Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
telefon fix cu cartela SIM plus e...

Comercianti (inclusiv PFA) obliga...

Recomandare cazare tranzit, 1 noa...

Inchidere stalpi in placa de la u...
 Acceleratie sacadata Vespa 300ccm

Microfon pentru un Sony A6100?

Chiar asa de prosti sunt englezi?

La mulți ani @xperia_ray!
 Circular Makita de negasit in RO

Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...
 Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...
 

Valorificare Brevet de Manager in turism

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
motanul.incaltat

motanul.incaltat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.06.2006
Am inteles ca in anumite conditii brevetul de manager in turism poate sa fie inchiriat si la mai multe agentii! In principiu am inteles ca e vorba de un contract de colaborare(part time) pe un anumit numar de ore intre detinator si agentii. Intrebarea care se naste in mintea mea e cum poti valorifica la maxim(sau pe aproape) un astfel de brevet? Aveti ceva experiente, cunostinte privind:
- numarul minim de ore/luna pentru care se poate face ctr. colaborare cu o agentie in schimbul brevetului
- numarul maxim de ore de munca/zi pe care il poate presta in mod legal o persoana
- la ce riscuri te expui daca dai brevetul la o agentie despre activitatea careia nu ai prea multe info(colaborezi cu ei pe hartie, nu te duci la servici la ei)
- orice alte opinii si consideratii despre alte aspecte pe care nu le-am punctat sunt bine venite!
Poate tine mai mult de legislatia muncii, dar am zis sa pun topicul aici ca sunt sanse mai mari sa fie vazut de oameni de turism care au avut tangente cu aceasta problema si ma pot ajuta cu info!

Va multumesc,

Edited by motanul.incaltat, 28 June 2009 - 13:05.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate