Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hamsie si Capelin prajiti in tiga...

Seat Leon FR !

faculatea potrivita

Upgrade CPU --> upgrade RAM?
 Parchet care se lasa

feedback-ul detinatorilor MG HS?

Rezistența jacuzzi gonflabil

Hai sa compunem o manea pentru tr...
 Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato
 Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1

Ce benzinarie vinde motorina euro...
 

Restart Laptop Toshiba Satellite L300-1bb

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Cosminutz

Cosminutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 10.11.2006
Laptopul n-are nici o luna,pt prima oara imi face figuri.Acum cateva minute am incercat sa intru sa vad antena1 live.Toate bune,intru pe site intru lla sectiunea pt vizionare live...imi apare fereastra cu media player,si automat laptopul ingheata,dupa care dureaza 5 secunde si se restarteaza.Am incercat de mai multe ori si la fel face.M-am mai uitat acum 1 saptamana la antena1 live si nu am avut astfel de probleme.  :cursing:

#2
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,240
  • Înscris: 08.12.2006
Da mai multe detalii...pot fi nenumarate motive pentru care se restarteaza.

Ce S.O. ai, ce drivere si de unde le-ai instalat, ce codecuri ai instalat, iti face figura asta numai atunci cand foloseti Media Player sau si in alte conditii.

#3
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
Așa făcea și Toshiba-ul meu până la un update de BIOS. Apoi și-a revenit.

#4
Cosminutz

Cosminutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 10.11.2006

 TimeWriter, on Mar 17 2009, 06:51, said:

Așa făcea și Toshiba-ul meu până la un update de BIOS. Apoi și-a revenit.
I-am dat update de BIOS din prima zii cand l-am cumparat.

 cuculea, on Mar 17 2009, 03:26, said:

Da mai multe detalii...pot fi nenumarate motive pentru care se restarteaza.

Ce S.O. ai, ce drivere si de unde le-ai instalat, ce codecuri ai instalat, iti face figura asta numai atunci cand foloseti Media Player sau si in alte conditii.


Xp Sp2,i-am dat update si acum am Sp3,la fel face. driverele sunt toate de pe pagina Toshiba  .Codecuri am Combined Community Codec Pack, Core Avc.Ciudat ,acum se blocheaza si in San Andreas,adica imi merge in reluare. (imi mergea perfect)

Edited by Cosminutz, 17 March 2009 - 17:38.


#5
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,240
  • Înscris: 08.12.2006

 Cosminutz, on Mar 17 2009, 17:36, said:

I-am dat update de BIOS din prima zii cand l-am cumparat.




Xp Sp2,i-am dat update si acum am Sp3,la fel face. driverele sunt toate de pe pagina Toshiba  .Codecuri am Combined Community Codec Pack, Core Avc.Ciudat ,acum se blocheaza si in San Andreas,adica imi merge in reluare. (imi mergea perfect)

Iti dau un sfat......descarca driverele de pe pagina producatorului de componente si nu dupa site-ul Toshiba (daca ai placa video ATI, intra pe pagina de la ATI, daca ai audio REALTEK, descarca de pe pagina acestuia, etc). Site-ul Toshiba , in privinta driverelor, este incurcat rau, nu se potrivesc driverele cu paratele......eu am pati-o rau de tot cu niste drivere pentru diferite aparate TOSHIBA, descarcate de pe site-ul TOSHIBA...blocari de sisteme, ecrane alastre, pana nu am downlodat de pe site-ul producatoruli de componente, nu mi-au dat pace problemele.

Inca o intrebare, in ce mod este Hardul? Este , din BIOS, pus de AHCI (adica S-ATA) sau normal pe IDE? Ai integrat in WinXP si driverele de S-ATA?

Incearca asa si vezi daca it mai apar...este doar un sfat si un prim pas pe care ar trebui sa il faci.

Edited by cuculea, 18 March 2009 - 12:09.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate