Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Update BIOS = Calculatorul se blo...

Maimuta si Negru

Chiar nu mai suntem in stare sa f...

Soluție de supraveghere ieft...
 1 capatana de usturoi pe zi, pune...

Latenta uriasa la laptop cu i7-12...

Unde se afla acest local ?

Activitați extracurriculare ...
 Sprayul de muste RAID nu mai func...

Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata

Imagine ecran laptop tremura si e...
 Hamsie si Capelin prajiti in tiga...

Seat Leon FR !

Facultatea potrivita pentru softw...

Upgrade CPU --> upgrade RAM?
 

Despre "Termeni si Conditii de utilizare"

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
detective

detective

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 24.03.2007
Buna, sunt in cursul infintarii unei mici afaceri personale ca si PFA, iar momentan pana ies actele lucrez cat am timp la website.

Am ajuns la partea in care trebuie sa intocmesc o pagina cu Termenii si Conditiile de utilizare, dar m-am blocat putin deoarece nu am gasit prea multe informatii despre acest act care reprezinta de fapt contractul intre mine ca furnizor si beneficiar. As dori sa stiu daca exista niste reguli de urmat in procedura de intocmire a acestuia ? exista cumva niste modele de urmat, sabloane ?
Am observat multe website-uri nu doar din nisa mea ci si din alte nise, care au utilizat ( ca sa nu zic inca copiat ) acelasi continut, schimband doar numele firmei\furnizorului sau cu foarte mici schimbari. Este legal asa ceva ? Poti sa ai o pagina cu Termeni si Conditii de utilizare la fel ca si un alt furnizor ?

Multumesc anticipat.

Daca ajuta cu ceva, serviciile pe care o sa le prestez sunt servicii web, achizionate\gestionate etc prin intermediul website-ului\Internetului.

#2
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Tot ceea ce nu este interzis expres printr-o lege, este permis!
Poți trece la rubricile de drepturi și obligații, cam tot ce ești dispus să faci forțat, iar la drepturi, cam toate măsurile menite pentru a contracara orice intenție de a te opri din activitatea ta!


#3
detective

detective

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 24.03.2007
Ok multumesc mult

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate