Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri scule INCGO

Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...
 Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...
 Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?
 Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma
 

Digi.Tel

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
44 replies to this topic

#37
razyell_3x

razyell_3x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 14.04.2007
@dreaQ, inradevar, taie digi.cablu pentru ca e pe vine iptv-ul :rolleyes: , ar fi mortal sa lanseze asa ceva fara tam tam inaintea celor "mari" care se kka pe ei de 3 ani si tot nu au facut nimi, RDS-ul cam are obiceiul ca inainte sa faca si abia apoi sa vorbeasca  ^_^  


@hupogramos, relax man, nu le purta tu de grija, stiu sa si-o poarte singuri foarte bine  :notangel:

#38
vrabiedd

vrabiedd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 31.05.2009

View Postdanutz1, on 16th June 2009, 22:15, said:

Tu ai citit primul post? Informatia a fost publicata si pe site, dar pentru scurt timp.

pe site-ul unui dealer Digi adica, al domnului Fanta. Domnul care anunta la 2-3 luni falimentul Boom. Corect ?


Ne-am saturat de aberatii .....sa fim seriosi putin.

Este ca si cum maine vine un operator si spune ca lanseaza mobil in desert dar nu exista acoperire, sigur are cea mai buna oferta dar 0 clienti.

#39
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Nu are nici o legatura cu antena/receptorul de satelit (decat ca oferta). Va fi un terminal UMTS fix care spun surse va facilita si accesul la internet. Evident ca nu e pentru toata lumea.. :lol:
Nu stiu de ce trebuie atata poluare de fiecare data cand se deschide un subiect nou, cum drq faceati voi uplink prin antena de satelit??

@hupogramos: eu am semnal digi la tara pe langa Giurgiu la ~10km in nord, astept un terminal fix doar pt semnal mai bun si evident serviciul de internet.. de ce nu?

Quote

pe site-ul unui dealer Digi adica, al domnului Fanta. Domnul care anunta la 2-3 luni falimentul Boom. Corect ?
Informatia a fost data de Spartacus nu de Fanta si a aparut si pe site.

Edited by Blackhawk, 16 June 2009 - 21:30.


#40
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postvrabiedd, on 16th June 2009, 22:19, said:

pe site-ul unui dealer Digi adica, al domnului Fanta. Domnul care anunta la 2-3 luni falimentul Boom. Corect ?
Tu postezi ca sa te afli in treaba. M-am referit la site-ul oficial adica www.digitv.ro
O fi cumparat Fanta RDS-ul si noi nu stim.

#41
vrabiedd

vrabiedd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 31.05.2009
Va rog sa postati aici link-ul de pe site unde se arata aceasta oferta .

#42
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009

View PostBlackhawk, on 16th June 2009, 22:19, said:

@hupogramos: eu am semnal digi la tara pe langa Giurgiu la ~10km in nord, astept un terminal fix doar pt semnal mai bun si evident serviciul de internet.. de ce nu?


Sigur ca sunt zone unde ar functiona si ar avea si clienti, insa nu cred ca e suficient cat sa devina rentabil. Cat despre internet in conditiile astea, la nivel slab de semnal viteza nu va fi cu mult mai mare ca la dial-up. Pentru unii e suficient dar cred ca acestia sunt o minoritate.

#43
razyell_3x

razyell_3x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 14.04.2007
@vrabie Daca nu poti sa intelegi ca anuntul respectiv a aparut pe site doar pentru cateva ore nu stiu de ce continui sa ne bruiezi fiind total paralele cu ce se discuta aici.


View Posthupogramos, on 16th June 2009, 22:38, said:

Sigur ca sunt zone unde ar functiona si ar avea si clienti, insa nu cred ca e suficient cat sa devina rentabil. Cat despre internet in conditiile astea, la nivel slab de semnal viteza nu va fi cu mult mai mare ca la dial-up. Pentru unii e suficient dar cred ca acestia sunt o minoritate.
Scrie undeva ca urmaresc profitul absolut prin aceasta miscare? urmaresc fidelizarea abonatilor DTH, marirea numarului de clienti si implicit a bazei de numere active care o data prezente in retea vor aduce si un profit mai mic sau mai mare + ca vor primi apeluri din alte retele, posibili clienti pentru serviciile de date.

Ganditi in perspectiva oameni buni (daca sunteti in stare)

Edited by razyell_3x, 16 June 2009 - 21:42.


#44
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,571
  • Înscris: 16.12.2006
oferta a aparut pe site de dimineata, in momentul de fata e scoasa dupa site !

#45
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
cat timp anuntul nu se afla pe site inseamna ca e:
- outdated, sau
- greseala, sau
prin urmare nu are sens sa discutati aiurea despre o oferta care ... oficial nu exista. pt ca se termina la fel ca restul discutiilor de genul, adica vin eu si impart warn-uri/suspend-uri pt ca nu sunteti in stare sa discutati civilizat.

so, closed.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate