Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Update BIOS = Calculatorul se blo...

Maimuta si Negru

Chiar nu mai suntem in stare sa f...

Soluție de supraveghere ieft...
 1 capatana de usturoi pe zi, pune...

Latenta uriasa la laptop cu i7-12...

Unde se afla acest local ?

Activitați extracurriculare ...
 Sprayul de muste RAID nu mai func...

Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata

Imagine ecran laptop tremura si e...
 Hamsie si Capelin prajiti in tiga...

Seat Leon FR !

Facultatea potrivita pentru softw...

Upgrade CPU --> upgrade RAM?
 

Procura de la notar

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
cannavaro

cannavaro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 03.08.2006
Salut.  Am luat o masina de la un prieten, care nu are timp sa umble pe la fisc. ( administratia financiara de unde sa scoata fiscalul ala). Pot sa fac o procura cu el, la notar, prin care sa ma imputerniceasca pe mine, sa ma duc in numele lui, la notar, rar, politie etc, pana rezolv toate actele?

Cat costa asa ceva?

Mersi.

Edited by cannavaro, 12 May 2009 - 10:52.


#2
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,498
  • Înscris: 05.08.2002
eu am dat pe o imputernicire la talharul de notar 80 lei
anul trecut
banuiesc ca tot pe acolo se invarte si acum

#3
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Poți să faci o astfel de procură, dar caută la mai multe...
Există prețuri variate, pentru că exisă diferențe destul de consistente între un birou notarial și altul....

#4
cannavaro

cannavaro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 03.08.2006
Am inteles. Acum am alta problema Proprietarul ma ajuta, dar mi-a spus ca dupa masina mea, a mai vandut o masina si nu i-au dat alt fiscal de la fisc. Care sa fie motivul?

Legat de masina mea, mentionez ca el a vandut-o cuiva, i-a scos fiscalul, ptr. ca respectivul s-o inscrie, si n-a inscris-o. Acum masina e la mine si ca s-o inscriu ptr. mine cel mai simplu ar fi sa scot eu alt fiscal de la primul.

#5
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
La ce "fiscal" te referi?

#6
cannavaro

cannavaro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 03.08.2006
cel ptr inscris masina care atesta faptul ca nu are datorii catre stat/fisc.

#7
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Teoretic, o persoană poate scoate de la administrația financiară oricâte astfel de crtificate ar avea nevoie, pentru unul sau mai multe autovehicule.... pentru că nu văd nici un impediment în acest sens....

#8
cannavaro

cannavaro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 03.08.2006
Azi m-am intalnit cu persoana respectiva si am facut o procura la notar prin care eu sunt imputernicit sa merg in locul lui la RAR, Politie, Administratia financiara si sa rezolv ce am de rezolvat.

Masina respectiva nu are impozitul platit pe anul acesta. (45 ron parca)
Care sunt pasii de urmat ptr. scoaterea fiscalului?

Dupa parerea mea trebuie sa merg la "Directia Impozite si Taxe Locale sector 4 - pentru persoane fizice si juridice"(sector unde este domiciliat proprietarul) sa platesc acei 45 ron iar apoi la Administratia Financiara Sector 4 Bucuresti sa cer acest fiscal, nu?  In cat timp se elibereaza acest fiscal? La care din cele 2 institutii pot afla ce datorii mai are respectivul catre stat in afara de impozitul auto?

Mersi.

Edited by cannavaro, 13 May 2009 - 19:23.


#9
cannavaro

cannavaro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 03.08.2006
Gata am scos si fiscalul am facut si procura.

Am avut nevoie de 2 procuri, am facut una la un notar, pe care am dat 40 ron si alta la alt notar in alta zi pe care am dat 42 ron.

La fisc ptr fiscal cu tot cu impozit, amenzi si taxe de urgenta am dat 235 de RON. Ce mai conteaza cat am dat cand stiu ca am rezolvat rapid treaba :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate