Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Opel Vectra 3.0 CDTi

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
siirm

siirm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.02.2007
Sunt posesorul unui Opel Vectra din 2007, motorina, 3.0 CDTi, bleumarin metalizat, 30.000 Km.

Motor: Diesel 3.0 / V6 / 24v / CDTI / Common Rail, 186 CP 4.000 rpm/ 400 Nm 1.900-2.700 rpm , IDS+ cu buton Sport , ESP+, TC+, CBC, BAS, EBD, CDC, ABS, DPF (filtru de particule diesel), Euro 4, cutie viteze 6 trepte cu Active Select, manual/automat cu functie SPORT și funcție IARNĂ (WINTER)
Exterior: OPC Line 2, bară de protecție OPC, emblema "OPC-Line" pe ușa din față, volan sport îmbrăcat în piele perforată, mâner schimbător specific OPC, faruri și lămpi spate fumurii, spoiler față și spate, praguri laterale în culoarea caroseriei, eșapament dublu (2 tobe stânga/dreapta), evacuări duble ovale cromate, Bi-Xenon adaptiv AFL, oglinzi exterioare pliabile electric, discuri frână ventilate față/spate sport cu dimensiuni mărite 314/292 mm, amortizoare cu gaz controlate electronic, direcție sport și șasiu sport coborât
Interior: scaune față și bancheta spate piele crem integral, bord și uși cu inserție lemn de nuc, scaune față încălzite, senzori parcare față și spate, climatizare electronică automată, sistem încălzire electric Quickheat, sistem alarmă suplimentar VIPER, oglinzi electro-cromatice, senzor de ploaie
Anvelope: vară 225/45/18 Bridgestone Potenza, iarnă Goodyear Eagle Ultra Grip Gw3 215/55 R16
Audio: sistem audio CD player MP3 și 6 boxe, comenzi sistem audio pe volan
Planuri de viitor: cip tuning 250 CP si 500 Nm

Dacă aveți întrebări vă voi raspunde cu placere!
O sa revin cât mai curand și cu poze.

Vă salut!

#2
longlaif

longlaif

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.05.2008
poooozeeee ca presupun ca arata super la  ce descriere ai facut aici de exterior de OPC.super si motoru, daca ii mai pui si chip-tuning.......multi km fara probleme, si tata a avut unu da era 2.2 cdti, bune masinute.

#3
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,786
  • Înscris: 01.12.2007
sa o stapanesti sanatos,vrem poza si un consum de bucuresti real,precum si o vit medie

#4
siirm

siirm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.02.2007
Salut.

Dupa cum am promis iata si cateva poze exterior/interior.
pentru @ionut_ionut consumul in bucuresti este undeva la 12-13l/100km la o viteza medie de aproximativ 25-30 km/h; daca este ff tare aglomerat cred ca sare si la 15 l/100km.

si o continuare cu pozele...

Attached Files



#5
deyoo

deyoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 22.06.2006
superba masina, sa o folosesti sanatos

#6
Dan-M55

Dan-M55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 16.09.2007
wow,frumoase si dotarile ,la exterior cred ca ar da mai bine cu jante de aliaj dar probabil le ai deja

#7
siirm

siirm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.02.2007
poze jantele Opel R18 plus gume vara BRIDGESTONE potenza 225/45 R18 (run flat tires)

Attached Files



#8
GeorgeM

GeorgeM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,445
  • Înscris: 05.08.2006
Nu mai noutati, nu mai zici nimic?

#9
axxa424

axxa424

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 22.03.2003
La ce motor are, poti bate usor un tractor la arat in gradina...Cam cat i-ai dat blana ?

#10
floterminator

floterminator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 03.03.2008
O adevarata masina..........marfaaaaaa

#11
dog_tractoras

dog_tractoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 10.03.2008
frumoasa masina...am si eu o vectra acelasi model doar ca din 2006 cu motor 1.9 cdti 120 cp insa varianta OPC e marfa rau.un pret de achizitie daca poti sa ne dai si noua...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate