fost deschise...cert este că societatea a fost pusă în stare de faliment.
Poate cîteva persoane au beneficiat de serviciile acestei Societăți: „funcții înalte”, „personalități”, etc.
Restul au pierdut!

„Condominium International SRL” a avut ca asociat unic pe: Dinu Mihail Razvan, CNP:1760415469031. Acesta este posibil să fi fost „omul de paradă”, pentru că  după nume nu pare țigan iar întregul colectiv era format din țigani și probabil în spatele afacerii erau bani care proveneau de la etnia menționată.

Banii pe care n-au reușit să-i bea și să-i mănînce, i-au investit în imobiliare. Cum „criza” a lovit sursa ei: imobiliarele, domnii noștri au rămas fără lichidități așa că, înfometați fiind, au îmbunătățit rețeta și Showul și au revenit în bussines cu 2 variante: „Options International” și „Atlantic Promotions SRL”. Aceștia din urmă cu un tupeu de țigan, prezintă aceeași siglă ca la „Condominium..”: un soare roșu tăiat de linii albe, au scos „RCI” și au adăugat creasta unui munte!
Fiind norocosul cîștigător la tombola lor, a unei vacanțe de 7 zile, valabilă de la 1 ianuarie 2010 și obligația de a anunța cu 90 de zile înainte dorința de a o folosi, am fost invitat să particip la 90 de minute de prezentare... (Nu vă sună deja familiar?). Cu această ocazie am întîlnit persoane care stîlceau limba română și mai rău limba Engleză! M-a amuzat teribil un „brunețel” care încerca în limba lui Shakspeare să calmeze un individ care țipa că: ” nu pleacă de acolo pînă nu-i dau banii înapoi! „. Eu am plecat! El? Nu știu...

În mod sigur, dincolo de fațadă, veți găsi pe funcții înalte nume ca: Marus Tomescu, Robert Alexandru, poate Alexandru Ioniță... Pe lîngă cel enumerat mai sus: Dinu Mihail Razvan.
Poate acesta, Dinu Mihail Razvan, „spală oalele sparte” prin închisoare, sau poate a fost grațiat și au pus de o nouă lovitură căci viața e scurtă și trebuie trăită! Cu banii altora nu?

În 2000, m-au păcălit pentru că din respect pentru prietenii mei, din Șatră, le-am acordat prezumția de nevinovăție.
Acum, din același respect, încerc să zădărnicesc planurile jigodiilor, care-i fac de rușine pe cei mulți și cinstiți din nația Țiganilor și încerc să evit să fim aduși în situația ca noi Românii, să luăm măsuri „așa cum știm noi”!
Deci oameni buni! Cînd la telefon sau altfel, vi se oferă o vacanță gratuită pentru că ați îndeplinit niște condiții, ați cîștigat la tombolă, etc...Oameni buni! Mulțumiți frumos și închideți telefonul!
E spre binele dumneavoastră!

#2
katran

katran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,996
  • Înscris: 20.01.2005
Mii de multumiri pentru post.

In general, e bine de stiut de catre toata lumea ca nu iti da nimeni nimic degeaba.
De cand e criza asta s-au inmultit tepele.
In ultimul an am "castigat" un logan si de doua ori cate 1000 Eur (am primit SMS-uri in care mi se cerea sa sun la nu stiu ce numar privat ca sa intru in posesia premiului).   :-)
Plus ca am fost sunat de doua ori de unii care chipurile erau reprezentantii companiei de telefonie mobila la care sunt, si care vroiau sa-mi activeze nu stiu ce oferta pe telefonul mobil (de fapt le transferam lor niste credit daca bagam codul pe care mi-l dadeau).

Nesimtirea e mare, iar fratii nostri "vikingi" sunt maestri la dat tepe. Nu ar munci nici-o clipa. Doar tepe, specula....

Dar adevarul e ca in ultima vreme am vazut tot mai multi tigani care lucreaza cinstit si sunt oameni la locul lor. Am sentimentul (sunt optimist) ca in 30-40 de ani tiganii se vor integra, in sensul ca vor renunta viata pe care o duc acum si vor alege un trai cinstit.

Cred ca ar trebui creat un post in categoria IMPORTANT (care sa stea pe prima pagina) in care sa fie avertizati toti cei care pun botu' la excursii "castigate".

#3
HerculesF

HerculesF

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.07.2009
Mulțumesc pentru comentariu! Nu mă prind cum să trec mesajul la „Important”!

 katran, on 4th July 2009, 11:33, said:

Mii de multumiri pentru post.

In general, e bine de stiut de catre toata lumea ca nu iti da nimeni nimic degeaba.
De cand e criza asta s-au inmultit tepele.
In ultimul an am "castigat" un logan si de doua ori cate 1000 Eur (am primit SMS-uri in care mi se cerea sa sun la nu stiu ce numar privat ca sa intru in posesia premiului).   :-)
Plus ca am fost sunat de doua ori de unii care chipurile erau reprezentantii companiei de telefonie mobila la care sunt, si care vroiau sa-mi activeze nu stiu ce oferta pe telefonul mobil (de fapt le transferam lor niste credit daca bagam codul pe care mi-l dadeau).

Nesimtirea e mare, iar fratii nostri "vikingi" sunt maestri la dat tepe. Nu ar munci nici-o clipa. Doar tepe, specula....

Dar adevarul e ca in ultima vreme am vazut tot mai multi tigani care lucreaza cinstit si sunt oameni la locul lor. Am sentimentul (sunt optimist) ca in 30-40 de ani tiganii se vor integra, in sensul ca vor renunta viata pe care o duc acum si vor alege un trai cinstit.

Cred ca ar trebui creat un post in categoria IMPORTANT (care sa stea pe prima pagina) in care sa fie avertizati toti cei care pun botu' la excursii "castigate".


#4
repty74

repty74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.10.2007
Pentru cei ce inca mai au dubii si spera ca au castigat "gratis" o vacanta super, postez un link spre o emisiune care trateaza fix acest subiect. Sper ca moderatorii sa inteleaga ca nu vreau sa fac reclama acelui blog ci pur si simplu as vrea sa nu mai pice nimeni in plasa acestor escroci ordinari care ofera prin tragere la sorti sau licitatii, super vacante iluzorii.
http://steliadis.blo...anta-video.html
Si da si eu am fost sunat si invitat sa particip la o asemenea tombola, la "sediul firmei" ATLANTIC INTERNATIONAL in Bd. IULIU MANIU 7, insa multumita internetului, am gasit mai multe discutii pe forumuri care m-au lamurit despre ce este vorba. Inca odata imi cer scuze daca incalc vreo regula a acestui forum, insa nu am postat link-ul pentru reclama, ci pentru a intari cele spuse mai sus de ceilalti. NU MAI CREDETI IN CAI VERZI PE PERETI OAMENI BUNI, SI IN CHILIPIRURI OFERITE PE STRADA SAU MAI NOU PRIN TELEFON. E perioada de criza, si ei sunt mai agresivi ca oricand iar banii nostrii sunt tot mai putini si nu merita sa ii aruncam aiurea e "promisiunile" unor pretinsi "oameni de bine".

Edited by repty74, 09 November 2009 - 15:24.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate