Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
SUA intenționeaza sa interzi...

Piscina + pompa + diferential = c...

Micro sd pentru modulator fm

Izolare fonica, camera cu autoade...
 Cum scot peretele alb

Mariri de taxe si tva

Intrebari legate de AC si functia...

Whole Lotta Rosie vs Whole Lotta ...
 Dezavantaje calorifere aluminiu

Baterie moarta !?

Cadou nedorit. Cum scap de el?

Theo Rose x Domino x Alessandra -...
 R.I.P. Donald Sutherland

Problema de soft ...

PPC suprataxeaza voit fara nici o...

Gaura dreapta in perete gros
 

cd player hk

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
claudiududu

claudiududu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 22.11.2006
salutare la toata lumea. As vrea si eu un sfat de la voi pasionatii de muzica. Am gasit un Harman Kardon HD7525 la un pretul de 200 ron si as vrea sa stiu daca se merita. Vreau sa imi iau un cd player dar nu stiu care sunt caracteristicile dupa care trebuie cumparat. Cu siguranta bugetul conteaza enorm. As vrea sa dau uneva nu mai mult de 350 ron. Gasesc ceva mult mai bun decit acest HK pina in 350 ron? Am un amplif HK 660 si niste bose 301. Mersi mult

#2
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,665
  • Înscris: 06.03.2005
Merita fara indoiala, suna mai bine decat majoritatea placilor de sunet si se potriveste cu restul sistemului , treaba asta fiind cea mai importanta.
CD-playerele HK au sunat mereu un pic altfel fata de cele de larg consum japoneze si sunt potrivirea perfecta la amplificatoarele lor.

#3
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Este mai vechi (fabricatie 1993-1995), dar de multe ori CD-playerele mai vechi au fost facute cu mai mult simt de raspundere decat multe din cele noi si suna mai bine. Daca pretul iti convine, nu este o achizitie rea, scula a fost buna la vremea ei. Daca poti sa verifici daca citeste discuri scrise pe PC ar fi perfect.

PS: Personal am optat pentru un player care sa stie si HDCD si SACD, CD-playerul meu din aceeasi perioada sta pe noptiera, desi merge inca excelent.

Edited by SuperDuper, 28 March 2009 - 16:23.


#4
hellrider

hellrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 25.09.2003
Si eu am vrut un HD7525 dar se pare ca nu am avut noroc, aparatul ce mi-a venit suna absolut superb...din pacate o eroare in dac sau un defect in preamplificare facea sa distorsioneze pe inregistrarile de foarte buna calitate. Cu inregistrarile unde spectrul audio fusese macelarit cu normalizare, compresie si loudness, nu avea nici o problema. L-am luat dintr-o sursa de incredere si l-am trimis inapoi fara discutii....

Pacat de el, sunetul este extraordinar....foloseste mecanism KSS-210A care se duce repede dar e iefitin si se schimba usor, dacul este constructie dual mono cu 2 dacuri Burr Brown PCM61P pe canal (in total 4) si inca 4 filtre OS pe canal...dpdv al calitatii constructiei este exemplar, etajul de iesire e o idee cam prea complicat si daca era facut mai simplu f posibil sa fi sunat si mai bine...din fericire un buffer simplu pe lampi care sa faca bypass la etajul cu puzderie de op-ampuri se face usor si ff ieftin.....bine se poate scoate semnal direct din dac in RCA-urile de linie dar e nivelul cam mare si trebuie atenuat cumva (3V tensiune iesire din DAC)

Testeaza-l bine inainte, asigura-te ca il poti da inapoi daca are o probleme. Eu tot ce am vandut in materie de audio, am vandut cu rezerva ca daca intr-o saptamana nu ii place cum functioneaza sau pur si simplu isi da seama ca nu ii place sunetul....sa il dea inapoi fara nici o discutie, full refund.

Edited by hellrider, 28 March 2009 - 18:54.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate