Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...
 Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...
 Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3
 Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)
 

Zapp lansează abonamentul cu cel mai mic tarif unic de pe piață

- - - - -
  • Please log in to reply
230 replies to this topic

#19
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
pai vad ca pe sit e chestia aia cu zapp unic si junior.   pe mine m-ar trenta abonamentul de 4 euro ca vreau sa vorbesc cu un numar de zapp nelimitat.  la ce se refera cand spune ca se alege un numar din grup?  comunicatul de presa e cam aiurea....nu prea se intelege mare lucru....nici nu se vorbeste de grup si la abonamentul de 4 euro se spune ca "se alege numar din grup" care e treaba?

#20
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

View Postjovan, on Sep 24 2008, 18:09, said:

Singurul lucru pe care nu il are Zapp este Nokia n95 sau LG Shine si alte astfel de telefoane care va fac pe voi sa va simtiti barosani.

Numai un cretin poate sa doreasca raul cuiva doar ca asa ii face lui placere si in cazul nostru e vorba de Zapp.O tara de cocalari...
Referitor la telefone au dreptate colegii. Telefoanele alea din oferta sunt niste panarame.
Pe mine personal ca si pe alte cateva milioane ne deranjeaza ca nu poti sa iti schimbi telefonul cand ai chef.
Poate eu vreau sa imi pun simul in telefonul meu cu gps ETEN. Poate altul vrea in nokia ca ii place nokia.
Clar, din punct de vedere al telefoanelor, zapp sucks big time.
Si pana nu or sa renunte la clauzele abuzive din contract, cele legate de prelungirea cu aceeasi perioada a contractului daca nu reziliezi cu 2 luni inainte sau cu termenul potrivit, o sa consider zapp un jaf de companie care se agata de mici rahatisuri ca sa pastreze un client.
In conditiile pietei telecom de azi, eu nu stiu sincer care este profilul cumparatorului de zapp.

#21
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006
Am fost abonat Zapp si ma bucur ca nu mai sunt.De ce? :
acoperire>> cei mai slabi chiar daca au o vechime relevanta pe piata romaneasca
telefoane>>> esti obligat sa folosesti doar aparatele lor care au o calitate ce lasa de dorit daca nu ai semnal full + ca se incalzesc dupa cateva minute f tare.
clauza de reziliere> F F F F naspa
oferte slabe>>> chiar daca iti da 10000000 minute in retea nu inseamna ca ai si cu cine sa le vorbesti


Eu unul nu vad nici un avantaj in a fi abonatul acestei retele.Sunt convins ca o data cu portabilitatea vor pleca o mare parte din clienti Zapp spre alte retele.

#22
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postjovan, on Sep 24 2008, 18:09, said:

Singurul lucru pe care nu il are Zapp este Nokia n95 sau LG Shine si alte astfel de telefoane care va fac pe voi sa va simtiti barosani.Va duceti in colt va cumparati cartela saratului numita cosmote, o perece de Mike si o geaca Gibson sau Harrison si sunteti cool.Mai bine citi forumul asta si veti vedea ca Zapp monteaza 5-6 antene pe saptamana, are o licenta 3G, cea mai buna oferta la internet mobil iar clientii nu au intarziat sa apara, nu da niciodata ocupat si au pus mana pe o gramada de bani si au o noua conducere asa ca nu va mai ambalati voi pe margine degeaba ca nu stiti ce se va intampla cu Zapp.Poate fi cum ziceti voi dar poate fi si invers dar sunteti prea blocati sa intelegeti.Cand scoate Cosmote sau alta retea o oferta buna nu ma apuc sa arunc in ei pentru ca eu chiar daca nu sunt abonatul acelei retele voi beneficia de concurenta pe care acea retea o ofera si de faptul ca si operatorul meu va fi nevoit sa lanseze o oferta similara.Numai un cretin poate sa doreasca raul cuiva doar ca asa ii face lui placere si in cazul nostru e vorba de Zapp.O tara de cocalari...
stimabile pui prea mult suflet in a apara acest operator ! macar daca ai fi actionar la ei ! probabil Zapp simte deja in ceafa rasuflarea rtc ce va intra pe piata de date mobile in curand si se stie ce putere financiara si resurse tehnice au cei din rtc ! toate cele bune ! :D

#23
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,359
  • Înscris: 05.05.2005

View Postunchiujim, on Sep 24 2008, 23:40, said:

stimabile pui prea mult suflet in a apara acest operator ! macar daca ai fi actionar la ei ! probabil Zapp simte deja in ceafa rasuflarea rtc ce va intra pe piata de date mobile in curand si se stie ce putere financiara si resurse tehnice au cei din rtc ! toate cele bune ! :D
Problema este ca eu ma bucur pentru Romtelecom.Lasa sa vina pe piata cu oferte bune ca mai creste concurenta si astfel scad preturile cu toate ca Romtelecom e o companie scumpa...

#24
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Trăznet oferta, într-adevăr. Iar acoperirea a crescut simțitor în ultima vreme.

#25
Cristian9222

Cristian9222

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 36
  • Înscris: 22.09.2008
@jovan - nu am denigrat pe nimeni

Am incercat sa fac o analiza, atat cat ma duce capul, a viitorului Zapp.



Au introdus un abonament foarte bun. Cum mai gasim si la altii. Vrei sa ma astept ca lumea sa se aboneze de maine in disperare la Zapp?

#26
telecomro

telecomro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.04.2008
Zapp este o companie pe moarte.

#27
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,359
  • Înscris: 05.05.2005

View Posttelecomro, on Sep 25 2008, 01:24, said:

Zapp este o companie pe moarte.
Hai ca tu mai lipsei... <_<

#28
LunaClonatul

LunaClonatul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 09.09.2008
Mie mi se pare ca Zapp incepe sa se miste din ce in ce mai bine. :D

#29
telecomro

telecomro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.04.2008
Ei trebuie sa vina cu tarife la jumate cel putin fata de Cosmote pentru ca macar sa ajunga la 1 milion de clienti in cativa ani.

#30
LunaClonatul

LunaClonatul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 09.09.2008
Si iar stii tu ca nu o sa vina ? Sau era mai bine sa fii ramas cu vechile abonamente Unic Senior si Junior ?

#31
Cristian9222

Cristian9222

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 36
  • Înscris: 22.09.2008

View PostLunaClonatul, on Sep 25 2008, 02:58, said:

Si iar stii tu ca nu o sa vina ? Sau era mai bine sa fii ramas cu vechile abonamente Unic Senior si Junior ?

Zapp se multumeste sa aiba o oferta pe date la fel ca cea de la Vodafone iar pe VOCE la fel ca cea de la Cosmote.



Pai ca sa ma abonez la Tzapp oferta trebuie sa fie cu cel putin 100% mai buna ca sa compeneze terminalele, acoperirea, lipsa prepay, lipsa masei critice de clienti.

#32
phrozen

phrozen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 23.10.2006
A revenit flavia, prezicatoarea noastra preferata de apocalipse...

#33
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

View Postjovan, on Sep 24 2008, 18:09, said:

Singurul lucru pe care nu il are Zapp este Nokia n95 sau LG Shine si alte astfel de telefoane care va fac pe voi sa va simtiti barosani.Va duceti in colt va cumparati cartela saratului numita cosmote, o perece de Mike si o geaca Gibson sau Harrison si sunteti cool.Mai bine citi forumul asta si veti vedea ca Zapp monteaza 5-6 antene pe saptamana, are o licenta 3G, cea mai buna oferta la internet mobil iar clientii nu au intarziat sa apara, nu da niciodata ocupat si au pus mana pe o gramada de bani si au o noua conducere asa ca nu va mai ambalati voi pe margine degeaba ca nu stiti ce se va intampla cu Zapp.Poate fi cum ziceti voi dar poate fi si invers dar sunteti prea blocati sa intelegeti.Cand scoate Cosmote sau alta retea o oferta buna nu ma apuc sa arunc in ei pentru ca eu chiar daca nu sunt abonatul acelei retele voi beneficia de concurenta pe care acea retea o ofera si de faptul ca si operatorul meu va fi nevoit sa lanseze o oferta similara.Numai un cretin poate sa doreasca raul cuiva doar ca asa ii face lui placere si in cazul nostru e vorba de Zapp.O tara de cocalari...
E, uite eu nu iti dau dreptate.

Vreau un pda phone in care sa imi tin emailuri, intalniri, eventual un browsind pe web si, de ce nu un gps integrat.


Pot asta pe zapp??

Pot astia de la zapp sa aduca niste telefoane decente, fara ecou? nu pot...

Pot reconfigura codecurile folosite astfel incat sa nu il aud pe interlocutor ca si cum ar avea 3 batiste la gura cand vorbeste?

Nu pot...

Nu acoperirea in sine ar fi problema la Cosmote cat densificarea si faptul ca  mi se intrerupe convorbirea, in mijlocul bucurestiului, cand mi-e lumea mai draga... si vorbesc cu clienti nu cu prieteni sau sotie...

Sau ca nu am semnal suficient sa inteleg ce mi se spune, in bucuresti, in masina...

Astept astea de la Cosmote. si atunci, da, or sa fie No. 1.

#34
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007

View PostAcidMan, on Sep 25 2008, 09:28, said:

E, uite eu nu iti dau dreptate.

Vreau un pda phone in care sa imi tin emailuri, intalniri, eventual un browsind pe web si, de ce nu un gps integrat.


Pot asta pe zapp??
Dap, se poate  -_-
Dacă citeai pe forum aflai că se poate în mai mult moduri.

View PostCristian9222, on Sep 25 2008, 03:14, said:

Zapp se multumeste sa aiba o oferta pe date la fel ca cea de la Vodafone iar pe VOCE la fel ca cea de la Cosmote.
De ce nu poate Vodafone să aibe o ofertă de voce ca Cosmote și Cosmote o ofertă de date ca Vodafone? Că doar asta înseamnă servicii integrate, să oferi tot.

View PostAcidMan, on Sep 25 2008, 09:28, said:

Pot astia de la zapp sa aduca niste telefoane decente, fara ecou? nu pot...
Eu am un tel Zapp fără ecou. Te ține să facem proba? Te sun eu :P

#35
cyberdog

cyberdog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 31.01.2006

View Postterratec, on Sep 24 2008, 21:37, said:

Deocamdata au cea mai buna solutie mobila de date.
Cele mai multe abonamente de date sunt pentru firme.


Asa este, oferta lor de data a fost si va ramane cea mai interesanta. Totusi, din experienta, e posibil ca atunci cand ai mai multa nevoie conexiunea sa iti mearga infect(atata pe evdo cat si pe 1x). Totusi, acoperirea e ok si aud ca e in expansiune rapida. Cat despre partea de voce, dupa 5 ani, m-am decis sa reziliez abonamentul aferent celor 3 telefoane zapp pe care le am. Desi ca si costuri era ok (abonament share free), lipsa de terminale decente nu poate fi compensata asa. Am 810i inca de cand a aparut (acum mai bine de 1 an jumate) si de atunci nu a aparut nici un telefon mai performant. Ca sa nu mai spun ca nici acesta nu e un telefon-model. Dintre toate terminalele lor lasansate in decursul timpului, poate doar 720 functiona cat de cat ok, si poate batranul hyundai. In conditiile astea, nu vad ce minune s-ar mai putea intampla daca nu s-a intamplat in ultimii 5 ani....

#36
phrozen

phrozen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 23.10.2006
E posibil ca noul actionariat sa vrea sa castige de pe urma Zapp mai bine decat in ultimii 5-6 ani si sa investeasca mai mult in dezvoltare. Vom vedea. Cert este ca nu se pune problema falimentului, cum ne tot anunta flavia de ani de zile.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate