Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

certificat medico-legal

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
negociator

negociator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 05.05.2008
Este vorba de un accident rutier, in care un autoturism a lovit doi pietoni (o femeie si un copil). Victimele au fost transportate la spital chiar de soferul masinii. Copilul n-a patit absolut nimic, nici macar o zgarietura. Femeia are cateva cucuie si cateva vanatai. La radiografie nu a iesit nimic. Nici una dintre victime nu a necesitat internare in spital. Femeia a obtinut totusi un certificat de concediu medical de la medicul ei de familie, pentru doua zile (prima zi fiind chiar ziua accidentului). Femeia nu si-a scos certificat medico-legal. Intrebare: 1. In cat timp de la accident are ea voie sa-si scoate certificat medico-legal? 2. Ce greutate poate avea un asemenea certificat, in conditiile precizate (zero zile spitalizare, radiografie ok, doua zile concediu medical) ? Multumesc.

Edited by negociator, 03 December 2008 - 14:56.


#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,131
  • Înscris: 24.02.2006
am intrebat un avocat specializat si ti-am dat un raspuns detaliat, la toate problemele puse de tine, in celalat topic pe care l-ai deschis pe tema asta: http://forum.softped...p;#entry5607927

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate