Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman

Probleme internet

Pozitionare aer conditionat. Ar f...
 Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...

Pot sa conduc o masina electrica ...

Sursa led 25-36W ?
 Prosumatori - cat aveti de primit...

Film cautare

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...
 Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...
 

incinte acustice DELTA 15 LFA

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
corneillus

corneillus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.06.2009
salutare!!!
sunt nou pe forum asa ca daca am gresit ceva va rog sa ma scuzati, si promit ca o sa ma corectez pe viitor.
am si eu o mare rugaminte la cei mai avizati ca mine. detin o pereche de difuri delta 15lfa si as vrea sa imi construiesc home made niste incinte acustice din care sa scot cam aproape tot ce se poate scoate de la aceste difizoare.
am incercat cu winish beta dar am renuntat ca mi-a dat niste dimensiuni mult prea mari ale incintei , nu mai retin exact dar aproape de vreo 300 litri volum, inaltime 1.40 m, si am renuntat. vreau totusi ceva cu dimensiuni mai domestice, chiar daca mai sacrific intru catva rasp la frecvente joase.
parametrii t/s se sasesc usor pe net asa ca nu o sa mai incarc inutil pagina. cum as vrea eu sa arate boxele:
-bass reflex:
-pe 2 cai
-cutiile as vrea sa le construiesc din pal nemelaminat de 18 mm pe care sa le mochetez ulterior
-as dori sa le folosesc la sonorizari.
-eventual ce driver ar fi recomandat pt inalte cu raportul calitate/pret cel mai bun, si  datele constructive ale filtrelor, (bobine, diametru sarma, nr spire, valori cond. si nu in ultimul rand schema).

multumesc anticipat si orice sugestie e binevenita.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate