Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

De Craciun emailul RDS nu a mers toata ziua

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Soacra

Soacra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 04.06.2004
Jalnic!
In ziua de Craciun, cand asteptam sa iau posta de la prieteni cu mesaje de felicitare, RDS m-a lasat doar sa trimit!  :cursing:
Am sunat la ei de 3 ori si mi-au spus ca voi fi contactat azi-maine-poimaine.... BRAVO RDS!!! Ne bazam pe serverele voastre de email.
A mai patit cineva asa ceva? sa poata trimite email dar sa nu poata primi?
Toti cei care mi-au scris astazi au primit inapoi mesajul:

Sorry, we were unable to deliver your message to the following address.
<[email protected]>:
Remote host said: 553 sorry, that domain isn't in my list of allowed rcpthosts (#5.7.1)

Edited by Soacra, 25 December 2008 - 23:41.


#2
nicu13

nicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 07.08.2006
Dar nu mai faceti greseli din-astea. Eu nu am luat din start adresa de la ei.

#3
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,994
  • Înscris: 10.06.2008
Daca tu crezi ca ce ofera ei e mail...
Te-as sfatui sa folosesti orice altceva!

#4
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 08.01.2007
Ma mir ca ti-a mers si pana acum!

#5
amenajari_buc

amenajari_buc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 05.12.2007
@soacra, iti recomand: mail.yahoo.com

#6
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,242
  • Înscris: 08.12.2006
Naspa moment, foarte naspa. Sotia mea are e0mail de la ei, nu il schimba deoarece il are dat la multa lume, e pe firma, si primeste spam cu nemiluita....nu stiude ce naiba nu pun un antispam pe prapaditul ala de server al lor sa mai filtreze....

Ceva de genul asta mi s-a intamplat si mie acum ceva vreme cu mailul de la UPC, cand , de-odata, m-am trezit cu contul de mail dezactivat, am sunat la ei si nu isi explicau de ce s-a dezactivat, mi l-au activat la loc dar pierdusem deja toate mailurile din cont.....si de atunci m-am jurat ca nu mai folosec conturi de mail de la ISP=isti.....

Oricum, e foarte jenant sa astepi mailul important si de fapt service-ul de mail sa nu iti functioneze....naspa rau.

#7
Soacra

Soacra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 04.06.2004
probabil incearca sa scape de un serviciu care nu le aduce oricum profit
numai ca eu am sa zbor de la ei cu totul!

#8
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,994
  • Înscris: 10.06.2008
Nu cred ca l-au facut ca sa obtina profit...ci doar era o chestie de marketing. Oicum 10 MB...doar pentru text poti sa il folosesti! Era bun ca aveai acces POP3. Dar are si Gmail.

Poti sa zbori de la ei, numai sa casti bine ochii. Daca te duci la RTC, asculta un sfat prietenesc. Nu lua modemul 330. E o porcarie. Ia-l pe 516!

#9
Soacra

Soacra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 04.06.2004
vodafone scrie pe mine, oricum nu imi trebuie banda decat pentru email

#10
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,997
  • Înscris: 21.08.2008
O sa scrie Vodafone pe tine daca iti dau ei un tricou promotional :)

Imi pare rau pentru intamplarea suferita de tine, dar trebuia sa folosesti si tu ca majoritatea lumii un webmail gratuit de la orice serviciu intalnit pe net.

Eu foloses din 2004 (nu cu mult dupa lansare) serviciul Google Mail, si in cei 4 ani si ceva de cand il am nu am avut probleme majore cu el.


Contul de la RDS este bun pentru accesul la serverul de trimitere mailuri (SMTP,rdslink.ro), nu il folosesc decat ocazional si numai pentru asta, nu are o capacitate foarte mare si nu ma pot baza pe el pentru receptie emailuri.


Romtelecom Clicknet are un parteneriat cu Google pentru serviciul de email oferit clientilor, deci un cont Clicknet este tot un fel de cont GMail.

Nu stiu daca este o prioritate asta, insa servicile de mail gratuit oferit de RDS, indiferent de domeniul folosit:
- rdslink.ro
- go.ro
- home.ro
ar fi dragut sa fie resuscitate, sa se investeasca un picut in ele.

Un parteneriat cu Google ar putea fi o solutie?

#11
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,389
  • Înscris: 02.06.2005
Ce parteneriat? Iti poti face un cont gmail si rezolvi problema. Eventual yahoo dar nu ai pop3 (ai dar la ala cu bani). In rest nu stiu daca are rost sa folosesti mailul de la rds. Acum 3 ani era ceva insa acum ai avea poate doar avantajul ca-ti poti face cu numele tau, care posibil sa fie liber. Mai aiurea e ca trebuie sa le dai telefon sa configurezi mailul (sa-ti alegi numele) cand ar fi fost mai simplu sa-l faci in admin.rdslink.ro.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate