Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cand crezi ca le-ai vazut pe toat...

O femeie sustine ca este propriet...

Damsel (2024)

Cum schimb parola la un ZTE F6605R?
 5 mituri comuniste demontate

Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux
 Sfaturi amplificator + bose

Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...
 Cer autorizatie, modific fara aut...

Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024
 

amenda

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
w1s3

w1s3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 16.12.2006
nu stiu daca am postat bine. rog un modelator sa mute topicul unde ii e locul.


cum cateva zile a venit impozitul la casa si ca sa vezi surpriza o amenda de 400 RON din septembrie 2007. Amenda nu stiu pentru ce a fost data nu am primit copie dupa procesul verbal sau alte documente. Am fost la directia venituri buget local care mia zis sa fac o cerere pentru a primi copie dupa proces verbal. Sa pot vedea macar daca este pe numele meu sau a parintilor. Banuiesc ca este pe numele meu pentru ca o data nu imi aduc aminte daca inainte sau dupa data cand a fost emisa amenda mi-au fost luate datele in fata blocului dar banuiesc ca nu asta ar putea fi un motiv sa iau amenda.

Acum intrebarea este: O POT ANULA ?

ps. este un PV daca poate sa ma lamureasca si pe mine cineva ce inseamna.

#2
melcu79

melcu79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 22.03.2006
Amenda de circulatie, e cea mai plauzibila.

#3
w1s3

w1s3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 16.12.2006

View Postmelcu79, on Jan 13 2009, 11:54, said:

Amenda de circulatie, e cea mai plauzibila.


Da probabil ma prins radaru cu bicicleta. Am omis sa spun ca amenda a fost emisa de sectia de politie din cartier.

#4
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006
Faci contestatie la executare, in termen de 15 zile

#5
w1s3

w1s3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 16.12.2006

View Postortega, on Jan 13 2009, 12:49, said:

Faci contestatie la executare, in termen de 15 zile

nu inteleg. amenda e data de vrun an jumate si abea peste 30 zile imi da copie dupa procesul verbal.

#6
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006
Termenul în care se poate introduce contestatia este un termen de decadere de 15 zile si curge de la data de la care:

a) Contestatorul a luat la cunostinta de executarea ori actul de executare-somatia cu ocazia efectuarii silite sau în alt mod, a luat la cunostinta de executarea ori actul de executare pe care îl contesta;

B) Contestatorul a luat la cunostinta, potrivit lit.a) de refuzul organului de executare de a îndeplini un act de executare;

c) Cel interesat a luat la cunostinta de eliberarea sau distribuirea sumelor pe care le contesta.

#7
w1s3

w1s3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 16.12.2006

View Postortega, on Jan 13 2009, 20:49, said:

Termenul în care se poate introduce contestatia este un termen de decadere de 15 zile si curge de la data de la care:

a) Contestatorul a luat la cunostinta de executarea ori actul de executare-somatia cu ocazia efectuarii silite sau în alt mod, a luat la cunostinta de executarea ori actul de executare pe care îl contesta;

B) Contestatorul a luat la cunostinta, potrivit lit.a) de refuzul organului de executare de a îndeplini un act de executare;

c) Cel interesat a luat la cunostinta de eliberarea sau distribuirea sumelor pe care le contesta.


ok ms. unde as putea sa fac aceasca contestatie? nestiind motivul amenzi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate