Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Chiar asa de prosti sunt englezi?

La mulți ani @xperia_ray!

Circular Makita de negasit in RO

Statii cu baterii
 [TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera
 Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...
 Camping Franta - Chamonix

Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.
 

Otopeni- overnight

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Oana31

Oana31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 14.07.2008
Ajung din Cj seara pe la 20:00, si zbor mai departe la 6:45 dimineata. Exista restrictii in a sta peste noapte in aeroport (Otopeni)? Pe site-ul aeroportului nu am gasit nimic scris, dar din moment ce au vreo 2 baruri non-stop in incinta, ma gandesc ca nu vor face mutre.

#2
nic_biso

nic_biso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 15.01.2006
Din cate stiu, nu-i nicio problema.

Cateva impresii aici:
http://www.sleepingi...e/bucharest.htm

#3
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
neaparat ia din cj de baut si mancat, preturile in otopeni sunt SF.

#4
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,362
  • Înscris: 22.07.2005

 nic_biso, on 10th June 2009, 16:44, said:


Din tot netul asta, nu ai gasit un discutie in limba romana...

#5
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009

 Oana31, on 10th June 2009, 15:56, said:

Ajung din Cj seara pe la 20:00, si zbor mai departe la 6:45 dimineata. Exista restrictii in a sta peste noapte in aeroport (Otopeni)? Pe site-ul aeroportului nu am gasit nimic scris, dar din moment ce au vreo 2 baruri non-stop in incinta, ma gandesc ca nu vor face mutre.
Faci cum doresti, dar dupa parerea mea nu merita sa-ti pierzi o noapte intreaga pe aeroport. Pai sunt pensiuni in Otopeni, la mica distanta de aeroport, unde poti dormi cu 30 EURO/camera/noapte. Daca vorbesti cu baietii, te si duc sau te iau de la aeroport in pretul asta. In conditiile astea,zau daca renteaza sa stai o noapte intreaga cu fundul in scaun si sa fii zombi dimineata.

#6
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

 Pitzifelnic, on 14th June 2009, 09:17, said:

Faci cum doresti, dar dupa parerea mea nu merita sa-ti pierzi o noapte intreaga pe aeroport. Pai sunt pensiuni in Otopeni, la mica distanta de aeroport, unde poti dormi cu 30 EURO/camera/noapte. Daca vorbesti cu baietii, te si duc sau te iau de la aeroport in pretul asta. In conditiile astea,zau daca renteaza sa stai o noapte intreaga cu fundul in scaun si sa fii zombi dimineata.

Sau un hostel la romana cu 13 euro pe noapte la care mai pui 20 de lei taxiul. Eu as evita temeritati dintr-astea, ti-o spun din experienta.

#7
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,362
  • Înscris: 22.07.2005

 Thomas-, on 14th June 2009, 11:59, said:

Sau un hostel la romana cu 13 euro pe noapte

Exista asa ceva la pretul asta?

#8
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Cum sa nu, du-te pe hostelbookers.com si da o cautare pentru Bucuresti. Avem si noi hosteluri pe-aici. Bineinteles, ala e pret de camera "la comun" dar tot mai bine decat sa-ti rupi oasele prin aeroport. Daca nu te descurci, trimite-mi un PM.

#9
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009

 Thomas-, on 14th June 2009, 15:21, said:

Cum sa nu, du-te pe hostelbookers.com si da o cautare pentru Bucuresti. Avem si noi hosteluri pe-aici. Bineinteles, ala e pret de camera "la comun" dar tot mai bine decat sa-ti rupi oasele prin aeroport. Daca nu te descurci, trimite-mi un PM.
Da, oriunde e mai bine decat sa zaci pe aeroport. Mai ales la Otopeni care este cat o sala de teatru cu totul, dupa ce-ai trecut de controlul de frontiera!
Eu ma gandeam la pensiune in Otopeni pentru ca atunci nu mai ai stres cu ajunsul la aeroport dimineata.

#10
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Eu vorbesc si din experienta, habar n-ai cat de greu trec orele alea!

#11
motanul.incaltat

motanul.incaltat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.06.2006

 Thomas-, on 14th June 2009, 11:59, said:

Sau un hostel la romana cu 13 euro pe noapte la care mai pui 20 de lei taxiul. Eu as evita temeritati dintr-astea, ti-o spun din experienta.

Nu stiu cum e cu hostelul dar taxiu la 20 lei Otopeni-Bucuresti este foarte departe de realitate...gandeste-te ca sunt vreo 15-17 km iar pe aeroport are exclusivitate Fly care are tarif 3.5 Ron/km...

#12
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 07.05.2004
pana in ora 21 (sau 22, sper sa nu ma insel) este deschis BILLA in terminalul interne. ai preturi normale acolo (mai tot aeroportul de acolo se aprovizioneaza :) )

in rest, daca vrei sa stai in sala, nu se ia nimeni de tine.

#13
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 06.03.2005

 motanul.incaltat, on 28th June 2009, 11:34, said:

Nu stiu cum e cu hostelul dar taxiu la 20 lei Otopeni-Bucuresti este foarte departe de realitate...gandeste-te ca sunt vreo 15-17 km iar pe aeroport are exclusivitate Fly care are tarif 3.5 Ron/km...
Nu mai da informatii eronate. Flytaxi are exclusivitate in statia de taxiuri a aeroportului. Asta nu te impedica sa telefonezi la alta firma.

Acum lasand legendele urbane deoparte, daca va intereseaza si parerea unuia care a facut drumul asta de cateva ori, un taxiu de firma cu tariful la vedere, nu poate sa ceara mai mult de,... hai sa zicem 30 de lei. Ultima oara cand am folosit taxiul am platit 26RON: 16Km (pe chitanta) x1,6RON/Km = 25,6RON. Si cum am inteles ca pretul pe kilometru a scazut, puteti incerca sa faceti singuri calculul.

Si ca sa raspund initiatorului topicului, poti sta in aeroport.

Edited by fabian23, 02 July 2009 - 00:45.


#14
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

 motanul.incaltat, on 28th June 2009, 13:34, said:

Nu stiu cum e cu hostelul dar taxiu la 20 lei Otopeni-Bucuresti este foarte departe de realitate...gandeste-te ca sunt vreo 15-17 km iar pe aeroport are exclusivitate Fly care are tarif 3.5 Ron/km...

Eu folosesc Meridian, Rahova-Baneasa si am dat 25 de lei. Acum substituie distanta Rahova-Romana cu cea Baneasa-Otopeni si tot pe acolo ajungi.

Nu inteleg cine ar folosi Fly.

#15
motanul.incaltat

motanul.incaltat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.06.2006
@Thomas: Daca ai senzatia ca patronul ala de la Fly e un fraier care duce firma in faliment si nu il duce mintea la o smecherie, atunci iti recomand putina informare de aici:
http://www.adevarul....la-otopeni.html

@fabian23: Nu dau informatii eronate, eu vorbesc in cunostinta de cauza! Iti recomand si tie lectura la linkul de mai sus! Ai sa vezi ca exista 10 locuri pentru taxiuri. Aia ajung acolo doar daca au luat client din Bucuresti si l-au dus la aeroport si s-au decis sa ramana in speranta ca poate pica o comanda. In general nu stau... ca e un loc cam mort pentru ei, dupa ce lasa clientul se intorc in oras pe gol. Daca suni la taxi(din aeroport)si faci comanda, singura sansa e sa nimeresti la o companie care are in momentul ala taxiu acolo. Dispecera va intreaba prin statie daca e cineva acolo, daca nu e nimeni te refuza(nu vine nici unul din Buc 16km pe aglomeratie facuti in 45 minute ca sa te ia pe tine). Poate doar noaptea sa accepte cand nu e trafic...
Prin urmare, ca sa iei alt taxi decat Fly de acolo, singura sansa e in primul rand sa sti toata povestea asta si sa mergi pe jos 200-300m cu valiza dupa tine pana la cele 10 locuri rezervate taxiurilor si sa iei unul de acolo! Si daca iti inchipui ca va costa 25 de lei pana in centru...scuza-ma dar esti naiv, taxiul ala nu taxeaza doar distanta, taxeaza si statul la semafor(ala de la intrarea in Bucuresti de la Baneasa haleste singur 5 lei)
Si am un feeling ca tu ai folosit taxiul din Bucuresti spre aeroport, nu invers...fii sincer, asa e?

PS: Persoanei de la Cluj nu cred ca mai e cazul sa ii raspundeti, cred ca deja a ajuns acasa!

Edited by motanul.incaltat, 02 July 2009 - 21:29.


#16
kwrazy

kwrazy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 14.07.2009
Salut,
Sunt nevoit sa iau taxiul din otopeni spre oras dupa miezul noptii (oo:45). Sa inteleg din posturile anterioare ca sunt si firme oneste care nu te jupoaie precum o fac binecunoscutii "pietzari" ??? Daca da, unde au statie.....?
Orice informatie e binevenita. Multumesc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate