Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Nintendo Wii VS PS3 VS Xbox 360

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

Poll: Nintendo Wii VS PS3 VS Xbox 360 (39 member(s) have cast votes)

Ce ai alege?

  1. Nintendo Wii (9 votes [23.08%])

    Percentage of vote: 23.08%

  2. PS3 (15 votes [38.46%])

    Percentage of vote: 38.46%

  3. XBox 360 (15 votes [38.46%])

    Percentage of vote: 38.46%

Vote Guests cannot vote

#1
TouchFlo3D

TouchFlo3D

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 169
  • Înscris: 17.02.2009
Vreau sa imi cumpar in seara asta un Wii insa nu stiu daca se potriveste pentru ce cer eu.

Eu ma joc mai mult jocuri in genul GTA IV si NFS Undercover, GodFather si alte jocuri de strategie...oare se merita? Defapt nici nu stiu daca merge GTA IV pe el! Pe PS3 nu as vrea sa dau atatia bani...nu cred ca o sal folosesc la capacitate maxima :-) Si un Xbox arata bine...

Deci...ce sa fac?  

Multumesc anticipat de sfaturi!!

#2
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Xbox , PS3 e cam scump . Dacă ai bani de PS3 ia-l . Wii nu aș lua .

#3
TouchFlo3D

TouchFlo3D

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 169
  • Înscris: 17.02.2009
Pe PS2 merg jocurile astea mai noi? (NFS Undercover, GTA IV etc.?)

#4
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007

View PostTouchFlo3D, on Mar 27 2009, 10:53, said:

Pe PS2 merg jocurile astea mai noi? (NFS Undercover, GTA IV etc.?)
Undercover da , merge cam oribil , GTA IV nu . PS2 e vechi deja , vrei jocuri ia XBOX 360 !


Sau dacă ai bani , ia PS3 !


Cred că știi ca pentru fiecare consolă sunt jocuri speciofice , adică cu același DVD (același joc) nu poți juca și pe PS3 / XBOX 360 / PS2 .

Și știi că va trebuii să cumperii jocurile sau să decodezi consola (pierzând garanția) pentru a juca jocuri luate de pe net .

Edited by ady_chesnoiu, 27 March 2009 - 10:58.


#5
TouchFlo3D

TouchFlo3D

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 169
  • Înscris: 17.02.2009
Multumesc pt sfaturi, stiam de chestia cu decodatul sau cumparatul jocurilor. Ma uitam ca arata destul de bine si Wii, insa nu merge GTA 4 pe el...

Xbox e cam ciudat...nu mia placut niciodata...cred ca am sa iau PS3.

Ma duc pana la Media Galaxy acum..sa ma interesez ce si cum (preturi) :P

#6
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007

View PostTouchFlo3D, on Mar 27 2009, 11:11, said:

Multumesc pt sfaturi, stiam de chestia cu decodatul sau cumparatul jocurilor. Ma uitam ca arata destul de bine si Wii, insa nu merge GTA 4 pe el...

Xbox e cam ciudat...nu mia placut niciodata...cred ca am sa iau PS3.

Ma duc pana la Media Galaxy acum..sa ma interesez ce si cum (preturi) :P
1700 ron e un PS3 .

Eu unul dacă aș avea banii (și nu aș avea XBOX) l-aș lua imediat .

#7
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,296
  • Înscris: 21.04.2004
on topic: nu, wii nu e pentru tine

off topic: n-am inteles niciodata consolele care ofera acelasi lucru ca si un PC, numai ca folosind un control complet imbecil, care iti deformeaza degetele :w00t:

#8
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,041
  • Înscris: 19.03.2008
Decat Wii mai bine PS2, e si mai ieftin si jocurile arata cam la fel.
Wii-ul e bun DOAR daca vrei sa dai din maini, dar pentru jocuri "normale" Xbox360-ul e cel mai bun.
E si mai ieftin si in opinia mea si mai bun ca un PS3, si se si poate moda.
Daca iei Xbox 360, recomand varianta Jasper (in spatele consolei la sursa de alimentare trebuie sa scrie undeva 12.1A), daca nu Falcon ...

Edited by Merdiso, 27 March 2009 - 14:17.


#9
TouchFlo3D

TouchFlo3D

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 169
  • Înscris: 17.02.2009
Am dat o fuga pana in Mall Vitan Bucuresti (Stau la 5 min de el :D) in Media Galaxy si m-am jucat putin pe Wii, e bestial ca jocuri gen Bowling (ce era acolo) sau Tenis. Insa de jocuri serioase nu prea am dat...

Cat despre XBOX360 am si eu o intrebare, acolo erau 2 variante:

1. Xbox360 Arcade (cu o cutie verde) si din ce am inteles ala avea doar 526 MB de memorie la pretul de 1000 de ron
2. Xbox360 60GB (Cu o cutie alba) care din intamplare era si expus, Ala am inteles ca are 60GB de memorie la pretul de 1200 ron

Curiozitate insa...pe cel de 60GB avea jos inscriptionat "3+" in timp ce celalalt cu verde avea "7+". Exista si alta diferenta inafara de memorie?

PS3 nema....o sa incerc pe seara la unirea si daca nu ma surprinde destul Xbox scrie pe mine.

Wii chiar dupa dimensiuni iti dai seama ca e o jucarie...din pacate telecomanda aia alba cu senzor e bestiala :(

De asemenea m-am uitat si la jocuri, GTA IV fiind evident 300 de lei (WTF???) pe ambele console...

Edited by TouchFlo3D, 27 March 2009 - 14:42.


#10
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

View PostMosotti, on Mar 27 2009, 16:00, said:

on topic: nu, wii nu e pentru tine

off topic: n-am inteles niciodata consolele care ofera acelasi lucru ca si un PC, numai ca folosind un control complet imbecil, care iti deformeaza degetele :w00t:
Daca nu prea stii multe despre console las-o balta.

Mergi pe Xbox 360 sau PS3. GTA 4, NFS Undercover si Godfather sunt pe ambele insa uita-te si la exclusivitati, fiecare are titluri foarte, foarte atragatoare.

Edited by softimiu, 27 March 2009 - 15:22.


#11
TouchFlo3D

TouchFlo3D

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 169
  • Înscris: 17.02.2009

View PostTouchFlo3D, on Mar 27 2009, 14:39, said:

Cat despre XBOX360 am si eu o intrebare, acolo erau 2 variante:

1. Xbox360 Arcade (cu o cutie verde) si din ce am inteles ala avea doar 526 MB de memorie la pretul de 1000 de ron
2. Xbox360 60GB (Cu o cutie alba) care din intamplare era si expus, Ala am inteles ca are 60GB de memorie la pretul de 1200 ron

Curiozitate insa...pe cel de 60GB avea jos inscriptionat "3+" in timp ce celalalt cu verde avea "7+". Exista si alta diferenta inafara de memorie?

Imi raspunde si mie cineva la asta va rog? am citit ceva de versiuni pe topicul de Xbox insa nu prea am inteles :console:

#12
TouchFlo3D

TouchFlo3D

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 169
  • Înscris: 17.02.2009
Numai e nevoie. Am luat PS3 pentru ca vreau ceva sa ma tina, nu sa ma rog de vanzator sa-mi dea varianta Jasper!

Pana la ora asta sunt multumit. GTA IV face toti banii!! :D Astept Burnout Paradise sa il gasesc pe undeva :P

Edited by TouchFlo3D, 27 March 2009 - 21:07.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate