Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Microlab FC-530

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Silviu_hhh

Silviu_hhh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 15.03.2007
Buna ziua.as vrea sa cumpar acest model http://www.torent.ro...a_fir_lemn.html  si vreau sa va intreb de statie daca este buna de ceva?? as vrea sa pun alte boxe pe ea.ceva de genu acesta  http://www.be-loud.r...or_Supreme_100/. sau daca stiti cumva de unde as putea achizitiona o statie asemanatoare??va multumes.

Edited by Silviu_hhh, 29 April 2009 - 23:06.


#2
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007
Tu dai aproape 300ron (cu tot cu transport) pe un sistem de la care vei folosi doar statia si boxele le vei da deoparte ? Poti mult mai bine sa iei un amplificator SH de 300ron, in mod sigur mai bun decat acela, pentru a lega MMS100. Gasesti pe sectiuni de publicitate, sau pe siteul ala de licitatii ...te descurci tu. Daca e din anii 80-90 cu atat mai bine, in general se faceau scule bine pe vremea aia, care acum se gasesc ieftin. Dar ar trebui sa ai pe cineva mai experimentat cu tine, sa se uite prin el etc...
Si apropo de MMS100, sunt prea mici pentru muzica, mai bine mai pui si iei MMS200. Depinde si de buget, sursa, muzica ascultata, posibilitati la pozitionare etc.... (adica alea nu merg tinute chiar pe birou). Mai da niste detalii, vei primi recomandari mai precise pentru ce vrei tu.

PS: vezi ca era si un topic dedicat Microlab
...sau reformuleaza intrebarea, - pana la urma vrei boxe pasive si amp, sau tii musai sa iei Microlab FC-530 ?

Edited by motanu44, 29 April 2009 - 23:57.


#3
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,901
  • Înscris: 08.12.2006
Nici eu nu cred că e o idee bună. Vezi că pe aria Bursa e o secțiune numită Vânzări aparatură audio. Posibil să găsești ceva interesant pe acolo. Sau pe okazii.ro, cred că ăsta e site-ul la care se referea antevorbitorul ( :peacefingers: ) Ar fi bine însă să fii atent la ce cumperi, preferabil cu livrare directă (astfel te poți asigura că e în stare de funcționare și că e chiar obiectul respectiv), asta presupunând că găsești în același oraș sau apropiat.

#4
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Sistemele de genul 2 boxe+1 "subwoofer" au in amplificator filtre care taie basii din boxele alea si ii trimite spre "subwoofer". Punand alte boxe pe canalele alea nu vei obtine nimic in plus, basii lipsesc oricum...
Daca iti place sa asculti muzica de calitate, ia un amplificator stereo (daca nu iti permiti unul surround) si niste boxe full size, lasa porcariile alea in pace. Lasa-te de mp3-uri, treci pe CD/flac...

PS: Ale este un "subwoofer" in ghirimele pentru ca de obicei au difuzoare de 5 1/2 inch. Pentru comparatie, eu la boxele mele din anii '90 am pe basi 8" :)

Edited by SuperDuper, 30 April 2009 - 01:42.


#5
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
pai deja te-ai dus in 4.5 milioane.
nu mai zic ca de obicei "sistemele" astea au boxele "cum or iesi" si filtreaza semnalul inainte de amplificare dupa raspunsul boxelor. daca pui alte boxe doar din noroc iese ceva bun.

Edited by undercoverbrother, 30 April 2009 - 08:22.


#6
Silviu_hhh

Silviu_hhh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 15.03.2007
va multumesc pt raspunsuri baietii .pe mine ma incanta statia aceia deorece era mica nu ocupa spatiu si ma gandesc nici curent multnu consuma  si are telecomanda aceia.o statie sh nu vreau deloc.iar una noua cat de cat e 8 9 milioane.pana la urma cred ca o sa iau un sistem 5.1 logitech sau creative pana in 5 mil si nu ma mai complic cu statie si etc.va multumesc
voi ce ziceti?? ce sistem sa iau pt pc.mai mult pt muzica apoi filme si jocuri.

#7
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
ai putea sa faci un experiment.
receiver akai si magnat 200.
pe parcurs poti sa pui si niste magnaturi 100 pt spate si un centru. dupa ce mai faci rost de alti bani poti sa te bagi si la un subwoofer activ daca crezi ca ai nevoie.

receiverul e vreo 320 de lei. nu e cine stie ce dar parca tot e mai bun decat niste boxulite de pc.

ca e 330 de lei
http://www.coolspace.ro/amplituner/

sunt si pachete cu boxe dar boxele sunt slabe rau pt cat de mari sunt.

Edited by antinari, 30 April 2009 - 11:41.
am mutat o parte din continut pe alt topic


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate