Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
R.I.P. Donald Sutherland

Problema de soft ...

PPC suprataxeaza voit fara nici o...

Senzori de miscare aprind lampile...
 Gaura dreapta in perete gros

Manea cu saxofon si tipa misto

Fedex tot imi trimite facturi de ...

Portretul combinatorului la tiner...
 Fals/ uz de fals?

Credit pe cartele

Nu pot sa prelungesc un domeniu, ...

Sfc scannow blocat la 99 la suta
 hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...

Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla
 

PayPal Problem

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
UsaBoy91

UsaBoy91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.06.2007
Salut !
Mi-am facut si eu un card VISA Electron si aveam de gand sa il folosesc ca sa vand ceva pe PayPal, insa cand intru pe paypal sa ii dau confirm primesc eroarea asta

[ http://img140.imageshack.us/img140/381/paypallet0.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://img140.imageshack.us/images/thpix.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Tin sa mentionez ca am 5 Lei deocamdata in cont insa am inteles ca nu asta e problema....
deci imi poate spune cineva ce trebuie sa fac?

Edited by UsaBoy91, 25 September 2008 - 17:37.


#2
tomtom

tomtom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 03.01.2007
Ironia e ca scrie chiar in mesajul pe care l-ai incercuit ce sa faci ;) Succes ...
Trebuie sa vorbesti la banca ... Le explici situatia, anume, ca PayPal-ul nu-ti accepta cardul din diverse motive blablabla si se rezolva. Aceiasi problema am avut-o si eu ...
P.S. Se poate rezolva telefonic.

Edited by tomtom, 25 September 2008 - 17:46.


#3
UsaBoy91

UsaBoy91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.06.2007
ok  mersi...e posibil sa fie din cauza ca am luat cardul azi? si ar trebui sa astept pana maine ? daca nu o sa sun la customer service :> mersi

#4
tomtom

tomtom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 03.01.2007
Suna la banca. E vorba de autorizarea platilor online cu ajutorul CVV2-ului (codul de pe spatele card-ului de credit/debit).
1. O sa te intrebe care este limita maxima de cheltuit pe care o aprobi zilnic.
2. O sa te puna (verbal) sa-ti asumi riscul pentru orice plata facuta online.

#5
UsaBoy91

UsaBoy91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.06.2007
sa sun la banca sau la numarul de pe spatele cardului ?

#6
KodrutZ

KodrutZ

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 17.05.2006

 UsaBoy91, on Sep 25 2008, 19:01, said:

sa sun la banca sau la numarul de pe spatele cardului ?
Daca nu arde nimic, eu zic ca cel mai practic ar fi sa te prezinti la banca si sa discuti cu cineva de acolo. Oricum, la ora asta, bancile is cam inchise, asa ca...bafta miine!

#7
tomtom

tomtom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 03.01.2007
Suni la banca, oricum o sa-ti faca ei legatura unde trebuie.
Din punctul meu de vedere telefonul e cel mai practic. Ai sunat, ti-ai dat toate datele si s-a rezolvat. Operatiunea dureaza maxim 10 minute.

#8
KodrutZ

KodrutZ

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 17.05.2006

 tomtom, on Sep 26 2008, 16:31, said:

Suni la banca, oricum o sa-ti faca ei legatura unde trebuie.
Din punctul meu de vedere telefonul e cel mai practic. Ai sunat, ti-ai dat toate datele si s-a rezolvat. Operatiunea dureaza maxim 10 minute.
Hmm...sint unele date care nu se dau la telefon, plus ca daca suni, nu mai ai ocazia sa vezi supermodelele de la banca, si e chiar pacat...eu de aia nu mi-am activat online bankingu'! ;)

#9
UsaBoy91

UsaBoy91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.06.2007
Hmm..spre rusinea mea ..cardul nu mergea deoarece nu aveam nici un ban pe el ( credeam ca am pus deja 5lei dar aia erau doar pt plata cardului ) acum a mers..

Acum imi poate explica cineva cum imi confirm cardul ? am citit si mailul de la ei , si ce scria pe acolo insa nu inteleg ce trebuia sa fac ca sa il confirm...

Trebuie sa merg la banca sau cum ?
Multumesc

#10
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 tomtom, on Sep 25 2008, 18:56, said:

Suna la banca. E vorba de autorizarea platilor online cu ajutorul CVV2-ului (codul de pe spatele card-ului de credit/debit).
1. O sa te intrebe care este limita maxima de cheltuit pe care o aprobi zilnic.
2. O sa te puna (verbal) sa-ti asumi riscul pentru orice plata facuta online.
De unde ai scos aberatia asta? Confunzi ING cu BT.

Problema a fost, mai mult ca sigur ca nu erau suficienti bani pe card.

1.5 euro x 3.75 = 5.62 lei
5.62 lei + 1 leu = 6.62 lei

(1 leu asta e ceva legat de Visa Electron, n-am fost curios sa aflu mai multe amanunte. Cert e ca la fel mi s-a intamplat si la ING si la Raiffeisen.)

 UsaBoy91, on Sep 29 2008, 15:08, said:

Acum imi poate explica cineva cum imi confirm cardul ? am citit si mailul de la ei , si ce scria pe acolo insa nu inteleg ce trebuia sa fac ca sa il confirm...
Te uiti pe extrasul de cont la Self Bank, la Tranzactii in Asteptare. Vezi acolo codul de 4 cifre pe care o sa-l treci la Paypal.

Edited by don_dannielo, 30 September 2008 - 14:24.


#11
UsaBoy91

UsaBoy91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.06.2007
OK ..am fost la banca dupa vreo 4 zile si am cerut extractul de cont ( eu am cardul la raifaissen ) insa cand am intrat pe paypal.com si am dat sa bag codul mi-a zis ca acest card nu mai este valabil pe paypal ..
ce trebuie sa fac? am trimis 2 mailuri de pe site-ul lor , catre ei si unul prin e-mail la [email protected] ..au trect 3-4 zile de la primu e-mail si inca nu mi-au raspuns , mi se par neseriosi.

Asta este eroarea
This card has been disabled for entry into the PayPal system. Please add a different card.

Ce trebuie sa fac pt a putea folosi cardul asta?

Edited by UsaBoy91, 05 October 2008 - 12:19.


#12
el_bandito

el_bandito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 07.07.2006

 UsaBoy91, on Oct 5 2008, 13:19, said:

OK ..am fost la banca dupa vreo 4 zile si am cerut extractul de cont ( eu am cardul la raifaissen ) insa cand am intrat pe paypal.com si am dat sa bag codul mi-a zis ca acest card nu mai este valabil pe paypal ..
ce trebuie sa fac? am trimis 2 mailuri de pe site-ul lor , catre ei si unul prin e-mail la [email protected] ..au trect 3-4 zile de la primu e-mail si inca nu mi-au raspuns , mi se par neseriosi.

Asta este eroarea
This card has been disabled for entry into the PayPal system. Please add a different card.

Ce trebuie sa fac pt a putea folosi cardul asta?

Sterge cardul din contul paypal si apoi reintrodu-l . Si mai pune bani pe card .
Asteapta ca o sa primesti raspunsul

#13
UsaBoy91

UsaBoy91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.06.2007

 el_bandito, on Oct 5 2008, 18:22, said:

Sterge cardul din contul paypal si apoi reintrodu-l . Si mai pune bani pe card .
Asteapta ca o sa primesti raspunsul


ok cica am introdus codul de 3 ori gresit..
insa ..eu am fost la raifaisen si am cerut un extras de cont...si am primit acolo , la beneficiar scrie PAYPAL insa nu is 4 cifre langa el ci vreo 8 sau nu stiu cate...cum imi dau eu seama care e codul ?! ca le-am introdus cam pe toate de acolo

#14
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
9996PAYPAL--*EXPUSE...

SUNT 4!

#15
UsaBoy91

UsaBoy91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.06.2007
don_danielo ai putea sa ma adaugi pe yahoo messenger sa iti trimit o poza cu extrasul de cont ? pt ca eu nu vad asa ceva langa numele paypal , te rog frumos

Id meu de messenger : h2_xc

#16
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Atunci cere un extras mai detaliat, sau zi-i lu tanti de la ghiseu sa-ti dea codul direct, sau cere-l la telefon la raiffeisen, sau fa-ti online banking si gasesti colo.

Nu vad cu ce as putea eu sa te ajut pe mess.

#17
Anturaju93

Anturaju93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 06.05.2007

 tomtom, on Sep 25 2008, 17:56, said:

Suna la banca. E vorba de autorizarea platilor online cu ajutorul CVV2-ului (codul de pe spatele card-ului de credit/debit).
1. O sa te intrebe care este limita maxima de cheltuit pe care o aprobi zilnic.
2. O sa te puna (verbal) sa-ti asumi riscul pentru orice plata facuta online.

Ceea ce este scris mai sus este cat se poate de adevarat. Cand am incercat sa-mi confirm cardul meu de la BRD VISA Clasic in Lei bineinteles ca nu am putut. Am sunat la BRD si mi-au spus ca paypal nu trimite codul CVV2 iar din aceasta cauza tranzactia este refuzata. Mi-am facut alt card la Banca Transilvania - Mastercard Mondo, dupa care am semnat pe propria raspundere ca sunt de acord sa se faca tranzactii cu cardul online fara codul CVV2, pentru o anumita suma, care va fi limita, lucru ce nu am putut face cu cardul VISA de la BRD.
  In prezent folosesc cu succes paypal cu cardul Mastercard Mondo de la Banca Transilvania.

#18
UsaBoy91

UsaBoy91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.06.2007
am fost din nou la banca...si mi-au dat acelasi extract de cont , mi-au zis ca a mai fost cineva la paypal insa la el a fost altfel tranzactie. mie aia de la paypal mi-au bagat 1 RON pe card :|
vi s-a intamplat asa ceva?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate