Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

un sfat, va rog

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
edydear21

edydear21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 15.11.2008
salutari tuturor. de curand am achizitionat un walkman clasic cu caseta(sony ex-500) si, desi stiu ca a fost folosit putin, am observat ca rotita responsabila cu reglarea volumului face figuri. m-am gandit sa rezolv problema cu o pereche de casti cu posibilitarea reglarii volumului pe fir, dar am probleme in gasirea unor casti care sa aiba acesta posibilitate. bugetul meu e de 40-80ron si  prefer castile sony sau panasonic, de marime medie. posibilitatea de pliere ar fi si ea binevenita. daca exista cineva pe forum care ar putea sa-mi indice un model corespunzand descrierii si disponibill in magazine, i-as fi recunoscator....

Attached Files



#2
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
http://www.okazii.ro...y-PSP-slim.html , sunt singurele care le-am gasit de la Sony care sa aibe incorporat si reglaj volum la un pret accesibil

#3
edydear21

edydear21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 15.11.2008
am mai gasit modele intraauriculare cu volum pe fir, dar le gasesc inconfortabile. multumesc oricum pentru ca ai incercat sa ma ajuti !

#4
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Mie sa-mi spui te rog unde gasesti casete. Si pe cuvant daca fac misto. Mai am si eu vreo 40 casete, dar le-am ascultat si reascultat. Nu se mai scoate pe caseta deloc ? Si da, am si CD (cine nu are in ziua de azi), dar pentru nostalgia mea, am si casetofon si chiar sint multumit de el.

#5
laserdance

laserdance

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.10.2008
exista  cabluri prelungitoare cu potentiometru de volum pentru casti ( pretul variaza in functie de lungimea cablului ).
avantajele sint date de posibilitatea de a folosi si alte casti.
de obicei astfel de cabluri se gasesc la magazinele de profil sau la trioda.  :)
sau daca esti electronist radioamator, eventual poti sa-ti faci singur un potentiometru, exista manuale.

#6
edydear21

edydear21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 15.11.2008

 Ion_de_la_Raion, on Apr 7 2009, 23:57, said:

Mie sa-mi spui te rog unde gasesti casete. Si pe cuvant daca fac misto. Mai am si eu vreo 40 casete, dar le-am ascultat si reascultat. Nu se mai scoate pe caseta deloc ? Si da, am si CD (cine nu are in ziua de azi), dar pentru nostalgia mea, am si casetofon si chiar sint multumit de el.

casete se gasesc...second hand. cauta pe site-uri de licitatii, pe la prieteni....

 laserdance, on Apr 8 2009, 07:18, said:

exista  cabluri prelungitoare cu potentiometru de volum pentru casti ( pretul variaza in functie de lungimea cablului ).
avantajele sint date de posibilitatea de a folosi si alte casti.
de obicei astfel de cabluri se gasesc la magazinele de profil sau la trioda.  :)
sau daca esti electronist radioamator, eventual poti sa-ti faci singur un potentiometru, exista manuale.


interesant. mie imi trebuie un cablu de vreo 30cm, si nu prea gros, pentru ca nu o sa-l folosesc in miscare(walk-man), si nu vreau sa fie greoi de manevrat. o sa ma intereseza, oricum

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate