Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea
 Camping Franta - Chamonix

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...
 Nikon Z6III

Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!
 Recomanadare viniluri

Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...
 

Noutăți despre TVR INFO.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
196 răspunsuri în acest subiect

#181
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.466
  • Înscris: 09.03.2007

 estropy, on 2nd May 2011, 13:17, said:

Sigla e imensa, dar la romani dupa bunul model al lanturilor de aur puse la gat cu tonele, masini de teren cat mai mari, cai putere cat mai multi, ...toti au sigle mari.

Cati ani vor mai trece pana vor avea sigle gri-semi-transparente mici nu stiu.
Reclama joe cu marea, cainele mare...

PS: Noroc cu dolcetv.ro ca altfel nu vedeam marea sigla tvr info.

#182
Lucian M

Lucian M

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 758
  • Înscris: 12.04.2005
Slabut, seamana cu vechiul N24 la grafica si nu numai.

#183
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.026
  • Înscris: 08.02.2006
Nu imi vine sa cred ca au o sigla asa imensa :) Detine numarul 1 ?

#184
musso

musso

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 901
  • Înscris: 27.06.2005

 Lucian M, on 2nd May 2011, 17:14, said:

Slabut, seamana cu vechiul N24 la grafica si nu numai.

La o prima vedere, si eu am aceiasi impresie.

#185
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 89.535
  • Înscris: 14.10.2008
Sigla de neam prost si dupa gusturile mele.

#186
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.460
  • Înscris: 14.01.2008
http://www.facebook....155793181141945

spuneti-va parerea despre sigla..poate ne asculta si o fac mai mica :)

#187
Danny77

Danny77

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 264
  • Înscris: 19.09.2006
Grafica (burtiere, crawl) copiaza BBC World News. Ceea ce nu e neaparat un lucru rau..BBC e un colos in domeniu.
A se vedea crawl pe nuanta de gri (fonturile seamana f mult, la BBC e mai mare), burtiere rosii, pozitionarea graficii in stinga (nu 'merge' pina in capat si la TVR e ceas in loc de logo BBC World News).
Si, intr-adevar, sigla face nota total discordanta cu restul elementelor pachetului grafic. Din pacate.

Editat de Danny77, 03 mai 2011 - 09:54.


#188
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.026
  • Înscris: 08.02.2006
M am uitat ieri cam doua ore de la 20 la 22 :) A fost ok, decat Antena 3 sau Realitatea .... :)

#189
star19

star19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 79
  • Înscris: 04.01.2011

 sorinqk, on 3rd May 2011, 20:03, said:

M am uitat ieri cam doua ore de la 20 la 22 :) A fost ok, decat Antena 3 sau Realitatea .... :)
Da si mie mi-au placut pana acum fata de A3 si Realitatea, si calitatea invitatilor mi se pare mult peste, am vazut ieri la Adriana Muraru, profesori univeristari, economisti adevarati, si subiecte quality. Sper sa se mentina pe acelasi target

#190
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.414
  • Înscris: 21.11.2008
@ vlad..: Pe T. TV ORADEA era cazuta Retransmisia NATIONAL TV Central, Nu a NATIONAL TV BEIUS.
De la NATIONAL TV BEIUS se dau numai D.V.D.-uri cu Inregistrari, cateva ore pe Zi, Dup-amiaza si Seara.

#191
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.883
  • Înscris: 27.01.2009

 Lopatar, on 4th May 2011, 11:10, said:

@ vlad..: Pe T. TV ORADEA era cazuta Retransmisia NATIONAL TV Central, Nu a NATIONAL TV BEIUS.
De la NATIONAL TV BEIUS se dau numai D.V.D.-uri cu Inregistrari, cateva ore pe Zi, Dup-amiaza si Seara.



Am inteles,scuze de confuzia creata  ;)

#192
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.460
  • Înscris: 14.01.2008
Malvina Cservenschi  se alătură, începând de astăzi, canalului de știri TVR Info, care s-a relansat de curând. Ea va prezenta, alternativ cu Alina Badea și Alina Sencovici, jurnalele de știri Info +, difuzate din oră în oră.

Razvan Simion și Dani Oțil, realizatorii matinalului de pe Antena1, vor prezenta X Factor.

Despre TVR Info:

Noua grilă TVR Info include știri și dezbateri pe teme de actualitate internă, politică externă, economie, afaceri și sport.
Cu începere din 9 mai, telespectatorii TVR Info vor putea afla cele mai calde știri ale zilei de la ora 9.00, când Malvina intră cu prima ediție Info + a zilei. Tot ea prezintă și edițiile de la ora 10.00, respectiv 11.00.

http://www.paginadem...tor-la-antena1/

PS: Ar trebui schimbat numele topicului in : TVRINFO urmeaza modelul BBC ;)

Editat de scorpyo, 09 mai 2011 - 11:22.


#193
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.515
  • Înscris: 17.06.2007
Personal sunt nemultumit de noul tvr info pentru ca in loc sa dea stiri pure si curate din 30 in 30 minute umple spatiul de emisie cu tot felul de dezbateri si preluari de la celelalte tvr-uri, de parca pe mine ma intereseaza sa vad pe tvr info emisiunea lui moise guran de pe tvr2 in reluare la ora 23. Dezbateri vad arhisuficent pe antnea 3 si realitatea. Tvr info trebuia sa fie un post de stiri gen euronews cu stiri clare, la obiect, brute,impartiale si nerastalmacite.

#194
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.734
  • Înscris: 28.06.2005
Tot sunt la ordinea zilei aceste talk-show-uri sau dezbateri, de ce TVR-ul ar fi mai prejos? Si aici ca si la radio e copiat acelasi model (se iau toti dupa unul) in speranta ca asa le va creste audienta.

#195
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.460
  • Înscris: 14.01.2008

 donmarinica, on 9th May 2011, 22:07, said:

Personal sunt nemultumit de noul tvr info pentru ca in loc sa dea stiri pure si curate din 30 in 30 minute umple spatiul de emisie cu tot felul de dezbateri si preluari de la celelalte tvr-uri, de parca pe mine ma intereseaza sa vad pe tvr info emisiunea lui moise guran de pe tvr2 in reluare la ora 23. Dezbateri vad arhisuficent pe antnea 3 si realitatea. Tvr info trebuia sa fie un post de stiri gen euronews cu stiri clare, la obiect, brute,impartiale si nerastalmacite.
L-au facut asa exact ca sa fie concurent cu Antena3 si Realitatea...cu ele vrea sa concureze...nu cu EuroNews :peacefingers:

initial au vrut sa fie un fel de EuroNews...dar au vazut ca nu e profitabil,oricum cred ca le-a crescut un pic audienta dupa rebrand-urire

Editat de scorpyo, 10 mai 2011 - 07:10.


#196
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.734
  • Înscris: 28.06.2005
Era mai bun in vechea formula. Nu stiu cat o sa tina si figura asta.

Editat de chatnoir401, 10 mai 2011 - 08:03.


#197
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.460
  • Înscris: 14.01.2008

Iolanda Stăniloiu vine la TVR Info.

Iolanda Stăniloiu se alătură, din data de 12 mai, echipei redacționale TVR Info, canalul de știri al Televiziunii Române care s-a relansat de curând.

Aceasta va modera, alternativ cu Mihai Rădulescu, talk-show-ul + Politica, difuzat de luni până vineri, de la ora 19.05.

„Cred în civilitatea dialogului, chiar atunci când punctele de vedere sunt divergente. Cred în arta de pune întrebări incomode într-un mod civilizat și fermecător. Cred că poți obține răspunsuri relevante și consistente fără a-ți agresa interlocutorul”, spune Iolanda Stăniloiu.
Joi seară, în prima ediție + Politica pe care o moderează, Iolanda Stăniloiu va aborda la o temă de actualitate: Convenția P.D.L., ce va avea loc la data de 14-15 mai
Sursa: http://www.paginadem...ne-la-tvr-info/

Editat de megafanro, 13 mai 2011 - 00:32.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate