Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt bune apometrele radio?

SUA intenționeaza sa interzi...

Piscina + pompa + diferential = c...

Micro sd pentru modulator fm
 Izolare fonica, camera cu autoade...

Cum scot peretele alb

Mariri de taxe si tva

Intrebari legate de AC si functia...
 Whole Lotta Rosie vs Whole Lotta ...

Dezavantaje calorifere aluminiu

Baterie moarta !?

Cadou nedorit. Cum scap de el?
 Theo Rose x Domino x Alessandra -...

R.I.P. Donald Sutherland

Problema de soft ...

PPC suprataxeaza voit fara nici o...
 

Problema Creative X-FI 5.1 USB

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
soaretudor

soaretudor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 26.03.2008
Mi-am luat destul de recent un X-FI 5.1 pe USB si din lipsa de ocupatie am luat casetele lu taicamiu sa le trec in format mp3.Toate bune si frumoase , una bucata cablu audio , una bucata casetofon de acu 15 ani , si multa multa rabdare.Am bagat cablu audio la iesirea de casti in casetofon si la line in in placa.....am bagat castile pe iesirea dedicata de casti si stupoare .... nu aud nimic.Ii dau record se pare ca trage ceva......fara sunet in casti bineinteles , opresc caseta si inregistrarea , ii dau play.....merge , se aude in casti.

Am incercat sa inregistrez si cu Goldwave si cu Sony Soundforge 9.0 , aceeasi boala.Se pare ca noua mea placa nu stie sa redea pe casti ce intra pe line in.E o pb de placa sau de configurare in Windows pt ca volume controlul  mi s-a parut nesimtit de simplu.Exista vreun soft cu care pot sa rezolv aceasta bataie de cap.


Nu stiu cat de clar am reusit sa ma explic dar o sa stau cu ochii permanent pe acest thread.. .asa ca daca aveti nelamuriri intrebati. :D

Va multumesc.

#2
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
In Windows (nu ai zis ce versiune ai) exista setari separate pentru "playback" si pentru "record". Ajungi acolo cu click dreapta pe iconul de volum sau din ctrl panel.
Trebuie sa le faci pe amandoua sa aiba "line in" selectata - acum probabil ai numai in "record" selectat asa. La playback probabil ai "line in" pe "mute".

Edited by SuperDuper, 29 March 2009 - 20:08.


#3
soaretudor

soaretudor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 26.03.2008

View PostSuperDuper, on Mar 29 2009, 21:00, said:

In Windows (nu ai zis ce versiune ai) exista setari separate pentru "playback" si pentru "record". Ajungi acolo cu click dreapta pe iconul de volum sau din ctrl panel.
Trebuie sa le faci pe amandoua sa aiba "line in" selectata - acum probabil ai numai in "record" selectat asa. La playback probabil ai "line in" pe "mute".

Nu era ca tine dar era pe aproape

S-a rezolvat , in volum controlul din Win nu aveam Line In , am selectat Line In/Microphone in meniu-ul de record din Win si in softul placii  la Mixer are o casuta la volum control cu monitor line in/microphone si vad ca merge :)

Oricum , mersi de pont

#4
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Am uitat ca placile X-Fi Creative nu mai au intrari separate de microfon/linie, au detestatul "flexi jack". Si casuta aia este vizibila in "Audio Creation Mode" - eu am X-Fi XtremeMusic, nu stiam exact cum arata softul Creative la tine :)

Edited by SuperDuper, 31 March 2009 - 02:50.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate