Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O femeie sustine ca este propriet...

Damsel (2024)

Cum schimb parola la un ZTE F6605R?

5 mituri comuniste demontate
 Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux

Sfaturi amplificator + bose
 Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...

Cer autorizatie, modific fara aut...
 Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024

Ventilatorul centralei nu se opre...
 

Carbon -Reactii Adverse

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
NcN

NcN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 13.03.2009
Deci mie nu imi vine sa cred cu cata genialitate a fost construit albumul acesa....Toate piesele sunt prea inteligente si nu cred ca e vreo piesa in album sa nu imi placa sa o ascult.....E prea tare
Albumul va fi  lansat in 13 martie 2009 la Tg Mures
Carbon dupa parerea mea este unul dintre putinii oamenii care mai fac hip-hop de calitate in Romania....si pentru asta merita un mare respect!

Edited by NcN, 13 March 2009 - 03:49.


#2
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006
adevărat, cu siguranță albumul anului ;) (și unul din cele mai bune scoase vreodată la noi). vreau să vină mai repede și lansarea din bucurești :D

#3
senzatie6

senzatie6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 28.10.2006
Oare de ce a ales sa lanseze albumul la Tg Mures?

#4
Pisu22

Pisu22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 20.02.2007
Super adevarat albumul! chiar ca cel mai bun de la noi...

#5
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Imi place mult "Palme morale" : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gL7AkWuUTOE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  :wub: :clapping:

#6
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Eu nu inteleg nimic din acest gen de muzica. Voce pe volum prea tare fata de muzica, voci gafaite, disperate, "respirate". Parca se grabesc sa bage cat mai multe cuvinte in melodia sau sa nu se termine muzica...  :huh: Tralalalalalla ala alalalalalaaaa, da-i da-i, nu respira, tralalalalallaa gata melodia.  :huh:

Nu inteleg cum poate ajunge asa ceva macar pana la nasul Parazitilor, nu mai zic mai sus.

Daca vreau sa ascult recital de poezie dau pe radio ROmania Actualitati. Daca vreau sa ascult muzica, ascult MUZICA, nu asa ceva....  :thumbdown: :uhuhno:

#7
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostSINEKT, on Apr 7 2009, 17:32, said:

Eu nu inteleg nimic din acest gen de muzica. Voce pe volum prea tare fata de muzica, voci gafaite, disperate, "respirate". Parca se grabesc sa bage cat mai multe cuvinte in melodia sau sa nu se termine muzica...  :huh: Tralalalalalla ala alalalalalaaaa, da-i da-i, nu respira, tralalalalallaa gata melodia.  :huh:

Nu inteleg cum poate ajunge asa ceva macar pana la nasul Parazitilor, nu mai zic mai sus.

Daca vreau sa ascult recital de poezie dau pe radio ROmania Actualitati. Daca vreau sa ascult muzica, ascult MUZICA, nu asa ceva....  :thumbdown: :uhuhno:

Acum un an si ceva nici eu nu puteam concepe ca o sa ascult asa ceva...
Daca nu intrii in fenomen nu poti intelege :P . Nu zic ca eu as fi "in fenomen", ci doar ascult ce imi place .

Edited by antinVidia, 07 April 2009 - 17:57.


#8
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

View PostSINEKT, on Apr 7 2009, 17:32, said:

Eu nu inteleg nimic din acest gen de muzica. Voce pe volum prea tare fata de muzica, voci gafaite, disperate, "respirate". Parca se grabesc sa bage cat mai multe cuvinte in melodia sau sa nu se termine muzica...  :huh: Tralalalalalla ala alalalalalaaaa, da-i da-i, nu respira, tralalalalallaa gata melodia.  :huh:

Nu inteleg cum poate ajunge asa ceva macar pana la nasul Parazitilor, nu mai zic mai sus.

Daca vreau sa ascult recital de poezie dau pe radio ROmania Actualitati. Daca vreau sa ascult muzica, ascult MUZICA, nu asa ceva....  :thumbdown: :uhuhno:
loooool hai întoarce-te la paraziții, la familia sau ce naiba asculți tu și lasă-ne pe noi cu astea. auzi la el: „nu înțeleg cum poate ajunge măcar la nasul parazițiilor”. Doamneee, albumul (ca multe altele de gen) ăsta e mult mai tare decât albumele parazițiilor. jeeeezz :death:

#9
AdelinPuya

AdelinPuya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 04.08.2008
Sinekt,intoarce-te la manelele tale si lasa-ne cu parerile astea.
On topic: Albumul este genial,de mult nu s-a mai scos ceva atat de bun in Romania.Are colaborari ingenioase,dar cele mai bune sunt cele cu Doc,VD si Nwanda.Nu pot sa zic ca este vreo piesa slaba,pentru ca as munci.Sper sa mai scoata curand un album,pentru ca este foarte talentat si hip'hop'ul romanesc are nevoie de oameni ca el.

#10
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007

View PostMr.Jinx, on Apr 7 2009, 18:05, said:

loooool hai întoarce-te la paraziții
Cu mare placere ! :P


AdelinPuya, on Apr 7 2009, said:

Sinekt,intoarce-te la manelele tale
Imi pare rau, dar fata de Parazitii, astia de-i ascultati voi par manele... :lol: Mai vorbim cand mai invata si ei sa invarta de butoane pe la mixere, ca sa se auda mai bine decat inregistrarea unui pusti de 5 ani la casetofonul de jucarie.

#11
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostSINEKT, on Apr 7 2009, 22:15, said:

Imi pare rau, dar fata de Parazitii, astia de-i ascultati voi par manele... :lol: Mai vorbim cand mai invata si ei sa invarta de butoane pe la mixere, ca sa se auda mai bine decat inregistrarea unui pusti de 5 ani la casetofonul de jucarie.

Cum zicea GZA : Music from the heart, not for the charts  :naughty: .

#12
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Nu stiu ce va face sa credeti ca Parazitii nu canta "from the heart". E misto. De maine imi iau aplicatie de recorder pe telefon si ma apuc si eu de hip-hop !  :punk:

P.S.: Va rog nu luati prea in serios ce spun, na, fac si eu mistocareala, da' oricum nu-mi place ce canta tipii. Parazitii, BUG & altii suna mai bine

Edited by SINEKT, 08 April 2009 - 13:01.


#13
senzatie6

senzatie6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 28.10.2006
Mie imi place mai mult CD 2.In special Pro, Modus Vivendi, Introspectii, Metamorfoza si Outro-ul mi se pare genial :))
Voua care cd vi se pare mai bun?

#14
BTN

BTN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.11.2008

View PostSINEKT, on Apr 7 2009, 16:32, said:

Eu nu inteleg nimic din acest gen de muzica. Voce pe volum prea tare fata de muzica, voci gafaite, disperate, "respirate". Parca se grabesc sa bage cat mai multe cuvinte in melodia sau sa nu se termine muzica...  :huh: Tralalalalalla ala alalalalalaaaa, da-i da-i, nu respira, tralalalalallaa gata melodia.  :huh:

Nu inteleg cum poate ajunge asa ceva macar pana la nasul Parazitilor, nu mai zic mai sus.

Daca vreau sa ascult recital de poezie dau pe radio ROmania Actualitati. Daca vreau sa ascult muzica, ascult MUZICA, nu asa ceva....  :thumbdown: :uhuhno:


acea "muzica" se numeste de fapt negativ,vocea pe negativ se pune si in functie de viteza cu care ruleaza negativul (scz pt cacofonie) daca e un negativ lent,canti lent,e un negativ rapid canti repede,gafaite si disperate nu sunt,disperate sunt ale manelistilor,iar gafaite pentru ca asa e vocea cantaretului,mai bine canti cu vocea ta decat alti cantaret (de muzica usoara in special),versuri facute de nus cine,muzica facuta de nus cine,la concerte......PLAYBACK,:))ce-i asta? atunci "artistu" dc mai e pe scena? [daca nu credeti ca asa se intampla,cand ascultati unele melodii si aveti posibilitatea sa vedeti "informatii" la unele o sa scrie: versuri: gheorghe,muzica: ion ,iar in concerte o sa auziti de fapt caseta nu pe ei],respiratia,uite,nimeni altu de exemplu,canta destul de lent,doar ca o sa observati ca pune mult suflet in melodiile lui,la un moment dat ramane fara aer si e obligat sa traga,chiar daca se aude,exista posibilitatea ca acea respiratie sa fie scoasa cand este facut masterul la melodie,doar ca..parca e prea "lucrata",uite,eu am ceva probleme cu respiratia,oricat de repde sau de incet asi canta,se aude respiratia si cand vorbesc se aude..in acest gen de muzica nu conteaza (cel mai mult) vocea sau negativul ci versurile,degeaba dai bine daca ai versuri praf,parazitii au fost intrecuti (nu vreau sa am probleme cu fanii,dar eu asa vad lucrurile),daca vreti si exemple: nimeni altu' (dupa parerea mea,e cel mai bun mc roman din toate timpurile),Craiova Independent Artist (versuri moderne,muzica moderna) si ar mai fi dar nu stau acum sa caut..
recital de poezie ma rog,fiecare cum vede lucrurile,nu poti compara niciodata Eminescu cu Carbon,poezia pe un bit (ritm) se numeste muzica,maneaua e poezie pe bit,rapul e poezie pe bit,dance-ul e poezie pe bit etc.,toate sunt poezii pe bit si toate difera de la un gen la altul,in timp ce maneaua e o melodie despre cat de gigolo sunt ei si cati bani au de ii arunca in stanga si dreapta si ce valoare au,rapul incearca sa aduca lumea cu picioarele pe pamant,exista ghetouri in lume,pe langa viata extraordinar,incredibil de buna pe care o duc manelarii,exista oameni care mor de foame,oameni care traiesc de pe o zi pe alta,oameni care mor de sete,inselatorie,crime, etc.,despre asta cnta raperii :) iar daca o sa asculti o melodie a lui salam si una a lui carbon o sa vezi muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuult mai multa filozofie in cea a lui carbon,eu sincer prefer o melodie 'gandita" decat o melodie din 3 cuvinte "salam sa reggaeton sa" (uite de asta scot manelarii 3,4 albume pe an,pentru ca fac melodii din 4 cuvinte care innebunesc 15 milioane de romani prosti )  

cat despre album,sincer nu ma asteptam sa fie atat de bun :D

#15
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Cand scoti o melodie, o scoti editata. De-aia se cheama muzica, sa sune bine. Sa existe o armonie in melodie, o legatura, o continuitate. Elemente inexistente in aceste "piese" muzicale. In plus versurile nu-mi spun nimic. Par a fi trantite asa pe hartie, hai sa mai scoatem si noi o melodie.

#16
AdelinPuya

AdelinPuya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 04.08.2008
Sinekt,lasa-ne o data in pace cu parerile tale.Aici se vorbeste despre album,nu despre frustrarile tale.
On topic: Maine iese albumul lui Guess,sa vedem daca il intrece pe cel al lui Carbon.Deocamdata cel al lui Raku nu l-a facut.

#17
BTN

BTN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.11.2008

View PostSINEKT, on Apr 25 2009, 14:47, said:

Cand scoti o melodie, o scoti editata. De-aia se cheama muzica, sa sune bine. Sa existe o armonie in melodie, o legatura, o continuitate. Elemente inexistente in aceste "piese" muzicale. In plus versurile nu-mi spun nimic. Par a fi trantite asa pe hartie, hai sa mai scoatem si noi o melodie.

ce stii tu despre scosul melodiilor? :)) fratilor,parazitii nu sunt cei mai buni din romania,au fost cei mai buni,acum au fost depasiti,ceti spun tie versurile parazitilor? sau tu le asculti pnetru ca injura :))) ah scuzama,carbon nu injura,inseamna ca nu e muzica buna..parazitii nu au atins apogeul,nimeni nu la atins,nici macar celebrul Tupac Amaru Shakur,o sa apara cineva mai bun ca el,poate ca exista cineva mai bun,doar ca nu il cunoastem noi,poate nici americanii,poate e cunoscut doar in tara lui,in orasul lui,in cartierul lui,in apartamentul lui,poate nu stie nimeni ca acel cineva canta,50 cent nici nu a stiut unde se afla romania pe harta,daca nu stie unde se afla romania,inseamna ca nu stie nici valoarea cantaretilor de aici,romania are cantareti mai buni ca 50 cent,dar nu sunt cunoscuti acolo,daca ar merge in america probabil lar inlocui pe tupac,probabil..lasatima dracu cu parazitii si bug mafia..sunt depasiti,e adevarat ca parazitii fac muzica buna,dar nu cea mai buna

#18
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007

View PostBTN, on Apr 26 2009, 21:58, said:

ce stii tu despre scosul melodiilor?

Dar tu ce stii ? Stii ce stiu si eu ? Eu stiu ce stiu eu, tu stii ce stii sau ce stiu eu ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate