Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
clima cu sunet ciudat

Baterie Externa Solara, Power Ban...

Am vazut odata un film...

Problema scurgere apa rama termop...
 Durata estimata de viata a unei i...

Identificare filet butelie r290

Sifon pe circuitul frigorific.

Vizibilitate Hard Disk nefolosit ...
 Salariu minim european in Romania

verificare specificatii lapgop Asus

Problema cu o camera Panasonic MD...

Probleme cu reddit
 Problema sunet boxa noua

Despre proiectarea drumurilor urb...

Final Cut Camera

Z6III vs Z8
 

Vestigii in Teleorman

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
FanSte

FanSte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 11.09.2007
As vrea sa imi spuna cineva daca stie pe unde se gasesc vestigii arheologice in Judetul Teleorman. As vrea sa le vizitez insa nu prea stiu pe unde sa le gasesc. Am auzit ca ar exista destul de mult insa stiu decat de unul in localitatea Dulceanca.
Poate stie cineva si imi poate spune si mie.

#2
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
În sudul orașului Roșiori, pe partea stângă a drumului ce duce spre Turnu Măgurele, se găsesc vestigiile unei cetăți... nu știu cât de veche ar fi, dar am auzit că ar fi de pe vremea romanilor...


#3
FanSte

FanSte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 11.09.2007

View Postcopjob2000, on Apr 24 2009, 01:27, said:

În sudul orașului Roșiori, pe partea stângă a drumului ce duce spre Turnu Măgurele, se găsesc vestigiile unei cetăți... nu știu cât de veche ar fi, dar am auzit că ar fi de pe vremea romanilor...

Unde ca pe ambele parti ale drumului este teren cultivat.Este langa drum sau mai trebuie mers putin de la acel drum? Cat de departe de la iesirea din Rosiori sunt?

#4
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Când ai virat dreapta de pe DN6, pe DN65, până la intersecția cu drumul spre Troianul, pe partea stingă.
Chiar dacă terenul este cultivat, se vede o porțiune ceva mai înaltă, cu circa 2 metri!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate