Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Circular Makita de negasit in RO

FightBox ar merita transformat ...

Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...
 Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...
 EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...

Camping Franta - Chamonix
 Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...
 

"Echipamente" de calatorie

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
tu_bizon

tu_bizon

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 151
  • Înscris: 05.10.2008
Ce firma produce trollere bune la preturi decente?
Adica: nu se rup manerele, rotilele rezista la mers pe piatra cubica, feromoarele nu cedeaza dupa a 2-a sau a 3-a utilizare si care sa nu coste 999 de euroi.

Ce va pot spune despre trollerele Kunst (ce se gasesc in Selgros): bani dati de pomana. Se rup manerele si la 20 de Kg desi pe eticheta scrie ca poate duce 30 Kg. La 25-30 de Kg carate, se rupe bratul trollerului cu totul.

#2
DanCld

DanCld

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 25.11.2003
Samsonite. Dar vaneaza reducerile si lichidarile de stoc, altfel nu se renteaza decat daca te deplasezi foarte mult in cursul unui an  B)

#3
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,117
  • Înscris: 07.07.2006
As da un pont - nu ridicati valiza de minerul extensibul cind acesta este extins, indiferent de marca, daca exista si miner normal. De fapt si daca nu exista, cum e la unele Samsonite-uri, tot nu e gindit sa o ridici de minerul extins, pentru ca are pozitia aia intermediara, doar nitel ridicat (sub 10 cm), in care ia exact dimensiunile unui miner normal. Pentru ca teoretic nu ai de ce sa calaresti borduri cu valiza. Cind ai, o ridici de minerul normal, sau pliezi minerul extensibil pina in pozitia joasa.

#4
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
si eu mi-am cumparat un samsoite,chiar sunt destul de bune,le-am cumparat la reducere...

#5
Tepesh

Tepesh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 31.05.2005
Ceva pareri despre produsele Mirano si Lamonza? Cat de rezistente sunt?

#6
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Nu! Nu! Nu!
O grămadă de bani dai pe Lamonza și, când constați că este ruptă, te înjuri pentru că nu ai cumpărat o chinezărie!
Sensibil mai ieftină și, culmea, mult mai rezistentă!

#7
need_alex

need_alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 03.04.2007
Eu am Mirano, de vreo 3 ani si au fost muncite la greu si nu au nimic, le recomand.

Cel putin in Roma a mers un prieten cu el vreo 6 ore, pe piatra cubica, scari, borduri, etc. fara probleme.
Samsonite sunt cele mai bune, dar nu se merita decat daca pleci de mai mult de 6 ori pe an.

Edited by need_alex, 25 May 2009 - 17:32.


#8
karmenutza01

karmenutza01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 22.07.2007
Lamonza, de plastic, mi s-a spart. Nu manerul, nu rotile. S-a crapat plasticul. Cred ca a fost busita zdravan pana la/de la avion....

#9
Tepesh

Tepesh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 31.05.2005
Pana la urma am luat un troller Mirano. Pare solid, am dat 3 milioane pe el, sper sa ma tina ...

#10
persephona13

persephona13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.10.2006
Alaltaieri am comandat de la un magazin online un Lamonza de 72 cm si ieri mi l-a adus curierul la serviciu. Numai ca pana am ajuns cu el acasa, deja se rupsese undeva sus, la maner, ii iesise un nit, desi trollerul era gol. Va imaginati?...N-a durat nici o jumatate de ora si s-a si rupt. Am trimis mailuri peste mailuri catre firma, care se lauda ca ofera asistenta si service gratuit pentru orice troller Lamonza defect si...NIMIC...Vorba aia: Hotul cu-o vina si pagubitul cu 9!!!!

#11
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009

 persephona13, on 20th August 2009, 16:58, said:

Alaltaieri am comandat de la un magazin online un Lamonza de 72 cm si ieri mi l-a adus curierul la serviciu. Numai ca pana am ajuns cu el acasa, deja se rupsese undeva sus, la maner, ii iesise un nit, desi trollerul era gol. Va imaginati?...N-a durat nici o jumatate de ora si s-a si rupt. Am trimis mailuri peste mailuri catre firma, care se lauda ca ofera asistenta si service gratuit pentru orice troller Lamonza defect si...NIMIC...Vorba aia: Hotul cu-o vina si pagubitul cu 9!!!!
Trimite un mail la Protectia Consumatorului, macar sa-i amendeze, daca tot ti-ai facut atatia nervi!
Noi avem de vreo 4 ani o valiza gri din  plsatic, Lambertazzi, cu inchidere in trei puncte. A tinut super-bine. S-a dat de pamant cu ea intr-o groaza de aeroporturi, dar nu s-a rupt/crapat nimic si rezista in continuare eroic.

#12
persephona13

persephona13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.10.2006
Mdeah, problema e ca ma si grabesc, nu ar mai fi decat maine la mijloc, caci plec in concediu si nu am timp sa ma tin de capul lor. Dar intr-adevar, contrar asteptarilor, Lamonza nu-i o firma seriosa. Nu recomand!

#13
joeblow

joeblow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 01.02.2007
Are cineva idee unde mi-as putea repara troller-ul? Am un Dunlop mare si mi s-a dus o roata. In rest sunt multumit de el si parca nu mi-as lua altul doar pentru asta.

Merci.

p.s. sunt din bucuresti.

#14
anonimogg

anonimogg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 25.03.2008
eu am un mirano de cand lumea si pamantul si saracul a vazut "munca " precum un cal la arat la camp pe cand nu erau tractoare , incarcat la refuz si a rezistat cu brio , doar acum de curand s-a crapat putin slab sesizabil portiunea unde se imbina manerul extensibil cu rotile .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate