Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Update BIOS = Calculatorul se blo...

Maimuta si Negru

Chiar nu mai suntem in stare sa f...

Soluție de supraveghere ieft...
 1 capatana de usturoi pe zi, pune...

Latenta uriasa la laptop cu i7-12...

Unde se afla acest local ?

Activitați extracurriculare ...
 Sprayul de muste RAID nu mai func...

Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata

Imagine ecran laptop tremura si e...
 Hamsie si Capelin prajiti in tiga...

Seat Leon FR !

Facultatea potrivita pentru softw...

Upgrade CPU --> upgrade RAM?
 

Am nevoie de un sfat urgent ,un caz iesit din comun

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
epsi

epsi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.11.2007
Buna seara,
Societatea la care lucrez a fost chemata in judecata.Primul proces a fost stabilit luna trecuta,cand m-am dus si am cerut o amanare a termenului in vederea angajarii unui avocat pentru aparare.Intre timp m-am dus la avocatul cu care colaboreaza de multi ani societatea noastra si care este familiarizat cu toate problemele juridice cu care ne-am mai confruntat.I-am prezentat despre ce este vorba,i-am dat documentele etc.A ramas sa ne vedem saptamana aceasta,pentru ca urmatorul termen este saptamana viitoare,marti in 19.05.L-am sunat la telefon.Mi-a raspuns sotia lui,am intrebat-o daca D-nul avocat este liber,daca pot sa vorbesc cu el.Raspunsul a fost D-nul avocat a murit luni,iar inmormantarea a avut loc miercuri.Am ramas socata,fara cuvinte.Am bajbiit niste condoleante,am inchis telefonul si am izbucnit in plans.Il cunosteam de atata vreme,era un om extraordinar.Si acum cand sriu aceste randuri imi dau lacrimile.Sunt evenimente in fata carora nici nu stii ce sa faci.
Una peste alta,azi e vineri seara,iar procesul v-a avea loc marti.Ce pot face in aceasta situatie,avand in vedere ca nu avem timpul necesar pentru a angaja un alt avocat,si pentru a pregati cazul.Oare as putea cere o noua amanare?Sau eventual as putea sa ma prezint eu la proces si sa relatez cele intimplate,solicitand un nou termen?
Familiei indoliate ii doresc condoleante,iar D-lui Avocat Odihneasca-se in pace.

#2
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Tu esti jurista in cadrul societatii? Proces civil sau penal ?

#3
epsi

epsi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.11.2007

View Postonlyone, on May 16 2009, 00:49, said:

Tu esti jurista in cadrul societatii? Proces civil sau penal ?


Nu sunt jurista,sunt angajata ca economista in cadrul firmei.civil

#4
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Ai solicitat un termen pentru angajarea unui avocat, iar dacă cel la care te-ai gândit a murit, dacă vrei neapărat un avocat, nu ți se va mai acorda un nou termen pentru acest motiv.
Dacă ți-e frică, caută repede un alt avocat, dar dacă nu, poți merge și fără la instanța.... la prima înfățișare există posibilitatea destul de probabilă să nu prea ai nevoie de apărător.... dar, până la urmă. tu ești în cauză....

#5
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Până la urmă ce ai rezolvat?
Ți-ai angajat un avocat, sau te reprezinți singură?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate