Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.
 Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche
 RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez
 Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online
 

Ce sa fac?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008
Am intalnit-o  inainte cu 2 saptamani de vacanta dintre semestre  in microbuz ( faceam naveta la scoala) .Prima zi ,  singuru loc liber era cel de langa mine si s-a asezat . Era o baba stresanta in spate vorbea ceva de tribunale , in fine am ras si asa ne-am bagat in discutie , am facut cunostinta apoi am mai discutat una alta si asa a trecut timpul .
A doua zi au mai fost locuri libere dar pentru ca ne-am cunoscut cu o zi in urma , tot langa mine s-a pus.
A 3 zi i-am oprit eu locul .
A 4 zi tot eu:)) si aici s-a terminat scoala ( urma vacanta ) .
Acum dupa  vacanta , luni am pierdut eu masina.
Marti am prins masina si cand ea s-a urcat  in masina , m-a cunoscut si mi-a zambit ( un semn bun  , nu m-a uitase in 1 saptamana de vacanta:))  ).Am discutat diverse B) .
Azi cand i-am oprit loc, a venit fuguta s-a asezat, am vb cu ea si apoi i-am cerut ID de mes si numarul , nu stiu ce a fost in capul meu , poate va intrebati de ce a durat atata sa ii cer ID de mes sau numarul:), habar nu am:)!
In timpul liber , eu ma cam gandesc la ea:)) cred ca daca continuam tot asa ma voi indragosti tare de ea:)) , e frumoasa fata, ochii caprui , bruneta la fel ca mine:)))  , putin mai mica de statura!
Treaba e ca , eu i-am cerut id si l-am bagat apoi cand m-am uitat am vazut la avatarul .Ea si cu un baiat care se sarutau :huh: . Nu stiu ce sa zic, ce sa ma fac? Oare sa renunt , sa nu ma mai gandesc la ea:D?
Ea are 18 si eu tot 18:D
Voi ce ziceti ??? :)

Edited by black1990, 11 February 2009 - 15:28.


#2
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 06.03.2005
Pai, este luata.
Tine-o aproape (daca poti sa te abtii sa nu te lasi luat de val ). In acest mod, poate-ti largesti cercul de prieteni.

Edited by fabian23, 11 February 2009 - 15:16.


#3
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008

View Postfabian23, on Feb 11 2009, 15:15, said:

Pai, este luata.
Tine-o aproape (daca poti sa te abtii sa nu te lasi luat de val ). In acest mod, poate-ti largesti cercul de prieteni.


O idee buna, stau si atac:D !
Totusi si maine ma intalnesc cu ea, ca in fiecare zi=))
Ma mai uit la avatar , mai  imi fac in ciuda=)))

Edited by black1990, 11 February 2009 - 15:24.


#4
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
si ce, te doare gura sa o intrebi daca baiatu din avatar ii e remorca?

#5
Roget

Roget

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 28.08.2008
Daca nu o reusesti nimic, ceri poze cu ea sa ai material .

#6
blueee

blueee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 25.01.2009
Lasand la o parte faptul ca sunt muuuulteee fete pe lumea asta ( mi-am dat seama si eu intr-un final) , vad ca tie-ti cam place de ea :)
De exemplu' daca azi vorbesti cu ea , nu o intrebi direct " cine-i spartu' din poza" sau nah cum vrei tu sa-l numesti ..
vorbesti pana intr-un anumit timp , iar apoi ii spui ceva de genu' : btw , umblii cu el ..daca zice care el ..cel din poza. De fapt isi da ea seama cine. Daca zice ca umbla , stai la panda cum ai zis si tu , desiiiii s-ar putea sa astepti mult si nu cred ca ar fi bine :)
A doua faza ar fi sa vezi daca poti s`o dai de`o tranta..mai grav e daca te indragostesti de ea.
Nah , macar atat :) Vezi numa' sa nu treaca timpu' prea repede , tu s-o dai pe 19 si s-o tot astepti:)
Bafta.

#7
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008

View Postblueee, on Feb 11 2009, 16:57, said:

Lasand la o parte faptul ca sunt muuuulteee fete pe lumea asta ( mi-am dat seama si eu intr-un final) , vad ca tie-ti cam place de ea :)
De exemplu' daca azi vorbesti cu ea , nu o intrebi direct " cine-i spartu' din poza" sau nah cum vrei tu sa-l numesti ..
vorbesti pana intr-un anumit timp , iar apoi ii spui ceva de genu' : btw , umblii cu el ..daca zice care el ..cel din poza. De fapt isi da ea seama cine. Daca zice ca umbla , stai la panda cum ai zis si tu , desiiiii s-ar putea sa astepti mult si nu cred ca ar fi bine :)
A doua faza ar fi sa vezi daca poti s`o dai de`o tranta..mai grav e daca te indragostesti de ea.
Nah , macar atat :) Vezi numa' sa nu treaca timpu' prea repede , tu s-o dai pe 19 si s-o tot astepti:)
Bafta.


Asta si incercam sa o atrag cate putin cate putin in asa fel incat peste ceva timp sa sar la atac:P!

#8
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 06.03.2005

View Postblack1990, on Feb 11 2009, 15:28, said:

Asta si incercam sa o atrag cate putin cate putin in asa fel incat peste ceva timp sa sar la atac:P!
Parerea mea este ca te consumi de pomana. Nu-si punea avatar cu iubaretu', daca avea alte "ganduri".
Vezi-ti de treaba ta. Nu se stie cum vor evolua lucrurile. Tine-o langa tine (vezi sa nu intrii in "friends zone" ca numai iesi nici cu politia de-acolo). Poate, peste un anumit timp o sa va regasiti. Da pana atunci, nu lasa alte ocazii sa treaca pe langa tine.

Edited by fabian23, 11 February 2009 - 18:00.


#9
Adry_BusinessMan

Adry_BusinessMan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 18.02.2008
Permite-mi sa iti dau si eu un sfat.

Probabil cea mai buna solutie este sa o intrebi dar fara a parea gelos sau intrigat de faptul ca isi poata acea poza la avatar.
Gresit : Buna, ai prieten ? - raspunsul te poate lasa fara replici. (posibil una : Si ce-mi spui mie ? - arogant).
Posibil corect : Pune intrebari cu subinteles si vezi cum reactioneaza.
Acum nu imi vine nici-una in minte dar ar fi ceva de genu' : Prietenului tau ii place sportul ?
- in felul asta vei primi ori raspuns la intrebarea ta (da, ce te intereseaza pe tine, ...) sau : nu am prieten. avatarul a fost facut demult si nu mai stiu sa-l schimb  ;) .

Acum faci cum crezi dar tine minte si nu uita :
Mai bine sa regreti ceva ce ai facut decat ceva ce nu ai facut si sa te intrebi cum ar fi fost daca ai fi facut acel lucru.

Edited by Adry_BusinessMan, 11 February 2009 - 21:14.


#10
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008

View PostAdry_BusinessMan, on Feb 11 2009, 21:13, said:

Permite-mi sa iti dau si eu un sfat.

Probabil cea mai buna solutie este sa o intrebi dar fara a parea gelos sau intrigat de faptul ca isi poata acea poza la avatar.
Gresit : Buna, ai prieten ? - raspunsul te poate lasa fara replici. (posibil una : Si ce-mi spui mie ? - arogant).
Posibil corect : Pune intrebari cu subinteles si vezi cum reactioneaza.
Acum nu imi vine nici-una in minte dar ar fi ceva de genu' : Prietenului tau ii place sportul ?
- in felul asta vei primi ori raspuns la intrebarea ta (da, ce te intereseaza pe tine, ...) sau : nu am prieten. avatarul a fost facut demult si nu mai stiu sa-l schimb  ;) .

Acum faci cum crezi dar tine minte si nu uita :
Mai bine sa regreti ceva ce ai facut decat ceva ce nu ai facut si sa te intrebi cum ar fi fost daca ai fi facut acel lucru.


eu zic sa mai astept sa vad cum se  comparta treburile pe viitor:) ma gandesc sa nu ma grabesc apoi .. sa stric si aceasta prietenie:P!

#11
feel_the_bit

feel_the_bit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 07.01.2008
urmatoarea zi cand se aseaza langa tine in masina, pune'i mana la pasarica si daca da semne, cum ar fi ceva de genu': "porcule, nesimtitule,vrei sa ma violezi?" incepi si tu: "nu draga, doar aveai o scama intre craci". Si daca nu zice nimic dupa ce i'ai pus mana...apoi deseara o inviti la tine acasa sa'i arati patul pe care ti l'ai luat :D  :lol:

P.S. scuze ca am fost asa mitocan, dar nu m'am putut abtine  :notangel: . Toate cele bune.  :coolspeak:

#12
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008

View Postfeel_the_bit, on Feb 12 2009, 12:12, said:

urmatoarea zi cand se aseaza langa tine in masina, pune'i mana la pasarica si daca da semne, cum ar fi ceva de genu': "porcule, nesimtitule,vrei sa ma violezi?" incepi si tu: "nu draga, doar aveai o scama intre craci". Si daca nu zice nimic dupa ce i'ai pus mana...apoi deseara o inviti la tine acasa sa'i arati patul pe care ti l'ai luat :D  :lol:

P.S. scuze ca am fost asa mitocan, dar nu m'am putut abtine  :notangel: . Toate cele bune.  :coolspeak:


Sa nu o excit :)))

#13
rAndrew

rAndrew

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 14.01.2008
Si ce daca are prieten? parca tre' sa stie ala ca se frige cu tine. Iar in cazul in care vrei o relatie calumea cu ea, asteapta, inca nu e cazul...

#14
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Rabdarea e mama intelepciunii. Daca flirteaza cu tine, lucrurile cu ala nu merge asa de bine.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate