Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Update BIOS = Calculatorul se blo...

Maimuta si Negru

Chiar nu mai suntem in stare sa f...

Soluție de supraveghere ieft...
 1 capatana de usturoi pe zi, pune...

Latenta uriasa la laptop cu i7-12...

Unde se afla acest local ?

Activitați extracurriculare ...
 Sprayul de muste RAID nu mai func...

Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata

Imagine ecran laptop tremura si e...
 Hamsie si Capelin prajiti in tiga...

Seat Leon FR !

Facultatea potrivita pentru softw...

Upgrade CPU --> upgrade RAM?
 

necomunicare motive decizie recurs

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
ginberto

ginberto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 21.11.2005
Buna tuturor !
Am o decizie pronuntata de ICCJ in septembrie anul trecut intr-un recurs la un proces civil (am citit-o pe internet si mi s-a confirmat telefonic).
Am cerut in scris o copie a motivelor deciziei iar apoi am cerut o copie legalizata a hotararii redactate cu motive, trimitand chitanta ceruta de ei si timbru judiciar.
Nu mi-au trimis nici pana acum nimic, iar la telefon imi zic ca nu este redactata si sa mai astept...
Cat ?!
Ce pot face sa-i determin sa mi-o trimita?

#2
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
S-a redactat hotararea pronuntata?

#3
creivean

creivean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 769
  • Înscris: 24.03.2008

View Postclara_spiele, on 9th June 2009, 22:27, said:

S-a redactat hotararea pronuntata?

View Postginberto, on 9th June 2009, 19:57, said:

Buna tuturor !
Am o decizie pronuntata de ICCJ in septembrie anul trecut intr-un recurs la un proces civil (am citit-o pe internet si mi s-a confirmat telefonic).
Am cerut in scris o copie a motivelor deciziei iar apoi am cerut o copie legalizata a hotararii redactate cu motive, trimitand chitanta ceruta de ei si timbru judiciar.
Nu mi-au trimis nici pana acum nimic, iar la telefon imi zic ca nu este redactata si sa mai astept...
Cat ?!
Ce pot face sa-i determin sa mi-o trimita?

@ginberto :
Pana nu se motiveaza poti sa ceri si vei obtine un certificat de grefa.
Si eu am avut un litigiu pe sectia contencios admnistrativ si fiscal si de aproape un an nu am primit hotararea, care nici azi nu-i motivata.
Dar, cu certificatul de grefa, l-am obligat pe parat sa-mi recunoasca dreptul pentru care m-am judecat, asa ca s-ar putea sa-ti ajunga la ceea ce vrei certificatul de grefa.

Edited by creivean, 09 June 2009 - 21:48.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate