Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Am vazut odata un film...

Problema scurgere apa rama termop...

Durata estimata de viata a unei i...

Identificare filet butelie r290
 Sifon pe circuitul frigorific.

Vizibilitate Hard Disk nefolosit ...

Salariu minim european in Romania

verificare specificatii lapgop Asus
 Problema cu o camera Panasonic MD...

Probleme cu reddit

Problema sunet boxa noua

Despre proiectarea drumurilor urb...
 Final Cut Camera

Z6III vs Z8

Foloseste careva CFD-uri si sa ai...

Un calculator ieftin ?!
 

Vacanta cu trenul

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
xnick

xnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 05.12.2001
Caut de cateva zile o agentie care sa imi ofere un pachet pentru vacanta in strainatate la care transportul sa fie cu trenul (fiica mea mica are rau de masina si avion...). In afara de permise piperate Eurail nu am gasit nimic... Nu exista asa ceva si caut degeaba?

Multumesc.

#2
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005

View Postxnick, on Apr 23 2009, 11:14, said:

Caut de cateva zile o agentie care sa imi ofere un pachet pentru vacanta in strainatate la care transportul sa fie cu trenul (fiica mea mica are rau de masina si avion...). In afara de permise piperate Eurail nu am gasit nimic... Nu exista asa ceva si caut degeaba?

Multumesc.


Pachete turistice cu trenul vei gasi doar pe trenurile "speciale" - orient expres, transsiberian etc si toate cu plecare din afara.
E relativ usor sa iti faci tu un traseu si sa iti cumperi biletele singur (vei iesi si mai ieftin), asa ca cel mai bine ar fi sa scrii aici ce ai vrea sa vezi si cat timp ai si sigur iti putem da niste idei.

#3
remg

remg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 19.08.2006
O varianta ar fi biletul in circuit.

#4
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Din cate stiu eu wasteels sunt singura agentie care fac si circuite cu trenul, inclusiv vand bilete de tren pt international.
Nu le-am folosit serviciile asa ca nu pot sa recomand.
Vezi pe wasteels.ro. Oricum, e mult mai simplu sa-ti iei tu bilete de tren catre ce destinatie vrei (vezi pe reiseauskunft.bahn.de ce tren schimbi si unde) si-ti rezervi biletele la hotel la destinatie pe unul din multele site-uri de rezervari (personal folosesc cu succes de ceva ani hotel.info).

#5
xnick

xnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 05.12.2001
Multumesc pentru sugestii.
Daca vreau sa ajung la Salonic (un exemplu simplu si aproape) si sa dorm in zona 7 nopti/ 1 duble room 2 adulti+1 copil 7 ani/ 4 stele - cum procedez, practic? Obligatoriu prin agentie.

alexxxxx la amicii wasteels.ro zace asta:Malicious code found in file TEMPORARY INTERNET FILES\CONTENT.IE5\HQLZEJY3\WASTEELS_RO[1].HTM. Infection: Trojan-Downloader.JS.Iframe.aqk

Edited by xnick, 23 April 2009 - 14:37.


#6
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
de exemplu anul trecut la wasteels aveau oferta de 7 nopti pe langa salonic, transport cu trenul la vagon de dormit, cu pranz si cina asigurate la vagonul restaurant.
Vad ca pe site la ei si la mine maraie avg-ul ceva, nu cred sa fie ceva serios. Eventual fa-le o vizita, au sediul in gara de nord, chiar langa intrarea de la coloane.

Mai simplu, hotaraste-te la o statiune unde vrei sa mergi. Cauta pe net (booking.com, hotel.info, sau pur si simplu pe google  "hotel in .... ") hotelul, fa-ti rezervarea online (daca limba engleza e o problema, hotel.info e in romana, sigur mai sunt si altele, de ex. www.pleaca.ro) pentru perioada dorita. Apoi, cu o luna inainte de plecare, du-te la o agentie cfr sau in gara la casa "trafic international" si ia-ti bilet pentru destinatia dorita, iti dau ei bilet pana la destinatie, chiar daca schimbi pe parcurs.

Daca vrei neaparat prin agentie, ia-ti o oferta de la orice agentie, insa le precizezi ca nu vrei transport, doar cazare, eventual masa. Apoi iti iei bilet de tren pentru destinatie de la cfr.

Informeaza-te despre pretul biletelor de tren internationale cu plecare din romania pe www.cfrcalatori.ro la "trafic international".

Bafta!

Edited by alexxxxx, 23 April 2009 - 16:10.


#7
Ntim

Ntim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 01.02.2008

View Postxnick, on Apr 23 2009, 15:34, said:

Multumesc pentru sugestii.
Daca vreau sa ajung la Salonic (un exemplu simplu si aproape) si sa dorm in zona 7 nopti/ 1 duble room 2 adulti+1 copil 7 ani/ 4 stele - cum procedez, practic? Obligatoriu prin agentie.

alexxxxx la amicii wasteels.ro zace asta:Malicious code found in file TEMPORARY INTERNET FILES\CONTENT.IE5\HQLZEJY3\WASTEELS_RO[1].HTM. Infection: Trojan-Downloader.JS.Iframe.aqk
Pai cel mai simplu e sa iti iei__bilet balkan flexipas__valabil si pe Grecia si te plimbi unde vrei in Grecia ( si in unele tari din Balcani )
Sunt variante de bilet valabile 5...10...15   zile in decurs de o luna si te tot plimbi cu tren__am fost de mai multe ori si in Grecia cu acest bilet.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate